Konkurs rodzinny „Czyste płuca naszej planety”

Konkurs rodzinny „Czyste płuca naszej planety” Czwartek, 2 maja 2024 Zapraszamy do udziału w konkursie rodzinnym pt. „Czyste płuca naszej planety”. W konkursie mogą wziąć udział dwuosobowe zespoły, składające się z dziecka w wieku 6-9 lat oraz osoby dorosłej. Na prace czekamy do 17 maja.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Czwartek, 11 kwietnia 2024 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników w kwietniu 2024 r.

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć?

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć? Środa, 10 kwietnia 2024 Program „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie wyższej dotacji przy wykonaniu kompleksowej termomodernizacji. W takim przypadku konieczne jest wykonanie audytu energetycznego budynku.

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze” Wtorek, 9 kwietnia 2024 Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od 22 kwietnia 2024 r.

Czyste Powietrze - liczba wniosków

Czyste Powietrze - liczba wniosków Wtorek, 9 kwietnia 2024 Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami dotyczącymi realizacji programu Czyste Powietrze w gminie Oświęcim

Czyste Powietrze - informacja

Czyste Powietrze - informacja Poniedziałek, 8 kwietnia 2024 Drogi Mieszkańcu, właścicielu budynku mieszkalnego, zainteresowany skorzystaniem z dotacji z Programu Czyste Powietrze, zachęcamy do skorzystania z dostępnego dofinansowania. Prosimy jednak o ostrożność względem pomocy i usług, które oferują w tym zakresie różne podmioty na rynku.

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji!

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji! Czwartek, 28 marca 2024 Przypominamy - nabór wniosków rozpocznie się we wtorek, 2 kwietnia o godzinie 7:30. Program dofinansowania obejmuje zmianę starego ogrzewania na paliwo stałe na nowoczesne rozwiązania m.in. pompę ciepła, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie na biomasę.

Wyszukiwarka EkoDotacji

Wyszukiwarka EkoDotacji Czwartek, 14 marca 2024 Bezpłatna i prosta w obsłudze wyszukiwarka pozwala wybrać w trzech krokach odpowiednie programy wsparcia. Wystarczy tylko określić, kto występuje o wsparcie, jakiego rodzaju inwestycja jest planowana (np. fotowoltaika, zielona infrastruktura, edukacja) oraz w którym województwie ma być zrealizowana (lub w którym województwie zarejestrowany jest potencjalny beneficjent).

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej?

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej? Środa, 6 marca 2024 19 marca (wtorek) o godzinie 14:00 zapraszamy na spotkanie informacyjne dla osób zainteresowanych zmianą ogrzewania lub termomodernizacją budynku. Na spotkaniu omówimy możliwości uzyskania dotacji do działań proekologicznych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 5 marca 2024 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników w marcu 2024 r.

Ekomałopolska Baza Instalatorów

Ekomałopolska Baza Instalatorów Poniedziałek, 4 marca 2024 Szukasz instalatora do zrealizowania instalacji fotowoltaicznej, montażu pompy ciepła lub wentylacji mechanicznej? Skorzystaj z EMBI! Prowadzisz przedsiębiorstwo świadczące takie usługi? Wpisz swoją firmę do bazy!

Skorzystaj z ulgi na termomodernizację

Skorzystaj z ulgi na termomodernizację Poniedziałek, 4 marca 2024 Trwa czas rozliczeń podatkowych. Przy składaniu deklaracji PIT warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z ulg podatkowych. Jedną z nich, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę, jest ulga termomodernizacyjna, która pozwala na odzyskanie części wydatków związanych z m.in. dociepleniem swojego domu.

Spotkania o programie Czyste Powietrze

Spotkania o programie Czyste Powietrze Czwartek, 22 lutego 2024 Aktualizacja: spotkanie dla mieszkańców Stawów Grojeckich odbędzie się 4 marca 2024 r. o godzinie 18:00 w sali na parterze budynku OPS (ul. Beskidzka 100).

Dofinansowanie dla rolników – czas na wnioski do 23 lutego

Dofinansowanie dla rolników – czas na wnioski do 23 lutego Wtorek, 20 lutego 2024 Zainteresowani inwestowaniem w biogazownie rolnicze, mikroinstalacje produkujące energię z promieniowania słonecznego czy rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną gospodarstw mogą się starać o przyznanie wsparcia z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Spotkania o programie Czyste Powietrze

Spotkania o programie Czyste Powietrze Wtorek, 13 lutego 2024 W dniach 15-29 lutego odbędą się spotkania informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze. Sprawdź czego możesz się dowiedzieć i kiedy odbędzie się spotkanie w twojej miejscowości. Spotkania będzie prowadził operator wybrany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji!

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji! Piątek, 1 marca 2024 Program dofinansowania obejmuje zmianę starego ogrzewania na paliwo stałe na nowoczesne rozwiązania m.in. pompę ciepła, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie na biomasę. Tegoroczny nabór rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 7:30.

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji!

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji! Czwartek, 1 lutego 2024 Program dofinansowania obejmuje zmianę starego ogrzewania na paliwo stałe na nowoczesne rozwiązania m.in. pompę ciepła, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie na biomasę. Tegoroczny nabór rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 7:30.

Pomiary jakości powietrza w Rajsku

Pomiary jakości powietrza w Rajsku Środa, 31 stycznia 2024 Przez 2 tygodnie profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego mierzył jakość powietrza w Rajsku. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pomiarów.

Podsumowanie programu dotacji 2023

Podsumowanie programu dotacji 2023 Piątek, 12 stycznia 2024 W ubiegłym roku kolejne budynki mieszkalne w naszej gminie zyskały nowoczesne, bardziej ekologiczne ogrzewanie. Stare piece węglowe zniknęły z 101 domów. W ramach wszystkich programów dotacji realizowanych przez gminę od 2016 nowe ogrzewanie zostało zainstalowane w 759 budynkach.

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej?

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej? Piątek, 17 listopada 2023 Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne 21 listopada 2023 r. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

archiwum wiadomości