Wielki Wyścig Gmin

Wielki Wyścig Gmin Piątek, 6 maja 2022 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłosił Wielki Wyścig Gmin o tytuł Lidera Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zapraszamy do sprawdzenia co można zrobić, aby nasza gmina uzyskała ten tytuł.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Piątek, 6 maja 2022 Do końca czerwca należy dokonać spisu urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zachęcamy do złożenia deklaracji przez internet.

Konkurs na plakat dotyczący ochrony powietrza – rozstrzygnięcie

Konkurs na plakat dotyczący ochrony powietrza – rozstrzygnięcie Środa, 4 maja 2022 Dziękujemy za wszystkie złożone prace. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Poniedziałek, 2 maja 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w maju 2022 r.

Dofinansowanie do pomp ciepła

Dofinansowanie do pomp ciepła Piątek, 29 kwietnia 2022 29 kwietnia 2022 roku rusza nabór wniosków w programie Moje Ciepło. Dofinansowanie dotyczy zakupu powietrznych, wodnych i gruntowych pomp ciepła w nowych mieszkalnych budynkach jednorodzinnych.

Raport Transformacja energetyczna w Polsce

Raport Transformacja energetyczna w Polsce Piątek, 29 kwietnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z piątą edycją raportu "Transformacja energetyczna w Polsce" przygotowanego przez Forum Energii.

Informacja w sprawie dotacji

Informacja w sprawie dotacji Czwartek, 28 kwietnia 2022 Urząd Gminy Oświęcim informuje, że ulotki/plakaty dotyczące wymiany źródeł ciepła i programu Czyste Powietrze, zachęcające do spotkania i wysłania sms na podany numer telefonu komórkowego nie zostały przygotowane przez gminę. Herb gminy został wykorzystany bez zgody organów gminy Oświęcim.

Zero waste w praktyce

Zero waste w praktyce Piątek, 22 kwietnia 2022 22 kwietnia przypada największe międzynarodowe święto ekologii – Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie „Invest in our planet”, czyli „Zainwestuj w naszą planetę”, zwraca uwagę na konieczność współpracy i wprowadzania zmian na różnych płaszczyznach: od rządów przez przedsiębiorstwa po zwykłych obywateli. Jedną z często poruszanych kwestii jest konieczność ograniczenia roli plastiku w życiu codziennym.

„Razem z rodziną dbam o środowisko” – rozstrzygnięcie konkursu

„Razem z rodziną dbam o środowisko” – rozstrzygnięcie konkursu Czwartek, 21 kwietnia 2022 Dziękujemy za wszystkie złożone prace. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

Lubię rower!

Lubię rower! Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 Zapraszamy do udziału w prostej zabawie na Dzień Ziemi. Do wygrania atrakcyjne akcesoria rowerowe.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 5 kwietnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w kwietniu 2022 r.

Nabór wniosków dla osób fizycznych w Programie „Mój Prąd”

Nabór wniosków dla osób fizycznych w Programie „Mój Prąd” Wtorek, 5 kwietnia 2022 Nabór wniosków w ramach programu "Mój Prąd" zostanie uruchomiony 15 kwietnia 2022 r. Informacji w sprawie programu udziela Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod numerem telefonu: 22-45-90-800.

Deklaracja dotycząca ogrzewania

Deklaracja dotycząca ogrzewania Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 W najbliższych dniach odbędą się zebrania wiejskie w Porębie Wielkiej i Rajsku. Przed zebraniami będzie istniała możliwość wypełnienia deklaracji dotyczącej ogrzewania budynków.

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych

Dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznych Środa, 30 marca 2022 Nabór wniosków w ramach programu "Mój Prąd" zostanie uruchomiony 15 kwietnia 2022 r. Informacji w sprawie programu udziela Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod numerem telefonu: 22-45-90-800.

Owocne spotkanie nt. dotacji udzielanych za pośrednictwem gminy Oświęcim

Owocne spotkanie nt. dotacji udzielanych za pośrednictwem gminy Oświęcim Poniedziałek, 28 marca 2022 22 marca 2022 roku w Grojcu odbyło się spotkanie informacyjne, na którym ponad 20 uczestników uzyskało kompletne informacje na temat możliwości dofinansowania do prywatnych inwestycji w zakresie wymiany przestarzałych kotłów węglowych oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych.

Obsługa przyłączania mikroinstalacji w związku z nowymi zasadami rozliczania Prosumentów od 01.04.2022 r.

Obsługa przyłączania mikroinstalacji w związku z nowymi zasadami rozliczania Prosumentów od 01.04.2022 r. Czwartek, 24 marca 2022 W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2021 r. poz. 2376), wprowadzającej z dniem 1 kwietnia 2022 r. zmiany w zasadach rozliczania prosumentów energii odnawialnej, TAURON Dystrybucja S.A. (OSD) przedstawia informacje w zakresie obsługi przyłączania mikroinstalacji.

Dotacje do wymiany kotłów

Dotacje do wymiany kotłów Czwartek, 24 marca 2022 1 kwietnia br. o godzinie 7:30 rozpocznie się tegoroczny nabór wniosków o dotację do wymiany ogrzewania. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Spotkanie: Jak uzyskać dotacje i obniżyć koszt wymiany źródła ciepła?

Spotkanie: Jak uzyskać dotacje i obniżyć koszt wymiany źródła ciepła? Wtorek, 8 marca 2022 Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne 22 marca br. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

Deklaracja dotycząca ogrzewania

Deklaracja dotycząca ogrzewania Środa, 9 marca 2022 Właściciele nieruchomości mają czas do 30 czerwca 2022 r. na złożenie deklaracji o sposobie ogrzewania należących do nich budynków. Niezłożenie deklaracji grozi karą grzywny.

Uchwała antysmogowa - obowiązujące przepisy

Uchwała antysmogowa - obowiązujące przepisy Wtorek, 8 marca 2022 Zapraszamy do sprawdzenia, czy obowiązek wymiany ogrzewania dotyczy Państwa budynku.

archiwum wiadomości