Czwarty dzień senioraliów - warsztaty i dyskoteka

Czwarty dzień senioraliów - warsztaty i dyskoteka Piątek, 2 lutego 2024 W czwartek w ramach Senioralia 2024 - edycja zimowa w Domu Ludowym w Grojcu przygotowaliśmy dla mieszkańców naszej gminy wiele atrakcji.

Warsztaty kulinarne z Witoldem Mondrym

Warsztaty kulinarne z Witoldem Mondrym Czwartek, 1 lutego 2024 W ubiegłą środę w remizie OSP Brzezinka seniorzy z gminy Oświęcim wzięli udział w kulinarnych warsztatach z Witkiem Mondrym - zwycięzcą 8. edycji Hell's Kitchen Polska, mieszkańcem Poręby Wielkiej, człowiekiem z wielką pasją i miłością do gotowania.

Projekcja filmu "Kataryniarz" w Grojcu

Projekcja filmu Środa, 31 stycznia 2024 We wtorek w grojeckim Domu Ludowym uczestnicy Senioraliów mieli okazję zobaczyć ostatnie dzieło Piotra Struczyka, który swoje filmy realizuje na ziemi oświęcimskiej z udziałem i we współpracy z jej mieszkańcami.

Seniorzy odwiedzili wystawę Fontanna Łez w Brzezince

Seniorzy odwiedzili wystawę Fontanna Łez w Brzezince Środa, 31 stycznia 2024 Niepozorny budynek przy ulicy Bocznej w Brzezince mieści wystawę, która zaskakuje imponującym rozmachem. Przede wszystkim jednak budzi poruszenie, niektórych widzów szokuje, wiążąc obrazy ukrzyżowania Chrystusa i zagłady Żydów.

Seniorzy na przedstawieniu Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków

Seniorzy na przedstawieniu Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków Wtorek, 30 stycznia 2024 W poniedziałek w remizie OSP Włosienica rodzice z Przedszkola Samorządowego we Włosienicy zaprezentowali przedstawienie "Królewna śnieżka i siedmiu krasnoludków".

Inauguracja Senioraliów 2024 - edycja zimowa

Inauguracja Senioraliów 2024 - edycja zimowa Wtorek, 30 stycznia 2024 Grupa kilkudziesięciu mieszkańców gminy Oświęcim zwiedziła dziś przed południem wystawę w dolnej kondygnacji kościoła parafialnego Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.

Senioralia 2024 - edycja zimowa

Senioralia 2024 - edycja zimowa Poniedziałek, 29 stycznia 2024 Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek zaprasza do udziału w Senioraliach 2024 – edycji zimowej. Jest to pierwsza tego typu oferta skierowana do starszych mieszkańców naszej gminy.

mLegitymacja dla emerytów i rencistów - kampania informacyjna ZUS

mLegitymacja dla emerytów i rencistów - kampania informacyjna ZUS Czwartek, 12 stycznia 2023 Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji emeryta–rencisty w bezpłatnej aplikacji mObywatel. Plastikowe legitymacje pozostają ważne.

Bilety na basen droższe

Bilety na basen droższe Wtorek, 28 czerwca 2022 Osoby legitymujące się Kartą Seniora Gminy Oświęcim od 1 lipca br. za wstęp na pływalnię w Oświęcimiu zapłacą 6 złotych.

Nabór na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim przedłużony do 27.09

Nabór na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim przedłużony do 27.09 Wtorek, 21 września 2021 Nabór kandydatów do Rady Seniorów Gminy Oświęcim został przedłużony do 27 września 2021 roku. Formularze zgłoszeniowe na oficjalnych drukach należy składać na piśmie do Urzędu Gminy Oświęcim.

Nabór uzupełniający na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim

Nabór uzupełniający na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim Piątek, 3 września 2021 Formularze zgłoszeniowe na oficjalnych drukach należy składać na piśmie do Urzędu Gminy Oświęcim w terminie od 06.09.2021 r. do 20.06.2021 r. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się w Zarządzeniu Wójta nr 102/2021 z 1 września 2021 r.

Przedsiębiorco! Zostań partnerem gminnej Karty Seniora

Przedsiębiorco! Zostań partnerem gminnej Karty Seniora Poniedziałek, 14 września 2020 Karta Seniora Gminy Oświęcim jest wydawana osobom po 60. Roku życia zameldowanym na terenie naszej gminy. Z powodzeniem działa od 2019 roku.

Infolinia dla seniorów 12 392 11 10

Infolinia dla seniorów 12 392 11 10 Piątek, 11 września 2020 Wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.
Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Numer telefonu: 12 392 11 10

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów

Pierwsze posiedzenie Rady Seniorów Piątek, 11 września 2020 8 września w Grojcu miało miejsce pierwsze posiedzenie Rady Seniorów – organu opiniodawczego i konsultacyjnego względem Rady Gminy. Radni-seniorzy mają bogate doświadczenie w pracy społecznej i samorządowej. Wywodzą się z różnych środowisk i miejscowości.

Nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim - nabór przedłużony do 16 marca!

Nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim - nabór przedłużony do 16 marca! Wtorek, 10 marca 2020 Wójt Mirosław Smolarek ogłosił nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim. Zgłoszenia będą przyjmowane od 17 lutego. UWAGA przedłużenie okresu naboru do 16 marca br.!

Nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim

Nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim Czwartek, 13 lutego 2020 Wójt Mirosław Smolarek ogłosił nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Gminy Oświęcim. Zgłoszenia będą przyjmowane od 17 lutego. UWAGA przedłużenie okresu naboru do 16 marca br.!

Rada Seniorów – brak wymaganej liczby kandydatów

Rada Seniorów – brak wymaganej liczby kandydatów Wtorek, 24 września 2019 Informacja Wójta Gminy Oświęcim na temat braku wymaganej liczby kandydatów do Rady Seniorów Gminy Oświęcim.

Karta Seniora Gminy Oświęcim

Karta Seniora Gminy Oświęcim Piątek, 11 września 2020 Od poniedziałku 3 czerwca br. można osobiście składać wnioski o wydanie Karty Seniora Gminy Oświęcim w Urzędzie Gminy Oświęcim (parter, pokój nr 15 – ewidencja ludności). Program "Karta Seniora Gminy Oświęcim" jest skierowany do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Gminy Oświęcim.

Targi Seniora w Krakowie

Targi Seniora w Krakowie Czwartek, 20 września 2018 Targi są dla uczestników bezpłatne. Będzie można skorzystać z badań, m.in. słuchu, wzroku, kardiologicznych. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konferencja, spotkania z wyjątkowymi gośćmi (m.in ks. Adamem Bonieckim), debata samorządowa. Na scenie pojawi się zespół Filharmonii Krakowskiej, odbędzie się pokaz mody dla seniorów oraz zaśpiewa Halina Kunicka. W strefie warsztatowej będą miały miejsce prelekcje podróżnicze, warsztaty m.in. z jogi, nordic walking oraz wykłady zdrowotne. Do wygrania dla uczestników będą wycieczki turystyczne i pobyty w sanatoriach.

archiwum wiadomości