Najmłodsze piłkarki w nowych strojach

Najmłodsze piłkarki w nowych strojach Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Adeptki Dziewczęcej Akademii Futbolu zaprezentowały w sobotę, 21 kwietnia nowe stroje sportowe ufundowane przez Gminę Oświęcim. Chwilę później na boisko wybiegły ich starsze koleżanki z Iskry Brzezinka, żeby rozegrać mecz na szczycie z liderującą w tabeli Prądniczanką Kraków.

Mistrzynie Gminy

Mistrzynie Gminy Wtorek, 17 kwietnia 2018 W czwartek, 5.04.2018r., na hali sportowej w Rajsku odbyły się gminne zawody sportowew piłce ręcznej dziewcząt. Mistrzem Gminy została drużyna ze SP w Zaborzu przed SP w Rajsku, SP Grojcu i SP w Brzezince.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej ponownie na podium!

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej ponownie na podium! Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 W dniach 5 i 6.04.2018r. odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju bezpieczeństwa w Ruchu drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W czwartek, w SP nr 9 w Oświęcimiu, uczniowie rozwiązywali testy skrzyżowań i testy wiedzy z zakresu znajomości zasad ruchu drogowego. Natomiast w piątek odbyła się część praktyczna obejmująca umiejętność jazdy na rowerze, a także znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy. Jak zwykle, uczestnicy spotkali się na hali sportowej w Brzeszczach, gdzie ustawione były tory przeszkód.

Jeżdżę z głową - dzień piąty

Jeżdżę z głową - dzień piąty Piątek, 9 marca 2018 Dzień piąty. Początki były trudne, ale po pięciu dniach potrafimy jeździć.

I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej

I miejsce dla Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 19 marca 2018 Po raz kolejny drużyna ze Szkoły Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej zwyciężyła w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu miejsko-gminnym. Jego celem jest „podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.” Uczestnicy muszą bardzo dobrze znać zasady poruszania się w ruchu drogowym (rozwiązują test wiedzy i test skrzyżowań), a także świetnie jeździć na rowerze (pokonują przeszkody na torze sprawnościowym).

Jeżdżę z głową

Jeżdżę z głową Piątek, 9 marca 2018 W dniach 5-9 marca 2018 r. 14 trzecioklasistów z naszej szkoły uczestniczyło w organizowanym przez Gminę Oświęcim projekcie „Jeżdżę z głową”. Projekt zakłada naukę jazdy na nartach (20 godzin zajęć pozalekcyjnych na stoku narciarskim), która była prowadzona w miejscowości Małe Ciche. Wzięło w nim udział 100 uczniów klas trzecich z terenu gminy. Zajęcia zostały dofinansowane przez Gminę Oświęcim (71,5% kwoty dofinansowania) i Województwo Małopolskie (28,5% kwoty dofinansowania).

Jeżdżę z głową - dzień drugi

Jeżdżę z głową - dzień drugi Wtorek, 6 marca 2018 Drugiego dnia uczniowie brali udział w zajęciach integracyjnych i pisali pamiętnik z „białej szkoły”. Na stoku czekała ich nauka bezpiecznego upadania i wstawania, nauka jazdy pługiem i hamowania. A wieczorem humory dopisywały podczas zabawy - „Jaka to melodia” i „Jeden z dziesięciu”.

Jeżdżę z głową - dzień pierwszy

Jeżdżę z głową - dzień pierwszy Poniedziałek, 5 marca 2018 Pierwszego dnia uczniowie zostali zakwaterowani w swoich pokojach. Następnie spotkali się z instruktorami,którzy dokonali podziału na dwie grupy. Ważnym punktem dnia było dobranie odpowiedniego sprzętu oraz poznanie zasad bezpieczeństwa na stoku.

