ASF wciąż jest groźny

ASF wciąż jest groźny Wtorek, 28 czerwca 2022 Utrzymuje się zagrożenie afrykańskim pomorem świń (ASF). W związku z tym przypominamy, jak zminimalizować możliwość zakażenia trzody.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem o prawie do wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1897K ul. Wadowicka w Porębie Wielkiej w km 7 + 020 – 8 + 890”.

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Mirosława Smolarka

Wotum zaufania i absolutorium dla wójta Mirosława Smolarka Czwartek, 23 czerwca 2022 Rada Gminy Oświęcim na sesji 22 czerwca udzieliła wójtowi Mirosławowi Smolarkowi wotum zaufania i absolutorium.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Wtorek, 21 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa farmy fotowoltaicznej „Poręba Wielka 1” o mocy do 2,5 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą przewidzianej do realizacji w miejscowości Poręba Wielka, Gmina Oświęcim".

Raport o stanie gminy

Raport o stanie gminy Poniedziałek, 20 czerwca 2022 Na podstawie art. 28 aa ustawy o samorządzie gminnym w załączeniu prezentujemy raport o stanie gminy obejmujący podsumowanie działalności Wójta w 2021 r.

Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy – tegoroczne dotacje

Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy – tegoroczne dotacje Poniedziałek, 30 maja 2022 30 maja w Krakowie zostały zawarte umowy dotyczące finansowania w bieżącym roku inwestycji w Brzezince. Zakończenie tych przedsięwzięć zaplanowano na lata 2023-2024.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Piątek, 27 maja 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem o wydaniu decyzji lokalizacji inwestycji celu publicznego dla inwestycji polegającej na „Przebudowie drogi powiatowej nr 1864K ul. Główna w Grojcu i ul. Lanckorona w Łazach” na części działek w miejscowości Grojec i Łazy.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Środa, 11 maja 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem w sprawie dotyczącej inwestycji pn. „Budowa farmy fotowoltaicznej „Poręba Wielka 1” o mocy do 2,5 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą przewidzianego do realizacji w miejscowości Poręba Wielka, Gmina Oświęcim”

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw.

Ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. Środa, 11 maja 2022 Minierstwo Rozwoju i Technologii przygotowało rozwiązanie, które ułatwiają budowę domów. Program #DomBezFormalności wszedł w życzenie początkiem stycznia 2022r. Wprowadza znaczące ułatwienia w budowie domów do 70 m kw. powierzchni zabudowy.

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

Ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie Wtorek, 19 kwietnia 2022 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że w dniach od 25 do 29 kwietnia 2022 roku na obszarze całego województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

archiwum wiadomości