Rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół

Rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół Wtorek, 20 sierpnia 2019 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje o stwierdzeniu przypadku choroby zgnilca amerykańskiego w gospodarstwie pasiecznym zlokalizowanym w miejscowości Brzeszcze. Zgnilec amerykański pszczół należy do chorób zakaźnych pszczół zwalczanych z urzędu, w odniesieniu do której określa się obszar objęty ograniczeniami.

Dożynki 2019 – Uroczystości w Brzezince, Grojcu i Porębie Wielkiej

Dożynki 2019 – Uroczystości w Brzezince, Grojcu i Porębie Wielkiej Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 W miniony weekend odbyły się dożynki w trzech gminnych sołectwach. W sobotę w Brzezince i Porębie Wielkiej, w niedzielę w Grojcu.

Obwieszczenie w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego

Obwieszczenie w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Środa, 14 sierpnia 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu na terenie obwodu nr 101 w dniu 24 sierpnia 2019 r.

Obwieszczenie w sprawie terminów polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Czajka” w Krakowie obwód łowiecki nr 118

Obwieszczenie w sprawie terminów polowań zbiorowych Koła Łowieckiego „Czajka” w Krakowie obwód łowiecki nr 118 Wtorek, 6 sierpnia 2019 Wójt Gminy Oświęcim podaje do publicznej wiadomości informację dotyczącą terminu rozpoczęcia i zakończenia oraz miejsca zbiorowego polowania Koła Łowieckiego „Czajka” w Krakowie w obwodzie łowieckim nr 118

Obwieszczenia w sprawach terminów polowań zbiorowych

Obwieszczenia w sprawach terminów polowań zbiorowych Poniedziałek, 5 sierpnia 2019 Obwieszczenia Wójta Gminy Oświęcim w sprawach terminów polowań zbiorowych kół łowieckich: "Przepiórka" w Bojszowach i "Cyranka" w Oświęcimiu.

Obwieszczenie w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego

Obwieszczenie w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Piątek, 26 lipca 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Koła Łowieckiego "Sokół" w Oświęcimiu (obwód łowiecki nr 100) oraz Koła Łowieckiego "Orzeł" w Osieku (obwód łowiecki nr 125).

Komunikat ARiMR – wnioski o premie na restrukturyzację do 1 lipca

Komunikat ARiMR – wnioski o premie na restrukturyzację do 1 lipca Czwartek, 27 czerwca 2019 To już ostatnie dni na ubieganie się o premie na restrukturyzację małych gospodarstw lub pomoc dla młodych rolników. Czas na wystąpienie o te środki będzie jeszcze 1 lipca.

Robocze soboty w ARiMR

Robocze soboty w ARiMR Poniedziałek, 10 czerwca 2019 Najbliższe soboty, 8 i 15 czerwca, będą w placówkach ARiMR dniami pracy. Biura czynne będą – jak co dzień – w godzinach 7.30 – 15.30. Natomiast 21 czerwca, w piątek po Bożym Ciele, placówki ARiMR będą nieczynne.

Komunikat dla rolników - Wybory do Izb Rolniczych

Komunikat dla rolników - Wybory do Izb Rolniczych Wtorek, 9 lipca 2019 Na podstawie uchwały nr 1/2019 Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 25 lutego 2019 r. §14 pkt.3, oraz uchwały Okręgowej Komisji Wyborczej nr 107 w Gminie Oświęcim z dnia 08.07.2019 r. Okręgowa Komisja Wyborcza zawiadamia wyborców Okręgu Wyborczego 107, o obsadzeniu mandatów na członków Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Okręgu Wyborczym nr 107 w Gminie Oświęcim bez przeprowadzania głosowania ustalonego na dzień 28 lipca 2019 r.

ARiMR – kolejne formy wsparcia dla rolników

ARiMR – kolejne formy wsparcia dla rolników Wtorek, 28 maja 2019 Na przełomie maja i czerwca rozpoczną się kolejne nabory wniosków o przyznanie pomocy dla rolników z budżetu PROW 2014-2020. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać premie dla młodych rolników, wsparcie na restrukturyzację małych gospodarstw oraz na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych.

ARiMR – składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

ARiMR – składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja Środa, 22 maja 2019 O dwa tygodnie przedłużony został termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

Placówki ARiMR – godziny pracy

Placówki ARiMR – godziny pracy Piątek, 10 maja 2019 Do 15 maja br. placówki Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Małopolsce będą pracować w dni robocze od godz. 7.30 do godz. 18.00.

Komunikaty ARiMR dla rolników

Komunikaty ARiMR dla rolników Piątek, 26 kwietnia 2019 Komunikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczące dopłat bezpośrednich za 2019 rok oraz wsparcia na modernizację lub restrukturyzację gospodarstw.

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie Środa, 3 kwietnia 2019 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność Piątek, 1 lutego 2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu przypomina o obowiązku rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Czwartek, 24 stycznia 2019 W 2019 roku producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w dwóch terminach.

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego Piątek, 11 stycznia 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie terminów polowania zbiorowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu, na terenie obwodu łowieckiego nr 101 w terminie 20 – 27 stycznia 2019 r.

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich Piątek, 9 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu organizuje bezpłatne szkolenie dla osób, które będą poddawały ubojowi zwierzęta gospodarskie, poza rzeźnią, do celów własnej konsumpcji domowej.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r. Poniedziałek, 5 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że w dniach od 09 do 19 listopada 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne rozłożenie.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Piątek, 28 września 2018 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim, z dnia 28 września 2018 roku w sprawie terminy rozpoczęcia polowania zbiorowego: Koła Łowieckiego "Sokół" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 100; Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 101; Koła Łowieckiego "Orzeł" w Osieku obwód łowiecki nr 125.

archiwum wiadomości