Biblioteka Przedszkolaka

Biblioteka Przedszkolaka Środa, 4 grudnia 2019 Zgodnie z założeniami Planu Rocznego, w tym roku realizujemy Projekt ,,Biblioteka Przedszkolaka"...

Spotkanie z górnikiem

Spotkanie z górnikiem Środa, 11 grudnia 2019 11 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z górnikiem. Naszym gościem był górnik pan Zbigniew Malicki.  Pan Zbigniew opowiadał dzieciom o pracy pod ziemią, o różnych rodzajach kopalni, pokazywał kaski, w których pracują górnicy.

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem Środa, 11 grudnia 2019 6 grudnia odwiedził przedszkolaki długo wyczekiwany gość. Dźwięk dzwonków oznajmił, że do przedszkola przybył Mikołaj. Wszystkie dzieci powitały go wierszem i piosenkami i z niecierpliwościa czekały na prezenty. Na zakończenie spotkania przedszkolaki pięknie podziękował

OGŁOSZENIE !

OGŁOSZENIE ! Środa, 11 grudnia 2019 Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego na „NAJPIĘKNIEJSZY WIANEK ŚWIĄTECZNY” odbędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 12.00 w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej podczas Kiermaszu Charytatywnego dla Lenki Kożuch.

Andrzejki na świetlicy szkolnej

Andrzejki na świetlicy szkolnej Wtorek, 10 grudnia 2019 „Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych…”

Przeciwko przemocy!

Wtorek, 10 grudnia 2019 W dniu 26 listopada 2019 r. uczniowie klas 5 - 8 brali udział w zajęciach profilaktycznych. Tematyka zajęć dotyczyła przeciwdziałania przemocy rówieśniczej, odpowiedzialności prawnej nieletnich, zagrożeń wynikających z zachowań ryzykownych. Spotkania prowadził Pan Dariusz Krzywizna- doświadczony policjant i profilaktyk. W tym samym dniu klasa 7 brała udział w warsztatach z terapeutą Katarzyną Walczewską z ośrodka "Odzyskaj siebie ", które także poruszały problem przemocy rówieśniczej oraz jej skutków.

"Powiedz mi bez słów..."

Wtorek, 10 grudnia 2019 W czwartek 5 grudnia 2019 r. uczniowie klas 5 uczestniczyli w pantomimie- etiudzie przygotowanej przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach dotyczącej wrażliwość na osoby niepełnosprawne. W spektaklu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły, którzy wykazali się niezwykłym talentem artystycznym. Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w zajęciach poruszających tematykę problemów związanych z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Akcja charytatywna "Świąteczna paczka "

Akcja charytatywna Wtorek, 10 grudnia 2019 Do 13 grudnia zbieramy dary dla osób potrzebujących z terenu gminy Oświęcim. Zbieramy produkty spożywcze trwałe, chemię gospodarczą, kosmetyki, słodycze, ręczniki, pościel, środki higieny. Zachęcamy do włączenia się! Dary można przynosić do szkoły do Wychowawców, Pedagoga szkolnego, Pani Barbary Gabryś. Liczymy na serce i hojność!

Spotkanie z Mikołajem

Spotkanie z Mikołajem Wtorek, 10 grudnia 2019 6 grudnia Przedszkole w Porębie Wielkiej odwiedził długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj

Sen o Helladzie...

Sen o Helladzie... Poniedziałek, 9 grudnia 2019 26 listopada w naszej szkole odbył się spektakl pt. "Sen o Helladzie. Mitologia. Świat antycznej Grecji", w którym wzięli udział uczniowie klas V-VIII.

archiwum wiadomości