Uwaga - bedzie ślisko! Komunikat IMGW

Uwaga - bedzie ślisko! Komunikat IMGW Poniedziałek, 11 lutego 2019 IMGW ostrzega przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem.

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach Poniedziałek, 4 lutego 2019 Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu ostrzega. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Czas obowiązywania od 04.02. godz. 17.00 do 05.02. godz. 7.30.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej Piątek, 8 lutego 2019 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej na dzień 8 lutego 2019 r. i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach Poniedziałek, 28 stycznia 2019 IMGW-PIB ostrzega o oblodzeniu na drogach i chodnikach w całej Małopolsce od 21.00 w dniu 28.01.2019 roku do 7.30 w dniu 29.01.2019 roku

Oddział WFOŚ w Oświęcimiu

Oddział WFOŚ w Oświęcimiu Czwartek, 24 stycznia 2019 Oddział WFOŚ działa od 24 stycznia br. w Oświęcimiu, przy ul. Górnickiego 1 (wejście od ul. Dąbrowskiego). W każdy czwartek i piątek w godzinach od 8:00 do 15:00 udziela informacji na temat dofinansowań na wymianę pieców i/lub termomodernizacji budynków w ramach programu "Czyste Powietrze".

Możliwości uzyskania dopłat na działania ekologiczne

Możliwości uzyskania dopłat na działania ekologiczne Środa, 23 stycznia 2019 Rodzaje przedsięwzięć związanych z ochroną powietrza, na które można uzyskać dotacje

Projekt LIFE w Gminie Oświęcim

Projekt LIFE w Gminie Oświęcim Środa, 23 stycznia 2019 Projekt w zakresie wdrażania programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w Zdrowej Atmosferze.

Ocena pracy ekodoradcy

Ocena pracy ekodoradcy Środa, 23 stycznia 2019 Zapraszamy do oceny pracy ekodoradcy w gminie Oświęcim

Zanieczyszczenie powietrza

Zanieczyszczenie powietrza Środa, 23 stycznia 2019 Czym jest zanieczyszczenie powietrza? Jaki jest jego stan w Gminie Oświęcim? Zapraszamy do przeczytania opracowania

Uwaga! Zły piec

Uwaga! Zły piec Sobota, 11 sierpnia 2018 W przyszłym roku zakończy się realizacja projektu, w którym mieszkańcy gminy Oświęcim mogą otrzymać dotację do wymiany starego pieca na nowoczesny kocioł węglowy. Żeby móc wziąć dofinansowanie, trzeba zacząć je załatwiać teraz, jeszcze w tym miesiącu. Jesienią będzie zbyt późno i szansa na kilka tysięcy złotych przepadnie.

Program osłonowy dla mieszkańców naszej gminy - dopłata do kosztów ogrzewania

Program osłonowy dla mieszkańców naszej gminy - dopłata do kosztów ogrzewania Piątek, 11 stycznia 2019 Od 1 stycznia 2019 r. mieszkańcy gminy mogą skorzystać z programu osłonowego, skierowanego do osób, które ponoszą wyższe koszty ogrzewania budynku z powodu zmiany systemu ogrzewania. Program ma na celu poprawę jakości powietrza w naszej gminie, poprzez wsparcie mieszkańców znajdujących się trudnej sytuacji materialnej, którzy wymienili system ogrzewania na ekologiczny.

Ooblodzenie i marznący deszcz - ostrzeżenie IMGW

Ooblodzenie i marznący deszcz - ostrzeżenie IMGW Piątek, 18 stycznia 2019 Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed zamarzaniem mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Ostrzeżenia przed oblodzeniem zostały wydane we wszystkich powiatach województwa małopolskiego.

Uwaga! Prognozuje się opady marznącego deszczu powodujące gołoledź

Uwaga! Prognozuje się opady marznącego deszczu powodujące gołoledź Wtorek, 15 stycznia 2019 Uwaga, prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu powodujące gołoledź. Ważność: od 20.00 w dniu 15.01 do 09.00 w dniu 16.01.

Kontrole palenisk w gminie Oświęcim

Kontrole palenisk w gminie Oświęcim Piątek, 11 stycznia 2019 Na terenie gminy Oświęcim przeprowadzane są kontrole dotyczące przestrzegania zakazu spalania odpadów oraz zapisów uchwały antysmogowej, na podstawie przepisów ustawy Prawo ochrony środowiska o odpadach, utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz tzw. „uchwały antysmogowej"

Ostrzeżenie IMGW - opady śniegu i marznącego deszczu, oblodzenie

Ostrzeżenie IMGW - opady śniegu i marznącego deszczu, oblodzenie Wtorek, 8 stycznia 2019 Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna -1° C, temperatura minimalna gruntu -2° C.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej Wtorek, 29 stycznia 2019 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej na dzień 29 stycznia 2019 r. i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Listy o czystym powietrzu

Listy o czystym powietrzu Poniedziałek, 24 grudnia 2018 Z okazji Dnia Czystego Powietrza Województwo Małopolskie ogłosiło akcję dla dzieci polegającą na napisaniu listu do sąsiada. W liście dzieci miały przekonać sąsiadów do wymiany ogrzewania na ekologiczne, a tym samym do dbania o wspólne dobro, czyli czyste powietrze.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej Środa, 19 grudnia 2018 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej na dzień 19 grudnia 2018 r. i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Oblodzenie - ostrzeżenie IMGW

Oblodzenie - ostrzeżenie IMGW Wtorek, 11 grudnia 2018 IMGW ostrzega przed oblodzeniem dróg i chodników. Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C. Ostrzeżenie obowiązuje dla 19 powiatów województwa małopolskiego, w tym dla powiatu oświęcimskiego.

Marznące opady - ostrzeżenie IMGW -

Marznące opady - ostrzeżenie IMGW - Czwartek, 6 grudnia 2018 IMGW-PIB ostrzega: marznące opady w województwie małopolskim od 18:00 06.12.18r. do 24:00 06.12.2018r. Dotyczy powiatów: chrzanowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego

archiwum wiadomości