Robocze soboty w ARiMR

Robocze soboty w ARiMR Poniedziałek, 10 czerwca 2019 Najbliższe soboty, 8 i 15 czerwca, będą w placówkach ARiMR dniami pracy. Biura czynne będą – jak co dzień – w godzinach 7.30 – 15.30. Natomiast 21 czerwca, w piątek po Bożym Ciele, placówki ARiMR będą nieczynne.

Komunikat dla rolników - Wybory do Izb Rolniczych

Komunikat dla rolników - Wybory do Izb Rolniczych Poniedziałek, 10 czerwca 2019 W bieżącym roku po raz kolejny w całej Polsce, w tym także w Gminie Oświęcim, odbędą się wybory do Izb Rolniczych. Wszyscy płatnicy podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczej spółdzielni produkcyjnej posiadający w niej wkłady gruntowe, będą 28 lipca 2019 r. wybierać swoich przedstawicieli do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej.

ARiMR – kolejne formy wsparcia dla rolników

ARiMR – kolejne formy wsparcia dla rolników Wtorek, 28 maja 2019 Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

ARiMR – składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

ARiMR – składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja Środa, 22 maja 2019 O dwa tygodnie przedłużony został termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

Placówki ARiMR – godziny pracy

Placówki ARiMR – godziny pracy Piątek, 10 maja 2019 Do 15 maja br. placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Małopolsce będą pracować w dni robocze od godz. 7.30 do godz. 18.00.

Komunikaty ARiMR dla rolników

Komunikaty ARiMR dla rolników Piątek, 26 kwietnia 2019 Komunikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczące dopłat bezpośrednich za 2019 rok oraz wsparcia na modernizację lub restrukturyzację gospodarstw.

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie Środa, 3 kwietnia 2019 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność Piątek, 1 lutego 2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu przypomina o obowiązku rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Czwartek, 24 stycznia 2019 W 2019 roku producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w dwóch terminach.

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego Piątek, 11 stycznia 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie terminów polowania zbiorowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu, na terenie obwodu łowieckiego nr 101 w terminie 20 – 27 stycznia 2019 r.

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich Piątek, 9 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu organizuje bezpłatne szkolenie dla osób, które będą poddawały ubojowi zwierzęta gospodarskie, poza rzeźnią, do celów własnej konsumpcji domowej.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r. Poniedziałek, 5 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że w dniach od 09 do 19 listopada 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne rozłożenie.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Piątek, 28 września 2018 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim, z dnia 28 września 2018 roku w sprawie terminy rozpoczęcia polowania zbiorowego: Koła Łowieckiego "Sokół" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 100; Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 101; Koła Łowieckiego "Orzeł" w Osieku obwód łowiecki nr 125.

Harmonogram polowań zbiorowych Kół Łowiecieckich

Harmonogram polowań zbiorowych Kół Łowiecieckich Wtorek, 4 września 2018 Na terenie Gminy Oświęcim działa pięć Kół Łowieckich. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem polowań zbiorowych.

Zasady przemieszczania ziemniaków

Zasady przemieszczania ziemniaków Środa, 1 sierpnia 2018 W związku z nielegalnym wywozem ziemniaków konsumpcyjnych do krajów UE przez podmioty z terenu województwa małopolskiego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Oświęcimiu przypomina zasady przemieszczania ziemniaków do innych państw członkowskich UE.

Odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu oświęcimskiego

Odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu oświęcimskiego Poniedziałek, 18 czerwca 2018 Zapraszamy do zapoznania się z rozporządzeniem Wojewody Małopolskiego w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożenia wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Pomoc w zakresie wypełniania wniosków obszarowych

Pomoc w zakresie wypełniania wniosków obszarowych Czwartek, 15 marca 2018 Przedstawiamy informację na temat miejsc wypełniania wniosków obszarowych przez pracowników Izby w okresie od 15.03.–15.05.2018 r. Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu wypełniania wniosku

Ostrzeżenie przed wirusem ASF na terytorium Polski

Ostrzeżenie przed wirusem ASF na terytorium Polski Poniedziałek, 5 marca 2018 Wymagania ustanowione w nowym rozporządzeniu MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 360) mają na celu zwiększenie ochrony stad świń przed ASF w gospodarstwach, położonych na terytorium Polski poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (poza obszarem zagrożenia, objętym ograniczeniami i ochronnym). Informacje na temat zabezpieczenia gospodarstw przed wirusem ASF na terytorium Polski.

Koła łowieckie w Gminie Oświęcim

Koła łowieckie w Gminie Oświęcim Wtorek, 4 września 2018 Na terenie Gminy Oświęcim działa pięć Kół Łowieckich. Poszczególne Koła Łowieckie uprawnione są do przyjmowania zgłoszeń do szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzęta łowne (dziki, łosie,jelenie,daniele i sarny) w uprawach i płodach rolnych

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez internet

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez internet Wtorek, 20 lutego 2018 W tym roku można będzie skorzystać ze szkoleń, stanowisk internetowych w oddziałach ARiMR oraz możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku.

archiwum wiadomości