Jeżdżę z głową - dzień trzeci i czwarty

Jeżdżę z głową - dzień trzeci i czwarty Czwartek, 8 marca 2018 Trzeci dzień wyjazdu to przede wszystkim jazda wyciągiem orczykowym, nauka skręcania w prawo i w lewo. A wieczorem ognisko i zabawy - „Mam talent” (nasi uczniowie zajęli 3 miejsce i wyróżnienie). W czwartek doskonalono jazdę na nartach. Uczniowie samodzielnie zjeżdżali ze stoku. Zastępca wójta Gminy Oświęcim wręczył dzieciom medale. Po południu przyszła pora na ostatni spacer po okolicy i zabawy na śniegu.

Gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w siatkówce dziewcząt oraz chłopców

Gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w siatkówce dziewcząt oraz chłopców Poniedziałek, 12 lutego 2018 W dniach 2 oraz 6 stycznia 2018 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w siatkówce dziewcząt oraz chłopców.

ECHA SPORTU: Sukcesy naszych uczniów w piłce siatkowej!

ECHA SPORTU: Sukcesy naszych uczniów w piłce siatkowej! Sobota, 3 lutego 2018 W dniu 02.02. 2018 r. w Rajsku odbył się gminny Turniej Piłki Siatkowej dzieci i młodzieży szkolnej.

Gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt oraz chłopców

Gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt oraz chłopców Środa, 31 stycznia 2018 W dniach 22, 26 oraz 29 stycznia 2018 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały gminne mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w koszykówce dziewcząt oraz chłopców.

Wyniki konkursu „Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie Oświęcim".

Wyniki konkursu „Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie Oświęcim Piątek, 5 stycznia 2018 Protokół z posiedzenia komisji konkursowej oceniające oferty w otwartym konkursie na realizację zadania „Tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu w gminie Oświęcim".

Młodzi sportowcy nagrodzeni

Młodzi sportowcy nagrodzeni Piątek, 29 grudnia 2017 27 grudnia 2017 roku w Urzędzie Gminy Oświęcim wójt Albert Bartosz Gminy uroczycie wręczył listy gratulacyjne oraz nagrody za wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym i osiągnięcia w działalności sportowej. Nagrodzone osoby osiągały w mijającym roku sukcesy w karate, koszykówce i w tańcu.

Powiatowe Igrzyska Dzieci Szkolnych w tenisie stołowym

Powiatowe Igrzyska Dzieci Szkolnych w tenisie stołowym Poniedziałek, 4 grudnia 2017 W dniu 4 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Grojcu odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci Szkolnych w tenisie stołowym. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować Powiat Oświęcim w zawodach rejonowych.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym Piątek, 24 listopada 2017 W dniu 22 listopada 2017 roku w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Piotrowicach odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Celem turnieju było wyłonienie najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować Powiat Oświęcim w zawodach rejonowych.

BRZEZINKA ZDOMINOWAŁA TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

BRZEZINKA ZDOMINOWAŁA TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO Środa, 22 listopada 2017 14 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Grojcu odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym...

Podwójny sukces na zawodach w halowej piłce nożnej

Podwójny sukces na zawodach w halowej piłce nożnej Czwartek, 12 października 2017 W dniach 10, 11 oraz 12 października 2017 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały halowe mistrzostwa Gminy Oświęcim w halowej piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców. Nasi uczniowie osiągnęli podwójny sukces! Dziewczęta zdobyły I MIEJSCE, a chłopcy MIEJSCE II. Gratulujemy!

Halowe mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej

Halowe mistrzostwa dzieci i młodzieży szkolnej w halowej piłce nożnej Wtorek, 24 października 2017 W dniach 10,11 oraz 12 października 2017 roku na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Rajsku rozegrane zostały halowe mistrzostwa Gminy Oświęcim w halowej piłce nożnej dziewcząt oraz chłopców.

3x3 Piknik Streetball

3x3 Piknik Streetball Czwartek, 29 czerwca 2017 Pasjonaci ulicznej koszykówki zmierzyli się w ostatni weekend czerwca na obiektach OKSiR w Brzezince w turnieju 3x3 Piknik Streetball. W sobotę grały zespoły młodzieżowe, a dzień później – dorośli.

archiwum wiadomości