Uczestnicy rajdu poznali zachodnią część gminy

Uczestnicy rajdu poznali zachodnią część gminy Wtorek, 19 września 2023 Kolejna edycja Rajdu Rowerowego - Poznajemy Gminę za nami! Piękna pogoda, wspaniale przygotowane punkty rajdu przez sołectwa i ponad 320 uczestników przemierzających Broszkowice, Babice, Brzezinkę, Pławy, Harmęże i Rajsko - tak wyglądała ostatnia niedziela w gminie Oświęcim!

Wsiądź na rower i weź udział w Rajdzie Rowerowym - Poznajemy Gminę

Wsiądź na rower i weź udział w Rajdzie Rowerowym - Poznajemy Gminę Środa, 16 sierpnia 2023 17 września (w niedzielę) zapraszamy wszystkich cyklistów do zwiedzania naszej pięknej gminy - tym razem pora na jej zachodnią część: Broszkowice, Babice, Brzezinkę, Pławy, Harmęże i Rajsko.

Wycieczki w ramach wakacji z OKSiR Gminy Oświęcim

Wycieczki w ramach wakacji z OKSiR Gminy Oświęcim Wtorek, 18 lipca 2023 W ramach wakacji z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim dzieci z terenu naszej gminy wzięły udział w trzech wycieczkach - do Muzeum Ratusz w Oświęcimiu oraz w dwóch autokarowych - do ZOO w Krakowie i do Jura Parku w Krasiejowie.

Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie

Wycieczka do Planetarium Śląskiego w Chorzowie Środa, 1 lutego 2023 W pierwszym dniu ferii dzieci z Gminy Oświęcim odwiedziły Planetarium Śląskie w Chorzowie - największe i najstarsze planetarium i obserwatorium astronomiczne w Polsce.

GEOsfera Jaworzno – aktywna zabawa na świeżym powietrzu

GEOsfera Jaworzno – aktywna zabawa na świeżym powietrzu Czwartek, 14 lipca 2022 W środę 13 lipca ponad 40 osobowa grupa dzieci z Gminy Oświęcim wyruszyła na wycieczkę do Jaworzna. Jak by się mogło wydawać znajoma dla nas okolica kryła jednak wspaniałą niespodziankę w postaci Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Olkusz i Pustynia Błędowska – odkrywamy skarby Małopolski i Śląska

Olkusz i Pustynia Błędowska – odkrywamy skarby Małopolski i Śląska Środa, 13 lipca 2022 Grupa 44 dzieci z naszej gminy miała okazję w dniu 6 lipca udać się na organizowaną przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim wycieczkę na trasie Rabsztyn - Pustynia Błędowska - Olkusz.

Dream Park Ochaby – aktywny wypoczynek z możliwością poznania nowych rzeczy

Dream Park Ochaby – aktywny wypoczynek z możliwością poznania nowych rzeczy Środa, 13 lipca 2022 W poniedziałek 4 lipca w ramach akcji Wakacje 2022 organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim odbyła się wycieczka do Dream Park w Ochabach. Wzięło w niej udział ponad 40 dzieci z naszej Gminy.

Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów 65+ LAT WIECEJ

Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów 65+ LAT  WIECEJ Środa, 29 czerwca 2022 Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zs. w Grojcu informuje, że uzyskał wsparcie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na realizację Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022.

Ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej

Ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej Piątek, 14 stycznia 2022 Urząd Statystyczny w Rzeszowie informuje, że w dziedzinie statystyki turystyki prowadzi dwa ogólnopolskie badania z zakresu wykorzystania turystycznej bazy noclegowej. Badanie na formularzu KT-1 dotyczy wszystkich obiektów posiadających 10 lub więcej miejsc noclegowych, zaś badanie na formularzu KT-2 jest badaniem reprezentacyjnym i dotyczy wylosowanych obiektów posiadających mniej niż 10 miejsc noclegowych.

