Zmiany w programie Czyste Powietrze od 03.01.2023

Zmiany w programie Czyste Powietrze od 03.01.2023 Poniedziałek, 16 stycznia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zmianach.

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze Wtorek, 10 stycznia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem udziału gmin województwa małopolskiego w programie Czyste Powietrze.

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze Środa, 11 stycznia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w IV kwartale 2023 r.

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze Środa, 5 października 2022 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w III kwartale 2022 r.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Środa, 1 lutego 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Jak obniżyć rachunki? Część "Woda"

Jak obniżyć rachunki? Część Czwartek, 26 stycznia 2023 Jak dużo można zaoszczędzić biorąc prysznic zamiast kąpieli? O czym należy pamiętać włączając pralkę i zmywarkę? Czy deszczówka to tylko podlewanie ogrodu? Co to jest perlator? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Temperatura"

Jak obniżyć rachunki? Część Środa, 25 stycznia 2023 Czy w sypialni temperatura powinna być znacznie niższa niż w salonie, czy łazience? Czy grzać, gdy nie ma nas w domu? Ile wynosi minimalna temperatura w domu? Do czego służy kamera termowizyjna? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Grzejnik"

Jak obniżyć rachunki? Część Wtorek, 24 stycznia 2023 Jaki poziom pokrętła jest optymalny dla poszczególnych pomieszczeń? W czym może pomoc folia zagrzejnikowa? Dlaczego grzejnik umieszcza się pod parapetem? Czy płukanie instalacji i odpowietrzanie grzejników rzeczywiście pomagają? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Okna"

Jak obniżyć rachunki? Część Poniedziałek, 23 stycznia 2023 Jak wyregulować okna, żeby nie uciekało ciepło? Jak duże oszczędności przynosi prosty trik z zasłonami? Czy wiesz, że pokoje wietrzy się w zupełnie inny sposób, niż robiłeś to dotychczas? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Badanie jakości powietrza

Badanie jakości powietrza Poniedziałek, 23 stycznia 2023 Profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego mierzy jakość powietrza w Grojcu. Pomiary potrwają do 1 lutego 2023 r.

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe Wtorek, 10 stycznia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z warunkami udziału w projekcie dotacji prowadzonym przez gminę Oświęcim. Dotacja realizowana jest przy wsparciu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wysokość wsparcia może wynieść nawet 14 tys. złotych.

Podsumowanie programu dotacji 2022

Podsumowanie programu dotacji 2022 Wtorek, 10 stycznia 2023 Osoby planujące wymianę ogrzewania w ubiegłym roku mogły skorzystać z dotacji udzielanych przez gminę lub z ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. Ze wsparcia w ramach gminnych projektów skorzystało 125 mieszkańców.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 3 stycznia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w styczniu 2023 r.

Analiza ubóstwa energetycznego

Analiza ubóstwa energetycznego Poniedziałek, 19 grudnia 2022 Na zlecenie Urzędu Gminy Oświęcim została opracowana "Analiza ubóstwa energetycznego na terenie gminy Oświęcim". Wyniki przeprowadzonej analizy wskazują, że co najmniej 5,46% gospodarstw domowych w gminie Oświęcim jest zagrożonych zjawiskiem ubóstwa energetycznego. Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Czwartek, 8 grudnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w grudniu 2022 r.

Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm

Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm Czwartek, 17 listopada 2022 Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z KAPE S.A. zaprasza małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne spotkanie informacyjne on-line na temat efektywnego zarządzania energią w firmie. Spotkanie odbędzie się 30 listopada br.

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe Czwartek, 10 listopada 2022 Przypominamy o możliwości składania wniosków o dofinansowanie do wymiany ogrzewania na gazowe. Zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu.

Łąki kwietne w gminie Oświęcim

Łąki kwietne w gminie Oświęcim Niedziela, 13 listopada 2022 Marzysz o pięknym, kwiatowym dywanie przed swoim domem? Nic trudnego! Założenie łąki kwietnej co prawda wymaga odrobiny wysiłku, ale satysfakcja, jaką da widok pięknych kwiatów, wynagrodzi odrobinę pracy. Z okazji Dnia Czystego Powietrza przygotowaliśmy zestawy nasion, które można odebrać za darmo w Urzędzie Gminy. Ilość zestawów jest ograniczona.

Dofinansowanie dla rolników

Dofinansowanie dla rolników Piątek, 4 listopada 2022 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą dofinansowania na zakup i montaż biogazowni rolniczych, elektrowni wodnych oraz towarzyszących magazynów energii.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Piątek, 4 listopada 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w listopadzie 2022 r.

archiwum wiadomości