TURNIEJ SPORTOWY PIŁKI NOŻNEJ

TURNIEJ SPORTOWY PIŁKI NOŻNEJ Wtorek, 12 lutego 2019 Zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży ćwiczą nie tylko ich ciało, ale i umysł. Aktywność fizyczna to doskonała okazja do pozbycia się nadmiaru energii .

Jeżdżę z głową

Jeżdżę z głową Poniedziałek, 11 lutego 2019 RUSZA REKRUTACJA DO PROJEKTU „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” EDYCJA 2019, KTÓRY JEST DOFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW BUDŻETU WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO ORAZ GMINY OŚWIĘCIM

Gminne Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim

Gminne Mistrzostwa w Narciarstwie Alpejskim Wtorek, 5 lutego 2019 31 stycznia 2019 roku w Kluszkowcach na stoku wygasłego wulkanu, górze Wdżar, w Ośrodku Narciarskim „Czorsztyn Ski” odbyły się Mistrzostwa Gminy Oświęcim w narciarstwie alpejskim.

Turniej Unihokeja w Rajsku

Turniej Unihokeja w Rajsku Poniedziałek, 28 stycznia 2019 Podczas ferii OKSiR zorganizował we współpracy ze Szkołami Podstawowymi w naszej gminie zajęcia z unihokeja.

Gminne Igrzyska w Koszykówce Dziewcząt

Gminne Igrzyska w Koszykówce Dziewcząt Środa, 19 grudnia 2018 14 grudnia 2018 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci Szkolnych w koszykówce dziewcząt. Do turnieju przystąpiły łącznie cztery reprezentacje ze szkół podstawowych Gminy Oświęcim: Rajska, Brzezinki, Harmęż oraz Zaborza.

Kobiecy Klub Piłki Nożnej ISKRA Brzezinka z dotacją z FIO Małopolska Lokalnie

Kobiecy Klub Piłki Nożnej ISKRA Brzezinka z dotacją z FIO Małopolska Lokalnie Czwartek, 8 listopada 2018 Klub pozyskał dotację w kwocie 5.000 zł w ramach projektów rozwojowych na rok 2018 z FIO Małopolska Lokalnie - Północ. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu biurowego oraz sprzętu sportowego dla zawodniczek.

Ach, ta piłka nożna!

Ach, ta piłka nożna! Środa, 7 listopada 2018 Piłka nożna jest dyscypliną, która cieszy się największym zainteresowaniem wśród chłopaków. Tym razem, na gminny turniej piłki nożnej halowej chłopców starszych (rocznik 2005-2003), stawiło się sześć drużyn. Został on rozegrany we środę 31 października 2018 r. na hali sportowej w Rajsku.

ECHA SPORTU: Brąz dla naszych piłkarzy!

ECHA SPORTU: Brąz dla naszych piłkarzy! Wtorek, 23 października 2018 W dni 17.10.2018 r. na hali sportowej w Rajsku, rozegrano zawody w piłce nożnej halowej chłopców do lat dwunastu. Tradycyjnie na turniej stawili się reprezentanci ze wszystkich 8 szkół gminnych. Mecze rozegrano w dwóch losowo wybranych grupach.

Brydżyści w Rajsku

Brydżyści w Rajsku Wtorek, 2 października 2018 W ostatnią sobotę września w hali sportowej w Rajsku rozegrano nietypowe zawody. Prawie sto osób zasiadło przy "zielonych stolikach" w Turnieju o puchar Wójta Gminy Oświęcim w brydżu sportowym.

Szkoła w Porębie Wielkiej realizuje program "Szkolny Klub Sportowy"

Szkoła w Porębie Wielkiej realizuje program Niedziela, 3 czerwca 2018 Od stycznia 2018 roku nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Szkolny Klub Sportowy” pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.. Jest on skierowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego głównym celem jest umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej, realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Otwarty Turniej o Puchar Sołtysa Włosienicy

Otwarty Turniej o Puchar Sołtysa Włosienicy Środa, 23 maja 2018 19 maja amatorskie drużyny rywalizowały w Otwartym Turnieju w Piłce Siatkowej i Nożnej o Puchar Sołtysa Włosienicy. Jak co roku zawody przyciągnęły wielu sympatyków sportu nie tylko z Włosienicy.

