Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs Środa, 8 lipca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenką nagrodzoną w trzecim terminie.

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne Poniedziałek, 29 czerwca 2020 W poniedziałek 29 czerwca możliwe są burze z gradem, porywy wiatru do 110 km/h oraz nawalne deszcze do 60 mm na metr kwadratowy – prognozuje IMGW.

Gwałtowne wzrosty wód

Gwałtowne wzrosty wód Piątek, 19 czerwca 2020 Prognozowane burze mogą spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia – ostrzega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza”

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” Piątek, 12 czerwca 2020 Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków to ułatwienie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego. Pomoc dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze” na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 12 czerwca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w drugim terminie.

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne Środa, 10 czerwca 2020 IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne: w środę 10 czerwca 2020 r. prognozuje wystąpienie burz z gradem oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie Niedziela, 31 maja 2020 Wójt Gminy Oświęcim informuje o wznowieniu naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych na realizację zadań polegających na zmianie starego systemu ogrzewania na proekologiczne od dnia 1 czerwca 2020 r. od godziny 7:30.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 22 maja 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w pierwszym terminie.

Ulga termomodernizacyjna - informacje

Ulga termomodernizacyjna - informacje Poniedziałek, 18 maja 2020 Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Program "Czyste Powietrze" - informacje

Program Poniedziałek, 18 maja 2020 Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Kalkulator Oszczędności Energii

Kalkulator Oszczędności Energii Poniedziałek, 18 maja 2020 Zapraszamy do skorzystania z "Kalkulatora Oszczędności Energii", który ma na celu określenie możliwości oszczędności energii elektrycznej. Ponadto pozwala w prosty sposób sprawdzić o ile można zmniejszyć wydatki przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń. Kalkulator przygotowany został przez KAPE S.A.

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie Czwartek, 14 maja 2020 Wójt Gminy Oświęcim informuje o wznowieniu naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych na realizację zadań polegających na zmianie starego systemu ogrzewania na proekologiczne od dnia 1 czerwca 2020 r. od godziny 7:30.

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach - webinaria

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach - webinaria Środa, 13 maja 2020 Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza do wzięcia udziału w cyklu trzech bezpłatnych webinariów dotyczących efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i nieenergetycznych korzyści towarzyszących działaniom poprawiającym efektywność energetyczną.

Nowe zasady programu Czyste Powietrze

Nowe zasady programu Czyste Powietrze Czwartek, 7 maja 2020 Prostsze zasady przyznawania dotacji, krótszy czas rozpatrywania wniosków, wyższe dofinansowanie dla osób o niskich dochodach – to najważniejsze zmiany w rządowym programie Czyste Powietrze, z którego mogą korzystać osoby wymieniające piec na ekologiczny. Nowe zasady zaczną obowiązywać już od 15 maja.

Wniosek o dotację - ankieta (Poddziałanie 4.4.3)

Wniosek o dotację - ankieta (Poddziałanie 4.4.3) Czwartek, 30 kwietnia 2020 Do pobrania wniosek wstępny (ankieta) dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie dotacji do wymiany starych kotłów na nowoczesne kotły na ekogroszek. Projekt realizowany w ramach Poddziałania 4.4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie „Festiwal Piosenki Ekologicznej” organizowanym przez Wójta Gminy Oświęcim. Do wygrania jest 6 e-bonów do sklepu internetowego Empik.

II etap konsultacji społecznych Programu ochrony powietrza

II etap konsultacji społecznych Programu ochrony powietrza Czwartek, 16 kwietnia 2020 W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wydłużeniu prac nad nowym Programem ochrony powietrza. Zmiana harmonogramu ma służyć m. in. lepszemu kontaktowi z mieszkańcami Małopolski, którzy ze względu na obecną sytuację mogą zgłaszać uwagi do programu tylko za pośrednictwem Internetu.

Warsztaty online dla uczniów z okazji Dnia Ziemi

Warsztaty online dla uczniów z okazji Dnia Ziemi Czwartek, 16 kwietnia 2020 Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia Ministerstwo Klimatu organizuje warsztaty on-line dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych. Warsztaty dotyczyć będą globalnego ocieplenia oraz odnawialnych źródeł energii.

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej w 10 krokach

Przygotowanie instalacji fotowoltaicznej w 10 krokach Czwartek, 9 kwietnia 2020 Od czego zacząć proces przygotowania, jakie są jego poszczególne elementy oraz jak krok po kroku przebiega faza projektowo–przygotowawczej instalacji fotowoltaicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące przygotowania instalacji fotowoltaicznej przedstawiono w 10 krokach.

Lista kotłów i ogrzewaczy na paliwa stałe w standardzie ekoprojektu

Lista kotłów i ogrzewaczy na paliwa stałe w standardzie ekoprojektu Czwartek, 9 kwietnia 2020 Lista zawiera urządzenia grzewcze na paliwo stałe (kotły i miejscowe ogrzewacze pomieszczeń) dopuszczone do montażu na terenie Małopolski, zgodnie z uchwałą antysmogową.

archiwum wiadomości