Od stycznia 2023 r. PUE ZUS obowiązkowe dla wszystkich płatników składek

Od stycznia 2023 r. PUE ZUS obowiązkowe dla wszystkich płatników składek Czwartek, 10 listopada 2022 Od nowego roku każdy przedsiębiorca będzie zobowiązany do posiadania aktywnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Dotychczas taki obowiązek mieli jedynie płatnicy składek rozliczających składki za więcej niż pięć osób.

Konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z Funduszy Europejskich

Konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków z Funduszy Europejskich Czwartek, 21 kwietnia 2022 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza na indywidualne konsultacje dla osób zainteresowanych pozyskaniem środków finansowych. 27 kwietnia 2022 r. w godzinach od 9:00- 11:30 w Urzędzie Gminy Oświęcim ul. Zamkowa 12, 32 - 600 Oświęcim (Sala sesyjna).

Załóż Organizację i stwórz dla siebie miejsce pracy

Załóż Organizację i stwórz dla siebie miejsce pracy Czwartek, 22 kwietnia 2021 Skorzystaj z projektu MOWES dla mieszkańców, którzy chcą działać społecznie i założyć stowarzyszenie, Fundację, spółdzielnię socjalną lub inny Podmiot Ekonomii Społecznej. Z powiatów: olkuskiego, wadowickiego, chrzanowskiego, oświęcimskiego.

Praca z POWERem

Praca z POWERem Czwartek, 22 kwietnia 2021 Zapraszamy do udziału w projekcie Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej pn: "Praca z POWERem". Projekt skierowany jest do osób w wieku 15 – 29 lat, które zamieszkują lub uczą się na terenie jednego z powiatów: wadowickiego, oświęcimskiego, olkuskiego, chrzanowskiego i są bezrobotne niezarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy lub bierne zawodowo.

Dotacje na założenie działalności gospodarczej "Firma z POWERem"

Dotacje na założenie działalności gospodarczej Czwartek, 22 kwietnia 2021 Zapraszamy do udziału w projekcie Centrum Biznesu Małopolski Zachodniej pn: "Firma z POWERem", który skierowany jest do osób w wieku 18 - 29 lat, planujących założyć własną działalność gospodarczą: bezrobotnych niezarejestrowanych w Powiatowych Urzędach Pracy lub biernych zawodowo, które utraciły zatrudnienie po 01.03.2020 r. z powodu pandemii COVID-19.

Zwolnienie z 1/3 opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 r.

Zwolnienie z 1/3 opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 r. Wtorek, 2 marca 2021 Przedsiębiorcy z gminy Oświęcim sprzedający napoje alkoholowe przeznaczone do spożycia w miejscu sprzedaży mogą liczyć na zwolnienie w wysokości 1/3 opłaty za koncesja w 2021 roku, opłaconą do 31 stycznia.

LGD "Dolina Soły" zaprasza na szkolenia

LGD Poniedziałek, 28 września 2020 Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Soły” zaprasza na szkolenia dot. możliwości pozyskania dofinansowania w ramach PROW 2014-2020.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 16 mln zł dla samozatrudnionych

Małopolska Tarcza Antykryzysowa: 16 mln zł dla samozatrudnionych Czwartek, 13 sierpnia 2020 Od 17 sierpnia 2020 r. samozatrudnieni z Małopolski będą mogli składać wnioski o wsparcie w postaci bonu rekompensacyjnego w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw

Pożyczki dla małych i średnich przedsiębiorstw Środa, 1 lipca 2020 1 lipca Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. rozpoczyna przyjmowanie wniosków o unijne pożyczki płynnościowe. Mogą się o nie ubiegać małopolscy przedsiębiorcy poszkodowani w wyniku pandemii koronawirusa.

Aplikacja moblina Gminy Oświęcim - zgłoś swoją działalność

Aplikacja moblina Gminy Oświęcim - zgłoś swoją działalność Poniedziałek, 28 października 2019 Zapraszamy do zamieszczenie swojej oferty w aplikacji mobilnej w kategorii: Miejsca (gastronomia, noclegi, czas wolny, sport, rekreacja).

Urząd Skarbowy w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne szkolenia

Urząd Skarbowy  w Oświęcimiu zaprasza na bezpłatne szkolenia Środa, 25 września 2019 Naczelnik Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na bezpłatne szkolenie/spotkanie informacyjne z cyklu: „WIEDZA W PIGUŁCE”

Opłata recyklingowa i związane z nią obowiązki przedsiębiorców

Opłata recyklingowa i związane z nią obowiązki przedsiębiorców Piątek, 6 września 2019 List wicemarszałka Województwa Małopolskiego Tomasza Urynowicza informujący o zmianie przepisów w zakresie pobierania opłaty recyklingowej za torby na zakupy z tworzyw sztucznych oraz nowych obowiązkach podmiotów prowadzących jednostki handlowe.

E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych

E-akta – skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych Poniedziałek, 24 grudnia 2018 Od stycznia 2019 r. wejdą w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.

Komunikat Urzędu Skarbowego

Komunikat Urzędu Skarbowego Wtorek, 18 grudnia 2018 Komunikat Urzędu Skarbowego w Oświęcimiu do pracodawców dotyczący identyfikatora podatkowego pracowników.

Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany. Spotkanie informacyjne

Prawo do przedsiębiorczości - małe firmy, wielkie zmiany. Spotkanie informacyjne Wtorek, 2 października 2018 Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 października 2018 roku w Hotelu Hampton by Hilton, Bulwary 2, w Oświęcimiu.

Nabór wniosków na granty na usługi doradcze

Nabór wniosków na granty na usługi doradcze Wtorek, 31 lipca 2018 24 lipca 2018 r. wystartował nabór wniosków na doradztwo. O grant mogą ubiegać się podmioty, które spełniają kryteria mikroprzedsiębiorstwa, małego lub średniego przedsiębiorstwa (MŚP). Nabór wniosków na doradztwo ma charakter ciągły.

ZUS ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy.

ZUS ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Poniedziałek, 30 lipca 2018 Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy. Termin składania wniosków 16 lipca – 23 sierpnia 2018 r. Celem Konkursu ogłaszanego w ramach Programu dofinansowania jest wybór Projektów, które dotyczyć będą poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, zmniejszenia zagrożenia wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi oraz zredukowania niekorzystnego oddziaływania czynników ryzyka.

Wsparcie doradcze i finansowe dla przedsiębiorców

Wsparcie doradcze i finansowe dla przedsiębiorców Poniedziałek, 9 lipca 2018 Projekt „Lider CSR – zarządzanie wiekiem” jest skierowany mieszkańców, którzy prowadzą działalność gospodarczą i zatrudniają przynajmniej jednego pracownika na umowę o pracę. Mogą oni otrzymać wsparcie doradcze oraz finansowe (do 5 tys. zł). Udział w projekcie jest bezpłatny – przedsiębiorcy nie ponoszą żadnych kosztów z tego tytułu.

Dyżur dla przedsiębiorców - weryfikacja PESEL w CEiDG - sobota, 19 maja 2018

Dyżur dla przedsiębiorców - weryfikacja PESEL w CEiDG - sobota, 19 maja 2018 Piątek, 18 maja 2018 Przypominamy, że do 19 maja 2018 r. przedsiębiorcy, którzy założyli firmę przed 1 stycznia 2012 roku powinni uzupełnić w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej swój numer PESEL.

archiwum wiadomości