Wspaniała piłkarska walka i II miejsce w powiecie.

Wspaniała piłkarska walka i II miejsce w powiecie. Poniedziałek, 21 maja 2018 17.05.2018r. uczniowie ze Szkoły podstawowej w Porębie Wielkiej mieli przywilej reprezentowania naszej gminy w zawodach powiatowych w piłce nożnej. Były one rozgrywane w ciężkich warunkach – padał deszcz i na boisku było ślisko. Nasza drużyna dała z siebie wszystko i wyszła ze swojej grupy z pierwszego miejsca. W finale, po bardzo wyrównanej walce, ulegli tylko zawodnikom z SP nr „5” tracąc jedną bramkę. II miejsce w powiecie to dla nas duże osiągnięcie, z którego ogromnie się cieszymy. Na dalszych miejscach uplasowały się drużyny ze szkół podstawowych w: Piotrowicach, Osieku, Chełmku i Brzeszczach.

I miejsce w piłce nożnej chłopców młodszych!

I  miejsce w piłce nożnej chłopców młodszych! Środa, 16 maja 2018 W piątek 10 maja 2018r. na „Orliku” w Brzezince rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców młodszych. Zawody te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem o czym świadczy fakt, że wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich ośmiu podstawówek w gminie. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w dwóch grupach. Po zaciętych i wyrównanych meczach do finału przeszły drużyny ze szkół w Porębie Wielkiej, Zaborzu, Grojcu i Włosienicy.

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną chłopców

Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną chłopców Wtorek, 15 maja 2018 10 oraz 14 maja 2018 roku na kompleksie boisk „Orlik” w Brzezice odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę nożną chłopców.

ECHA SPORTU: III MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW

ECHA SPORTU: III MIEJSCE W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW Wtorek, 24 kwietnia 2018 W dniu 16. 04. 2018 r. na hali sportowej w Rajsku odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców młodszych. Wzięło w nich udział aż 8 drużyn ze wszystkich gminnych podstawówek. Mecze rozgrywane były w dwóch grupach, które wyłoniono drogą losowania.

Najmłodsze piłkarki w nowych strojach

Najmłodsze piłkarki w nowych strojach Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Adeptki Dziewczęcej Akademii Futbolu zaprezentowały w sobotę, 21 kwietnia nowe stroje sportowe ufundowane przez Gminę Oświęcim. Chwilę później na boisko wybiegły ich starsze koleżanki z Iskry Brzezinka, żeby rozegrać mecz na szczycie z liderującą w tabeli Prądniczanką Kraków.

Mistrzynie Gminy

Mistrzynie Gminy Wtorek, 17 kwietnia 2018 W czwartek, 5.04.2018r., na hali sportowej w Rajsku odbyły się gminne zawody sportowew piłce ręcznej dziewcząt. Mistrzem Gminy została drużyna ze SP w Zaborzu przed SP w Rajsku, SP Grojcu i SP w Brzezince.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej ponownie na podium!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej ponownie na podium! Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 W dniach 5 i 6.04.2018r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju bezpieczeństwa w Ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W czwartek, w SP nr 9 w Oświęcimiu, uczniowie rozwiązywali testy skrzyżowań i testy wiedzy z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Natomiast w piątek odbyła się część praktyczna obejmująca umiejętność jazdy na rowerze, a także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak zwykle, uczestnicy spotkali się na hali sportowej w Brzeszczach, gdzie ustawione były tory przeszkód.

Jeżdżę z głową - dzień piąty

Jeżdżę z głową - dzień piąty Piątek, 9 marca 2018 Dzień piąty. Początki były trudne, ale po pięciu dniach potrafimy jeździć.

I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej

I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 19 marca 2018 Po raz kolejny drużyna ze Szkoły Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu miejsko-gminnym. Jego celem jest „podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.” Uczestnicy muszą bardzo dobrze znać zasady poruszania się w ruchu drogowym (rozwiązują test wiedzy i test skrzyżowań), a także świetnie jeździć na rowerze (pokonują przeszkody na torze sprawnościowym).

archiwum wiadomości