UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA

UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA Niedziela, 4 grudnia 2022 W dniu 1 grudnia odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci z grupy "Myszek" oraz "Misiów", które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedzkola. Dzieci zaprezentowały tego dnia swoje umiejętności, pokazując w ten spos

INSCENIZACJA WIERSZA J. BRZECHWY "NA STRAGANIE"

INSCENIZACJA WIERSZA J. BRZECHWY Niedziela, 4 grudnia 2022 W dniu 24 listopada grupa Zajączków zaprezentowała dla swoich koleżanek i kolegów z innych grupy inscenizację wiersza J.Brzechwy pt. "Na straganie". Przedszkolaki z grupy  "Myszek", "Misiów", "Biedronek" oraz "Smerf&oacu

Warsztaty pizzy

Warsztaty pizzy Niedziela, 4 grudnia 2022 Uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Brzeszcz, gdzie wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii „Matteo”. Każdy miał okazję z pomocą i pod czujnym okiem szefa kuchni - pana Mateusza przygotować pizzę z ulubionymi dodatkami, a następnie rozkoszować się jej pysznym smakiem. Dzieciaki miały również okazję do zabawy w bawialni Bambino. Wszyscy wrócili z wycieczki w doskonałych humorach i z samodzielnie przygotowaną pizzą, aby poczęstować nią w domu rodziców i rodzeństwo.

Z ekologią na Ty- listopad

Z ekologią na Ty- listopad Niedziela, 4 grudnia 2022 W ramach programu edukacyjnego „Z ekologią na Ty” w listopadzie zrealizowaliśmy kolejne działania. Dzieci odbyły spotkanie z pielęgniarką szkolną, od której dowiedziały się jak skomponować zdrowy posiłek. Potem samodzielnie wykonały talerz owoców i warzyw. Następnym zadaniem było wykonanie plakatu obrazującego ekologiczny dom. Kolejna praca dotyczyła gatunków zwierząt chronionych i zagrożonych wyginięciem . Dzieci poznały gatunki zagrożone, a później utrwaliły swoją wiedzę wykonując pracę plastyczną.

Andrzejki

Andrzejki Czwartek, 1 grudnia 2022 Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń, ta noc miała magiczną moc, uchylająca wrota do nieznanej przyszłości. Obecnie „Andrzejki” są wesołym spotkaniem dostarczającym przeżyć i emocji, a także okazją do rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

Prezenty dla dzieci z Ukrainy

Prezenty dla dzieci z Ukrainy Środa, 30 listopada 2022 Zapraszamy do podzielenia się dobrem przed świętami Bożego Narodzenia.

Dzień Misia

Dzień Misia Piątek, 25 listopada 2022 "Proszę państwa oto miś. Miś jest bardzo grzeczny dziś. Chętnie państwu łapę poda. Nie chce podać? A to szkoda." 🐻🐻🐻

OTOZ Animals Oświęcim

OTOZ Animals Oświęcim Poniedziałek, 14 listopada 2022 W naszym przedszkolu mieliśmy ważnego gościa. Odwiedziła nas pani z OTOZ Animals Oświęcim.

archiwum wiadomości