Innowacja pedagogiczna „FILMOWE POGOTOWIE WYCHOWAWCZE” w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej

Innowacja pedagogiczna „FILMOWE POGOTOWIE WYCHOWAWCZE” w Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej Niedziela, 21 października 2018 W Szkole Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej rozpoczął się cykl zajęć z filmem mający charakter innowacji pedagogicznej. Klasy VII oraz VIII wyjechały do Planet Cinema w Oświęcimiu, aby wziąć udział w ciekawej prelekcji oraz obejrzeć film „Wicher 2. Na przekór wszystkiemu”, z kolei klasy IV-VI wzięły udział w zajęciach oraz seansie „Antboya”.

"W zdrowym ciele zdrowy duch"

Niedziela, 21 października 2018 Dnia 17.10.2018, panie Lucyna Wajdzik i Cecylia Kowalska zorganizowały w świetlicy szkolnej wizytę pani pielęgniarki Bernadetty Hałatek, która zapoznała dzieci z zasadami zdrowego odżywiania się oraz stosowania higieny osobistej w codziennym życiu.

„Ludzie listy piszą…”

„Ludzie listy piszą…” Niedziela, 21 października 2018 Muzeum Zamek w Oświęcimiu zaprosił uczniów klas IV a, IV b oraz V b naszej szkoły do zabawy na ŚCIEŻCE HISTORYCZNEJ - "POCZTYLION", której tematem była historia poczty. W tym roku przypada jubileusz 200-lecia poczty w Oświęcimiu.

Urodziny w naszym przedszkolu - październik

Urodziny w naszym przedszkolu - październik Niedziela, 21 października 2018 W piątek 19 października odbyły się kolejne urodzinki w naszym przedszkolu. Podczas podwieczorku przedszkolaki świętowały w każdej grupie wiekowej. Naszym małym jubilatom składamy serdeczne życzenia. "Biedronki" "Jeżyki" "Kotki"

Przedszkolaki z Brzezinki uczą się zasad zachowania przy stole  - „szwedzki stół”

Przedszkolaki z Brzezinki uczą się zasad zachowania przy stole  - „szwedzki stół” Niedziela, 21 października 2018 W naszym przedszkolu cyklicznie odbywają się śniadania w formie „szwedzkiego stołu”.  Przedszkolaki samodzielnie wykonują kanapki mając do wyboru zdrowe i smaczne produkty. Dzieci   same decydują  o tym, co znajdzie się na ich kanapkach. Pomysł ten bardzo

„Czyste powietrze wokół mnie” - zajęcia w PS Brzezince

„Czyste powietrze wokół mnie” - zajęcia w PS Brzezince Niedziela, 21 października 2018 12. października 2018 r. w Przedszkolu Samorządowym w Brzezince odbyła się akcja edukacyjna pt.: „Czyste powietrze wokół mnie” z udziałem dzieci, pracowników przedszkola oraz rodziców. Akcja edukacyjna dotyczyła zanieczyszczenia i ochrony powietrza. Podczas

Przedszkolaki na łyżwach

Przedszkolaki na łyżwach Sobota, 20 października 2018 Pierwsza lekcja za nami - 19 października dzieci 6 - letnie rozpoczęły zajęcia na lodowisku

Obchody Dnia Edukacji

Obchody Dnia Edukacji Piątek, 19 października 2018 Przez cały tydzień odbywały się uroczystości związane z Dniem Edukacji. Pracownicy oświaty przyjmowali życzenia i podziękowania od przedszkolaków, uczniów, rodziców i pracowników samorządu.

Zajęcia pokazowe u Żabek

Zajęcia pokazowe u Żabek Piątek, 19 października 2018 W trakcie zajęć dzieci śpiewały patriotyczne piosenki...

Spotkanie z pisarzem

Spotkanie z pisarzem Piątek, 19 października 2018 W środę 17 października uczniowie klas I-V uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu jakim było spotkanie z pisarzem Panem Waldemarem Cichoniem. W tym roku realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego podejmujemy różnorodne działania mające na celu wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów. Spotkanie z autorem książek o przygodach Cukierka było jednym z nich.

archiwum wiadomości