Ostrzeżenie meteorologiczne nr 144 - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 144 - burze z gradem Piątek, 9 czerwca 2023 IMGW-PIB ostrzega przed groźnym zjawiskiem pogodowym - burze z gradem w dniu 09.06.2023 od godziny 11.00 do 21.00.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 6 czerwca 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Stoisko ekologiczne

Stoisko ekologiczne Piątek, 2 czerwca 2023 Zapraszamy wszystkich uczestników Święta Gminy Oświęcim, Rajdu Rowerowego oraz urodzin Gminnej Biblioteki Publicznej do odwiedzenia ekostoiska gminy Oświęcim!

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych Piątek, 26 maja 2023 Z okazji Dnia Ziemi dzieci z naszej gminy mogły wziąć udział w konkursach dotyczących ochrony powietrza. Znamy już zwycięzców!

Wymiana ogrzewania – co z kominem?

Wymiana ogrzewania – co z kominem? Piątek, 19 maja 2023 Zakończył się sezon grzewczy, rozpoczął sezon modernizacji ogrzewania. Coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła, część osób wymienia ogrzewanie na gazowe. Niektórzy jednak decydują się na nowoczesne kotły węglowe. Czy w takim wypadku konieczna jest modernizacja komina?

Mój prąd - dofinansowanie

Mój prąd - dofinansowanie Wtorek, 9 maja 2023 Od 22 kwietnia br. można składać wnioski w kolejnej odsłonie programu „Mój Prąd”. Dofinansowanie można uzyskać na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, magazyny energii i ciepła, pompy ciepła i kolektory słoneczne. Co warto wiedzieć o programie?

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji!

Zmieniasz ogrzewanie? Skorzystaj z dotacji! Wtorek, 9 maja 2023 Program dofinansowania obejmuje zmianę starego ogrzewania na paliwo stałe na nowoczesne rozwiązania m.in. pompę ciepła, ogrzewanie gazowe, ogrzewanie na biomasę.

Ogrzewanie gazowe - skorzystaj z dotacji!

Ogrzewanie gazowe - skorzystaj z dotacji! Poniedziałek, 8 maja 2023 Dotacja obejmuje wymianę starego kotła węglowego na nowy gazowy oraz modernizację instalacji c.o. Maksymalna wysokość dotacji wynosi 14 tys. złotych.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Poniedziałek, 8 maja 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Mój Prąd 5.0

Mój Prąd 5.0 Środa, 26 kwietnia 2023 22 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków w nowej edycji programu Mój Prąd. W tej wersji programu rozszerzono katalog urządzeń i usług, na które można otrzymać dofinansowanie, m.in. o pompy ciepła i kolektory słoneczne. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

EKOfeston - festiwal ekologii

EKOfeston - festiwal ekologii Piątek, 21 kwietnia 2023 21 kwietnia od godziny 9:00 trwać będzie "Ekofeston" realizowany przez firmę Abrys. Udział w tym internetowym wydarzeniu jest bezpłatny. Dostępne będą trzy bloki dla różnych grup wiekowych - przedszkolaki i uczniowie klas I-III, uczniowie klas IV-VIII, młodzież i osoby dorosłe. Zapraszamy do obejrzenia transmisji.

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze”

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu „Czyste Powietrze” Czwartek, 13 kwietnia 2023 W związku z informacjami o nieuczciwych wykonawcach, którzy proponują wykonanie prac dofinansowanych z Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, iż Beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowalne w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko.

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze Piątek, 7 kwietnia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w I kwartale 2023 r.

Konkurs dla uczniów klas 7-8

Konkurs dla uczniów klas 7-8 Piątek, 14 kwietnia 2023 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w konkursie „Twoja decyzja ma znaczenie”.

Konkurs dla uczniów klas 4-6

Konkurs dla uczniów klas 4-6 Piątek, 14 kwietnia 2023 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkich uczniów i uczennice klas 4-6 szkół podstawowych do udziału w konkursie „Chcę oddychać czystym powietrzem”.

Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych

Konkurs dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych Piątek, 14 kwietnia 2023 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkie dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych do udziału w konkursie „Chcę oddychać czystym powietrzem”.

Konkurs dla przedszkolaków

Konkurs dla przedszkolaków Piątek, 14 kwietnia 2023 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkie przedszkolaki do udziału w konkursie „Chcę oddychać czystym powietrzem”.

Konkursy na Dzień Ziemi

Konkursy na Dzień Ziemi Piątek, 14 kwietnia 2023 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. To coroczne święto, mające na celu promowanie postaw ekologicznych oraz uświadamianie jak ważne jest dbanie o stan naszej planety. Z tej okazji zapraszamy wszystkie przedszkolaki oraz uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursach.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 4 kwietnia 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Pomiar jakości powietrza we Włosienicy

Pomiar jakości powietrza we Włosienicy Sobota, 1 kwietnia 2023 Przez 3 tygodnie profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego mierzył jakość powietrza we Włosienicy. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pomiarów.

archiwum wiadomości