Konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z Funduszy Europejskich

Konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z Funduszy Europejskich Czwartek, 21 kwietnia 2022 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych. 27 kwietnia 2022 r. w godzinach od 9:00- 11:30 w Urzędzie Gminy Oświęcim ul. Zamkowa 12, 32 - 600 Oświęcim (Sala sesyjna).

Załóż Organizację i stwórz dla siebie miejsce pracy

Załóż Organizację i stwórz dla siebie miejsce pracy Czwartek, 22 kwietnia 2021 Skorzystaj z projektu MOWES dla mieszkańców, którzy chcą działać społecznie i założyć stowarzyszenie, Fundację, spółdzielnię socjalną lub inny Podmiot Ekonomii Społecznej. Z powiatów: olkuskiego, wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego.

Praca z POWERem

Praca z POWERem Czwartek, 22 kwietnia 2021 Zapraszamy do udziału w projekcie Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej pn: "Praca z POWERem". Projekt skierowany jest do osób w wieku 15 – 29 lat, które zamieszkują lub uczą się na terenie jednego z powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego, chrzanowskiego i są bezrobotne niezarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy lub bierne zawodowo.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej "Firma z POWERem"

Dotacje na założenie działalności gospodarczej Czwartek, 22 kwietnia 2021 Zapraszamy do udziału w projekcie Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej pn: "Firma z POWERem", który skierowany jest do osób w wieku 18 - 29 lat, planujących założyć własną działalność gospodarczą: bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy lub biernych zawodowo, które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu pandemii COVID-19.

Zwolnienie z 1/3 opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 r.

Zwolnienie z 1/3 opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 r. Wtorek, 2 marca 2021 Przedsiębiorcy z gminy Oświęcim sprzedający napoje alkoholowe przeznaczone do spożycia w miejscu sprzedaży mogą liczyć na zwolnienie w wysokości 1/3 opłaty za koncesja w 2021 roku, opłaconą do 31 stycznia.

LGD "Dolina Soły" zaprasza na szkolenia

LGD Poniedziałek, 28 września 2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” zaprasza na szkolenia dot. możliwości pozyskania dofinansowania w ramach PROW 2014-2020.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 16 mln zł dla samozatrudnionych

Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 16 mln zł dla samozatrudnionych Czwartek, 13 sierpnia 2020 Od 17 sierpnia 2020 r. samozatrudnieni z Małopolski będą mogli składać wnioski o wsparcie w postaci bonu rekompensacyjnego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw Środa, 1 lipca 2020 1 lipca Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o unijne pożyczki płynnościowe. Mogą się o nie ubiegać małopolscy przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku pandemii koronawirusa.

Aplikacja moblina Gminy Oświęcim - zgłoś swoją działalność

Aplikacja moblina Gminy Oświęcim - zgłoś swoją działalność Poniedziałek, 28 października 2019 Zapraszamy do zamieszczenie swojej oferty w aplikacji mobilnej w kategorii: Miejsca (gastronomia, noclegi, czas wolny, sport, rekreacja).

Urząd Skarbowy w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne szkolenia

Urząd Skarbowy  w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne szkolenia Środa, 25 września 2019 Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie/spotkanie informacyjne z cyklu: „WIEDZA W PIGUŁCE”

Opłata recyklingowa i związane z nią obowiązki przedsiębiorców

Opłata recyklingowa i związane z nią obowiązki przedsiębiorców Piątek, 6 września 2019 List wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza informujący o zmianie przepisów w zakresie pobierania opłaty recyklingowej za torby na zakupy z tworzyw sztucznych oraz nowych obowiązkach podmiotów prowadzących jednostki handlowe.

E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych

E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych Poniedziałek, 24 grudnia 2018 Od stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.

Komunikat Urzędu Skarbowego

Komunikat Urzędu Skarbowego Wtorek, 18 grudnia 2018 Komunikat Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu do pracodawców dotyczący identyfikatora podatkowego pracowników.

Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany. Spotkanie informacyjne

Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany. Spotkanie informacyjne Wtorek, 2 października 2018 Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 października 2018 roku w Hotelu Hampton by Hilton, Bulwary 2, w Oświęcimiu.

Nabór wniosków na granty na usługi doradcze

Nabór wniosków na granty na usługi doradcze Wtorek, 31 lipca 2018 24 lipca 2018 r. wystartował nabór wniosków na doradztwo. O grant mogą ubiegać się podmioty, które spełniają kryteria mikroprzedsiębiorstwa, małego lub średniego przedsiębiorstwa (MŚP). Nabór wniosków na doradztwo ma charakter ciągły.

ZUS ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy.

ZUS ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Poniedziałek, 30 lipca 2018 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Termin składania wniosków 16 lipca – 23 sierpnia 2018 r. Celem Konkursu ogłaszanego w ramach Programu dofinansowania jest wybór Projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Wsparcie doradcze i finansowe dla przedsiębiorców

Wsparcie doradcze i finansowe dla przedsiębiorców Poniedziałek, 9 lipca 2018 Projekt „Lider CSR – zarządzanie wiekiem” jest skierowany mieszkańców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowę o pracę. Mogą oni otrzymać wsparcie doradcze oraz finansowe (do 5 tys. zł). Udział w projekcie jest bezpłatny – przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów z tego tytułu.

Dyżur dla przedsiębiorców - weryfikacja PESEL w CEiDG - sobota, 19 maja 2018

Dyżur dla przedsiębiorców - weryfikacja PESEL w CEiDG - sobota, 19 maja 2018 Piątek, 18 maja 2018 Przypominamy, że do 19 maja 2018 r. przedsiębiorcy, którzy założyli firmę przed 1 stycznia 2012 roku powinni uzupełnić w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej swój numer PESEL.

Ważna informacja dla właścicieli firm

Ważna informacja dla właścicieli firm Piątek, 18 maja 2018 Uwaga! Jeżeli Twoja firma była założona przed 1 stycznia 2012 roku i została przeniesiona do CEIDG z gminnej ewidencji - upewnij się, że na wpisie znajduje się numer PESEL. Jeśli go na nim nie ma i nie uzupełnisz go do 19 maja 2018 roku - wpis będzie podlegał wykreśleniu z urzędu. Jak sprawdzić, czy PESEL jest na wpisie?

archiwum wiadomości