Zasłużony dla Gminy Oświęcim

Tytuł Zasłużony dla Gminy Oświęcim nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju Gminy Oświęcim osobom, organizacjom, stowarzyszeniom i instytucjom, które w sposób widoczny przyczyniły się do zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej oraz które za swoją działalność zawodową i społeczną szczególnie zasłużyły się Gminie Oświęcim, przyczyniając się do jej rozwoju, pomnożenia dobrobytu lub popularyzowania osiągnięć.

 

Szczegóły dotyczące nadawania tytułu określa Uchwała NR V/30/15 Rady Gminy Oświęcim z dnia 18 lutego 2015 r. w sprawie: zasad przyznawania Tytułu „Zasłużony Dla Gminy Oświęcim”.

 

 

Dotychczas tytuł "Zasłużony dla Gminy Oświęcim" otrzymali:

 

EDYCJA 2019

  • Genowefa Paszek
  • Kazimierz Filipek
  • Zygmunt Pietras
  • Małgorzata Korbel  
  • Maria Stachura 
  • Roman Paluchowski
  • Stanisław Pietrańczyk
  • ś.p. Izydor Smółka 
  • ś.p. Roman Filip
  • KGW Babice
  • KGW Broszkowice
  • KGW Brzezinka
  • LKS „PULS” Broszkowice
  • LKS „Solavia” Grojec
  • OSP Dwory Drugie
  • OSP Harmęże

 

Szczegółowe informacje oraz sylwetki osób nagrodzonych w 2019 roku.

 

EDYCJA 2018

  • Małgorzata Bucka
  • Wanda Heród
  • ś.p. Jadwiga Jachimowicz
  • Maria Romanek
  • Halina i Jerzy Garbuzowie
  • Jan Kasperczyk
  • Kazimierz Kwadrans
  • Józef Nowak
  • Adam Nowotarski
  • Zygmunt Sporysz
  • Zbigniew Starzec
  • Tadeusz Trzepałka
  • Kazimierz Wierzbicki
  • Jan Żurek
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Grojcu
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Stawach Monowskich
  • Koło Gospodyń Wiejskich we Włosienicy
  • Ludowy Klub Sportowy „Korona” Harmęże
  • Ludowy Klub Sportowy „Sygnał” Włosienica
  • Ludowy Klub Sportowy „Zaborzanka” Zaborze
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Broszkowicach
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Grojcu
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Porębie Wielkiej
  • Stowarzyszenie "Stop Fetorowi w Mieście i Gminie Oświęcim"

 

Szczegółowe informacje oraz sylwetki osób nagrodzonych w 2018 roku.

 

EDYCJA 2017

  • Marta Kuwik
  • Maria Pietrzyk
  • O. dr Piotr Cuber
  • Waldemar Stanisław Klisiak
  • śp. Władysław Kubica
  • Marian Ludwin
  • Stanisław Migdałek
  • Ludwik Noworyta
  • Mieczysław Noworyta
  • Stanisław Nowotarski
  • Edward Rusinek
  • Zygmunt Stanclik
  • ś.p. Robert Szczerbowski
  • Stanisław Waliczek
  • Władysław Zaliński
  • Krzysztof Zych
  • Koło Gospodyń Wiejskich Dwory Drugie
  • Koło Gospodyń Wiejskich Poręba Wielka
  • Koło Gospodyń Wiejskich Rajsko
  • LKS „Iskra” Brzezinka
  • LKS Rajsko
  • Ochotnicza Straż Pożarna Brzezinka
  • Ochotnicza Straż Pożarna Włosienica

 

Szczegółowe informacje oraz sylwetki osób nagrodzonych w 2017 roku.

 

EDYCJA 2016 

  • Tadeusz Bożek:
  • Stanisław Chowaniec:
  • Władysław Chowaniec:
  • Marian Gołąb:
  • Edmund Kalfas:
  • Józef Kozioł:
  • Barbara Kramarczyk:
  • Helena Majerska:
  • Stefan Mąkina:
  • Halina Skrzypczyk:
  • Ks. Józef Święcicki:
  • Jan Zieliński:

 

Szczegółowe informacje oraz sylwetki osób nagrodzonych w 2016 roku.

 

EDYCJA 2015

  • Zbigniew Rogóż 
  • Eliza Góra 
  • Andrzej Bibrzycki 
  • Bronisław Jania 
  • Tadeusz Dziędziel 
  • Stanisław Rydzoń 
  • Józef Strycharski 
  • Jan Fabia
  • Jerzy Domżał 
  • Piotr Śreniawski 
  • Marek Sowa 

 

Szczegółowe informacje oraz sylwetki osób nagrodzonych w 2015 roku.