Wycieczki z OKSiR-em – Ojców

Wycieczki z OKSiR-em – Ojców Poniedziałek, 19 lipca 2021 Celem pierwszej wakacyjnej wyprawy był Ojców. Wzięło w niej udział trzydzieścioro dzieci z całej gminy Oświęcim.

Wiosenny Rajd Rowerowy - "Poznajemy Gminę"

Wiosenny Rajd Rowerowy - Czwartek, 20 maja 2021 Zapraszamy wszystkich miłośników rowerowych przejażdżek do wzięcia udziału w naszym rajdzie rowerowym z cyklu: "Poznajemy Gminę"

Wyniki losowania kart uczestników rajdu rowerowego „Poznajemy Gminę”

Wyniki losowania kart uczestników rajdu rowerowego „Poznajemy Gminę” Piątek, 18 września 2020 W dniu 17.09.2020 w siedzibie OKSiR dokonano zgodnie z regulaminem wylosowania 10 kart uczestników rajdu rowerowego „Poznajemy Gminę”, który odbył się w dniu 13.09.2020 r.

Wycieczka do Wygiełzowa

Wycieczka do Wygiełzowa Piątek, 24 lipca 2020 W dniu 21.07.2020 wybraliśmy się na kolejną wycieczkę w ramach akcji „Wakacje z OKSiR 2020”. Tym razem udaliśmy się do pobliskiego Wygiełzowa, gdzie zwiedzaliśmy Nadwiślański Park Etnograficzny.

Wycieczka do Krakowa i Rudna

Wycieczka do Krakowa i Rudna Środa, 15 lipca 2020 14 lipca 2020 roku dzieci i młodzież terenu Gminy Oświęcim uczestniczyli we wspaniałej wycieczce do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie. Celem wycieczki była obserwacja i czerpanie pozytywnych wrażeń w kontakcie z przyrodą, zainteresowanie dzieci różnorodnością gatunków świata zwierząt, oraz kształtowanie ich świadomości ekologicznej.

Wycieczka do Ogrodzieńca

Wycieczka do Ogrodzieńca Czwartek, 9 lipca 2020 W dniu 7 lipca 2020 grupa dzieci z terenu Gminy Oświęcim pod opieką wychowawczyń wzięła udział w wycieczce edukacyjnej, której głównym celem był Zamek Ogrodzieniec.

Miejsca Przyjazne Rowerzystom

Miejsca Przyjazne Rowerzystom Środa, 24 czerwca 2020 Właściciele pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, lokale gastronomiczne ale też sklepy czy serwisy rowerowe mogą już starać się o certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom przy trasach rowerowych VeloMałopolska. Pilotażowy nabór potrwa do 31 lipca.

UWAGA!!! Projekt „Jeżdżę z głową edycja 2020”- aktualizacja

Poniedziałek, 17 lutego 2020 Uwaga! Informujemy, że nastąpiła zmiana w paragrafie 4 ust.1 Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Jeżdżę z głową” edycja 2020 oraz w załączniku nr 1 do Regulaminu – Deklaracji uczestnictwa.

Wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach

Wycieczka do Muzeum Ognia w Żorach Czwartek, 6 lutego 2020 W dniu 05.02.2020 roku dzieci i młodzież z terenu Gminy Oświęcim udały się na wycieczkę do Muzeum Ognia w Żorach.

Wycieczka do Sztolni Luiza w Zabrzu oraz Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

Wycieczka do Sztolni Luiza w Zabrzu oraz Palmiarni Miejskiej w Gliwicach Środa, 5 lutego 2020 31 stycznia 2020 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Sztolni Luiza w Zabrzu. Sztolnia Królowa Luiza to kompleks edukacyjno – turystyczny, powstały na bazie zrewitalizowanych nadziemnych i podziemnych przestrzeni XIX wiecznej Kopalni Królowa Luiza.

Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Krakowie

Wycieczka do Manufaktury Czekolady w Krakowie Czwartek, 30 stycznia 2020 W dniu 28.01.2020 dzieci z terenu Gminy Oświęcim uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Czekolady w Krakowie organizowanej przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim w ramach akcji „Ferie z OKSiR”.

archiwum wiadomości