Obowiązek wymiany urządzeń grzewczych

Obowiązek wymiany urządzeń grzewczych Czwartek, 21 października 2021 Przypominamy o terminach dotyczących wymiany starych urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

Deklaracje CEEB - obowiązek dla właścicieli nieruchomości

Deklaracje CEEB - obowiązek dla właścicieli nieruchomości Czwartek, 21 października 2021 Przypominamy o obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w budynku.

XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych

XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych Poniedziałek, 18 października 2021 7 października 2021 r. odbyło się XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych na terenie os. Monowice, os. Dwory-Kruki i Włosienicy w Oświęcimiu. Głównym tematem były uciążliwości zapachowe zgłaszane w ostatnim czasie przez mieszkańców.

Dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla rolników w programie AGROENERGIA

Dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla rolników w programie AGROENERGIA Poniedziałek, 11 października 2021 1 października rozpoczął się nabór w pierwszej części programu AGROENERGIA. Program kierowany jest do rolników, którzy mogą uzyskać dotacje m.in. na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz biogazownie rolnicze.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Poniedziałek, 11 października 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w październiku 2021 r.

EkoEksperymentarium - gra online dla dzieci

EkoEksperymentarium - gra online dla dzieci Czwartek, 16 września 2021 W grze najmłodsi dowiedzą się, jak rozsądnie podróżować, kupować mniej zabawek i materiałów szkolnych oraz jak najlepiej wykorzystywać ciepło i światło słoneczne.

Konkurs literacki „Eko-bajka”

Konkurs literacki „Eko-bajka” Wtorek, 28 września 2021 Masz lekkie pióro i napisanie bajki nie stanowi dla ciebie najmniejszego problemu? Interesujesz się ochroną powietrza i klimatu? Należysz do osób urodzonych w latach 2003-2007? Jeżeli twoja odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak”, zapraszamy do udziału w konkursie!

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego

Odwołanie alarmu przeciwpowodziowego Piątek, 3 września 2021 Wójt Gminy Oświęcim odwołuje od godz. 10:00 dnia 3 września 2021 r. alarm przeciwpowodziowy dla Gminy Oświęcim.

Ogłoszenie alarmu przeciwpowodziowego

Ogłoszenie alarmu przeciwpowodziowego Środa, 1 września 2021 W związku z szybko podnoszącym się stanem wód Wójt Gminy Oświęcim ogłasza alarm przeciwpowodziowy. Alarm obowiązuje od godziny 10.00 01 września 2021 r.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Środa, 1 września 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców we wrześniu 2021 r.

EKOatleci w Parkach Narodowych – zajęcia edukacyjno-sportowe

EKOatleci w Parkach Narodowych – zajęcia edukacyjno-sportowe Wtorek, 24 sierpnia 2021 Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki (PZLA) oraz Parkami Narodowymi rusza z projektem pod nazwą EKOatleci. W ramach projektu dzieci wraz rodzicami będą miały okazję uczestniczyć w cyklu zajęć sportowych na terenie 23 Parków Narodowych, prowadzonych przez trenerów zrzeszonych w Polskim Związku Lekkiej Atletyki.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Wtorek, 3 sierpnia 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w sierpniu 2021 r.

Projekt "Aktualizacji Planu gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Oświęcim"

Projekt Środa, 21 lipca 2021 Zapraszamy do zapoznania się z projektem "Aktualizacji Planu gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Oświęcim". Uwagi i wnioski do projektu można składać do 12 sierpnia 2021 r.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Środa, 7 lipca 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w lipcu 2021 r.

Jak przygotować się do złożenia wniosku w programie „Czyste Powietrze”?

Jak przygotować się do złożenia wniosku w programie „Czyste Powietrze”? Wtorek, 6 lipca 2021 Osoby zainteresowane skorzystanie z dotacji w programie „Czyste Powietrze” mogą złożyć wniosek samodzielnie lub w urzędzie gminy, z pomocą pracownika. Przed wizytą w gminie należy zgromadzić dokumenty i informacje niezbędne do złożenia wniosku.

Ostrzeżenie przed burzami i gradem

Ostrzeżenie przed burzami i gradem Wtorek, 29 czerwca 2021 IMGW PIB ostrzega przed gwałtownymi zjawiskami pogodowymi w postaci burz z gradem.

Nowy obowiązek dla właścicieli nieruchomości

Nowy obowiązek dla właścicieli nieruchomości Wtorek, 29 czerwca 2021 Od 1 lipca br. wszyscy właściciele nieruchomości zobowiązani są do wskazania w jakie źródło ciepła wyposażony został ich budynek. Obowiązek złożenia deklaracji dotyczy zarówno budynków mieszkalnych, jak i niemieszkalnych.

Nabór wniosków w programie "Mój Prąd"

Nabór wniosków w programie Wtorek, 29 czerwca 2021 Od 1 lipca 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. trwać będzie trzecia edycja programu "Mój Prąd". W ramach programu można uzyskać dotację na założenie instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW.

Informujemy, że w Urzędzie Gminy Oświęcim uruchomiony został Punkt konsultacyjno - informacyjny programu „Czyste Powietrze”

Informujemy, że w Urzędzie Gminy Oświęcim uruchomiony został Punkt konsultacyjno - informacyjny programu „Czyste Powietrze” Piątek, 11 czerwca 2021 Punkt wspiera mieszkańców w zakresie udzielania informacji o możliwości skorzystania z dotacji programu, a także w procesie składania wniosku o dofinansowanie i późniejszym rozliczeniu.

archiwum wiadomości