Zmiana uchwały antysmogowej

Zmiana uchwały antysmogowej Wtorek, 27 września 2022 Sejmik Województwa Małopolskiego uchwalił zmianę przepisów dotyczących terminu dopuszczalnego użytkowania kotłów pozaklasowych (w tym klasy 1 i 2). Urządzenia te będą mogły być eksploatowane do końca kwietnia 2024 r.

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotacje do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynku?

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotacje do wymiany źródła ciepła i termomodernizacji budynku? Poniedziałek, 19 września 2022 Zapraszamy na spotkanie informacyjne 22 września 2022 r. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

Strona programu Czyste Powietrze

Strona programu Czyste Powietrze Wtorek, 1 czerwca 2021 Strona programu Czyste Powietrze

Informacja o funkcjonowaniu w Urzędzie Gminy Oświęcim Punktu konsultacyjno - informacyjnego programu „Czyste Powietrze”

Informacja o funkcjonowaniu w Urzędzie Gminy Oświęcim Punktu konsultacyjno - informacyjnego programu „Czyste Powietrze” Poniedziałek, 5 września 2022 Punkt konsultacyjno - informacyjny programu „Czyste Powietrze” prowadzony przez Urząd Gminy Oświęcim (UG) zaprasza do kontaktu osoby będące właścicielami budynków położonych na obszarze gminy, zainteresowane uzyskaniem dotacji z programu oraz późniejszym jej rozliczeniu.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Poniedziałek, 5 września 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników we wrześniu 2022 r.

Stojak rowerowy dla sołectwa – wyniki

Stojak rowerowy dla sołectwa – wyniki Piątek, 2 września 2022 Do 30 czerwca br. właściciele nieruchomości mieli obowiązek złożyć informację o urządzeniach grzewczych zamontowanych i używanych w ich budynkach. W gminie Oświęcim dotychczas deklaracje złożono dla ponad 86% budynków.

Dofinansowanie do wymiany ogrzewania z PGNiG

Dofinansowanie do wymiany ogrzewania z PGNiG Czwartek, 1 września 2022 Program dotacji kierowany jest do właścicieli budynków jednorodzinnych. Obejmuje wymianę starego źródła ciepła na kondensacyjny kocioł gazowy lub pompę ciepła. Udział w programie można łączyć z programem "Czyste Powietrze" i dotacją gminną.

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą? Czwartek, 1 września 2022 Zapraszamy do zapoznania się z raportem Forum Energii w którym opisano ponad 30 prostych działań mających na celu obniżenie rachunków. Opisane sposoby na oszczędności można wdrożyć łatwo i niewielkim kosztem jeszcze przed nadchodzącą zimą.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wtorek, 30 sierpnia 2022 Komunikat w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach składanych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wtorek, 23 sierpnia 2022 Komunikat w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach składanych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz w sprawie obowiązkowych przeglądów przewodów kominowych.

Dotacje na termomodernizację budynku

Dotacje na termomodernizację budynku Wtorek, 23 sierpnia 2022 Planujesz termomodernizację budynku? Potrzebujesz wsparcia w tym przedsięwzięciu? Zainteresuj się możliwościami, które stwarzają szeroko zakrojone programy pomocowe.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku?

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku? Wtorek, 23 sierpnia 2022 W obliczu gwałtownie rosnących cen energii, właściwa efektywność energetyczna budynku, to kluczowe rozwiązanie. I to ona powinna być punktem wyjścia przy realizacji inwestycji. Nie tylko zabezpieczy przed wzrostem cen węgla, gazu i oleju opałowego, ale w perspektywie czasu, pozwoli na generowanie dużych oszczędności.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej? Kiedy jest wymagane? Zapraszamy do zapoznania się z informacją.

Efektywność energetyczna budynków

Efektywność energetyczna budynków Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 Przez efektywność energetyczną budynku należy rozumieć stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek.

Informacja dotycząca zakupu węgla w sklepie PGG

Informacja dotycząca zakupu węgla w sklepie PGG Czwartek, 18 sierpnia 2022 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że do zakupu i odbioru węgla niezbędny jest dokument potwierdzający korzystanie ze źródła spalania.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Wtorek, 16 sierpnia 2022 Każde nowe urządzenie grzewcze (np. piec, kominek, pompa ciepła) należy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w terminie do 14 dni od pierwszego uruchomienia.

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe Wtorek, 16 sierpnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu dofinansowania do wymiany ogrzewania na gazowe. Program trwa do końca marca 2023 r.

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej Wtorek, 16 sierpnia 2022 Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konsultacje społeczne projektu zmiany tzw. uchwały antysmogowej dla Małopolski. Projekt uchwały zakłada wydłużenie dopuszczalnego okresu użytkowania kotłów bezklasowych, klasy 1 lub 2 oraz niskosprawnych kominków o rok, czyli do końca roku 2023. Uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać w terminie do 23 sierpnia 2022 r.

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe

Dotacja do wymiany ogrzewania na gazowe Wtorek, 2 sierpnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z warunkami programu dofinansowania do wymiany ogrzewania na gazowe. Program trwa do końca marca 2023 r.

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej Wtorek, 2 sierpnia 2022 Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konsultacje społeczne projektu zmiany tzw. uchwały antysmogowej dla Małopolski. Projekt uchwały zakłada wydłużenie dopuszczalnego okresu użytkowania kotłów bezklasowych, klasy 1 lub 2 oraz niskosprawnych kominków o rok, czyli do końca roku 2023. Uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać w terminie do 23 sierpnia 2022 r.

archiwum wiadomości