Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Środa, 14 kwietnia 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w kwietniu 2021 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenia

Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenia Czwartek, 18 marca 2021 IMGW - PIB ostrzega o możliwości wystąpienia oblodzeń. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna ok. -5 st.C.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Piątek, 5 marca 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w marcu 2021 r.

Uwaga. W nocy 05.03.2021 r. prognozowane są intensywne opady śniegu

Uwaga. W nocy 05.03.2021 r. prognozowane są intensywne opady śniegu Czwartek, 4 marca 2021 Od godziny 03:00 do 15:00 dla naszego powiatu prognozowane są intensywne opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżniej od 10 do 15 cm.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Wtorek, 2 marca 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w lutym 2021 r.

Dotacje do wymiany kotłów

Dotacje do wymiany kotłów Wtorek, 23 marca 2021 W dniu 1 kwietnia br. o godzinie 7:30 rozpocznie się tegoroczny nabór wniosków o dotację do wymiany ogrzewania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Kurs e-learningowy dotyczący etykiety energetycznej

Kurs e-learningowy dotyczący etykiety energetycznej Poniedziałek, 8 lutego 2021 Od 1 marca będzie obowiązywała nowa etykieta energetyczna dla niektórych urządzeń AGD i RTV. W ramach projektu Label2020 przygotowano bezpłatny kurs e-learningowy przeznaczony dla sprzedawców, który dostarczy wiedzę na temat nowych zasad etykietowania.

Program Ograniczania Niskiej Emisji

Program Ograniczania Niskiej Emisji Środa, 27 stycznia 2021 Informujemy, że uchwałą Nr XXVIII/247/20 z dnia 29 grudnia 2020 r. Rada Gminy Oświęcim przyjęła "Program Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Oświęcim na lata 2021-2026". Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem.

#Radynaodpady

#Radynaodpady Piątek, 22 stycznia 2021 Świat zmierza się z problemem olbrzymich ilości odpadów. Statystyczny Małopolanin produkuje około 317 kg śmieci rocznie (dane GUS z roku 2019). To spora ilość. Na szczęście część z odpadów może zostać ponownie wykorzystana w procesie recyklingu.

Wirtualny spacer po gminie Oświęcim

Wirtualny spacer po gminie Oświęcim Czwartek, 14 stycznia 2021 Zapraszamy do zwiedzania gminy bez wychodzenia z domu! Spacerować można całą rodziną, wspólnie poznając ciekawostki o dzikiej przyrodzie oraz o sposobach dbania o środowisko.

Dbam o środowisko – rozstrzygnięcie konkursu

Dbam o środowisko – rozstrzygnięcie konkursu Środa, 13 stycznia 2021 W dniu 12 stycznia br. wyłoniono laureatów konkursu plastycznego. Zapraszamy do obejrzenia zwycięskich prac.

Zmiana terminu naboru wniosków w programie "Mój Prąd"

Zmiana terminu naboru wniosków w programie Czwartek, 3 grudnia 2020 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje o skróceniu terminu naboru wniosków w ramach programu "Mój Prąd" do 7 grudnia 2020 r.

Dbam o środowisko - konkurs plastyczny

Dbam o środowisko - konkurs plastyczny Piątek, 27 listopada 2020 Przypominamy o terminie składania prac w konkursie, który upływa 3 grudnia. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkół podstawowych.

Wymiana źródeł ogrzewania - inwentaryzacja

Wymiana źródeł ogrzewania - inwentaryzacja Czwartek, 26 listopada 2020 Uchwała antysmogowa dla Małopolski nakłada na właścicieli nieruchomości obowiązek wymiany starych urządzeń na paliwo stałe. Osoby, które dokonały zmiany systemu ogrzewania mogą powiadomić Urząd Gminy poprzez formularz internetowy.

Lista zielonych urządzeń i materiałów

Lista zielonych urządzeń i materiałów Poniedziałek, 23 listopada 2020 Lista ma stanowić pomoc dla wnioskodawców programu "Czyste Powietrze" w wyborze kwalifikujących się do dofinansowania urządzeń grzewczych na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także urządzeń wykorzystujących OZE (kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła) oraz materiałów izolacyjnych i stolarki okiennej i drzwiowej.

Kalkulator dotacji w programie "Czyste Powietrze"

Kalkulator dotacji w programie Poniedziałek, 23 listopada 2020 Kalkulator, przygotowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, ma na celu ułatwienie wyliczenia dotacji na planowane przedsięwzięcie w zależności od wybranych zadań kwalifikujących się do dofinansowania.

Podwyższone dofinansowanie w programie "Czyste Powietrze"

Podwyższone dofinansowanie w programie Poniedziałek, 23 listopada 2020 Podwyższone dofinansowanie można otrzymać, jeżeli dochód na osobę w gospodarstwie domowym nie przekracza 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym oraz 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Konkurs "Dbam o środowisko!"

Konkurs Wtorek, 10 listopada 2020 Zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie plastycznym. Prace można składać do 3 grudnia br. Do wygrania hulajnogi, deskorolki i gry planszowe.

Konkurs "Festiwal Piosenki Ekologicznej"

Konkurs Piątek, 6 listopada 2020 Aby wziąć udział w konkursie należy nagrać krótki filmik zawierający piosenkę o tematyce ekologicznej...

Fotowoltaika w gospodarstwie domowym

Fotowoltaika w gospodarstwie domowym Środa, 21 października 2020 Na potrzeby klientów w gospodarstwach domowych zainteresowanych zakupem i zainstalowaniem fotowoltaiki (prosumentów) został opracowany „Przewodnik prosumenta w gospodarstwie domowym”. Zapraszamy do czytania.

archiwum wiadomości