Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie

Szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie Środa, 3 kwietnia 2019 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 4 do 13 kwietnia 2019 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego dla zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność Piątek, 1 lutego 2019 Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu przypomina o obowiązku rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Czwartek, 24 stycznia 2019 W 2019 roku producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w dwóch terminach.

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego

Obwieszczenie w sprawie terminów polowania zbiorowego Piątek, 11 stycznia 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie terminów polowania zbiorowego Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu, na terenie obwodu łowieckiego nr 101 w terminie 20 – 27 stycznia 2019 r.

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich

Szkolenia związane z ubojem zwierząt gospodarskich Piątek, 9 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu organizuje bezpłatne szkolenie dla osób, które będą poddawały ubojowi zwierzęta gospodarskie, poza rzeźnią, do celów własnej konsumpcji domowej.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r.

Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie od 9 do 19 listopada 2018 r. Poniedziałek, 5 listopada 2018 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje, że w dniach od 09 do 19 listopada 2018 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne rozłożenie.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim ws. terminu rozpoczęcia polowania zbiorowego Piątek, 28 września 2018 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim, z dnia 28 września 2018 roku w sprawie terminy rozpoczęcia polowania zbiorowego: Koła Łowieckiego "Sokół" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 100; Koła Łowieckiego "Cyranka" w Oświęcimiu obwód łowiecki nr 101; Koła Łowieckiego "Orzeł" w Osieku obwód łowiecki nr 125.

Harmonogram polowań zbiorowych Kół Łowiecieckich

Harmonogram polowań zbiorowych Kół Łowiecieckich Wtorek, 4 września 2018 Na terenie Gminy Oświęcim działa pięć Kół Łowieckich. Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem polowań zbiorowych.

Zasady przemieszczania ziemniaków

Zasady przemieszczania ziemniaków Środa, 1 sierpnia 2018 W związku z nielegalnym wywozem ziemniaków konsumpcyjnych do krajów UE przez podmioty z terenu województwa małopolskiego, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie Oddział w Oświęcimiu przypomina zasady przemieszczania ziemniaków do innych państw członkowskich UE.

Odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu oświęcimskiego

Odstrzał sanitarny dzików na terenie powiatu oświęcimskiego Poniedziałek, 18 czerwca 2018 Zapraszamy do zapoznania się z rozporządzeniem Wojewody Małopolskiego w sprawie zarządzenia odstrzału sanitarnego dzików na obszarze zagrożenia wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.

Pomoc w zakresie wypełniania wniosków obszarowych

Pomoc w zakresie wypełniania wniosków obszarowych Czwartek, 15 marca 2018 Przedstawiamy informację na temat miejsc wypełniania wniosków obszarowych przez pracowników Izby w okresie od 15.03.–15.05.2018 r. Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu ustalenia terminu wypełniania wniosku

Ostrzeżenie przed wirusem ASF na terytorium Polski

Ostrzeżenie przed wirusem ASF na terytorium Polski Poniedziałek, 5 marca 2018 Wymagania ustanowione w nowym rozporządzeniu MRiRW z dnia 9 lutego 2018 r. (Dz. U. z 2018 r. poz. 360) mają na celu zwiększenie ochrony stad świń przed ASF w gospodarstwach, położonych na terytorium Polski poza obszarami objętymi restrykcjami w związku z występowaniem ASF (poza obszarem zagrożenia, objętym ograniczeniami i ochronnym). Informacje na temat zabezpieczenia gospodarstw przed wirusem ASF na terytorium Polski.

Koła łowieckie w Gminie Oświęcim

Koła łowieckie w Gminie Oświęcim Wtorek, 4 września 2018 Na terenie Gminy Oświęcim działa pięć Kół Łowieckich. Poszczególne Koła Łowieckie uprawnione są do przyjmowania zgłoszeń do szacowania szkód wyrządzonych przez zwierzęta łowne (dziki, łosie,jelenie,daniele i sarny) w uprawach i płodach rolnych

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez internet

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez internet Wtorek, 20 lutego 2018 W tym roku można będzie skorzystać ze szkoleń, stanowisk internetowych w oddziałach ARiMR oraz możliwości złożenia oświadczenia zamiast wniosku.

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet

Rolniku, od tego roku wniosek o dopłaty tylko przez Internet Wtorek, 23 stycznia 2018 Od 2018 r. zmianie uległy zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą w formie elektronicznej. Służy do tego aplikacja eWniosekPlus, dostępna od 15 marca na stronie internetowej www.arimr.gov.pl.

Spis zwierząt w 2017 roku

Spis zwierząt w 2017 roku Czwartek, 30 listopada 2017 Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Oświęcimiu przypomina posiadaczom zwierząt, którzy jeszcze nie złożyli spisów zwierząt za 2017 rok o obowiązku dokonania spisu najpóźniej do dnia 31 grudnia.

Ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie

Ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie Wtorek, 24 października 2017 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 2 do 12 listopada 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie.

Jesienne ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie

Jesienne ochronne szczepienie lisów przeciw wściekliźnie Środa, 13 września 2017 Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii zawiadamia, że na terenie województwa małopolskiego w dniach od 21 do 30 września 2017 r. zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Szczepienie lisów będzie wykonane za pomocą przynęt zawierających szczepionkę doustną, która zostanie zrzucona w wyżej wymienionym okresie z samolotów oraz wyłożona ręcznie.

Apel do hodowców trzody chlewnej

Apel do hodowców trzody chlewnej Środa, 16 sierpnia 2017 Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń.

PROW – harmonogram naboru wniosków

PROW – harmonogram naboru wniosków Czwartek, 27 lipca 2017 Harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 do 31.12.2018 roku.

archiwum wiadomości