Akcja społeczna: "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj."

Akcja społeczna: Wtorek, 25 sierpnia 2020 Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem społecznej akcji "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." Celem kampanii jest aby z roku na rok z powodzeniem zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami. Szczegóły w załączonym piśmie.

Infolinia programu "Czyste Powietrze"

Infolinia programu Piątek, 21 sierpnia 2020 Informujemy, że od 3 sierpnia beneficjenci programu "Czyste Powietrze" mogą korzystać z numeru ogólnopolskiej infolinii, tj. 22 340 40 80. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Katalog urządzeń i materiałów w programie "Czyste Powietrze"

Katalog urządzeń i materiałów w programie Piątek, 21 sierpnia 2020 Od roku 2021 w programie „Czyste Powietrze” kwalifikowane będą tylko materiały i urządzenia wpisane na „zieloną” listę. Lista posłuży też do potwierdzania osiągnięcia efektu ekologicznego inwestycji.

Dotacja do pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Dotacja do pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej Środa, 19 sierpnia 2020 Informujemy o możliwości uzyskania dotacji na instalację pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej w budynku mieszkalnym położonym na terenie Gminy Oświęcim.

Nowe etykiety energetyczne produktów

Nowe etykiety energetyczne produktów Poniedziałek, 27 lipca 2020 Etykieta energetyczna już od ponad 20 lat wspiera rozwój rynku energooszczędnych technologii i produktów. Stymuluje ona zarówno podaż jak i popyt na urządzenia energooszczędne. Jednak obecna koncepcja etykietowania obejmująca klasy efektywności od A+++ do D stała się mało przejrzysta, a tym samym straciła siłę swojego oddziaływania. Dlatego też, Unia Europejska zdecydowała się wprowadzić nową koncepcję etykietowania energetycznego tak, aby zawierała ona klasy od A do G. Wymaga to przeskalowania klas energetycznych i dopasowania nowej skali do zmieniającego się rynku.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Czwartek, 16 lipca 2020 Ministerstwo Klimatu zaprasza uczniów, studentów, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, naukowców oraz wszystkie osoby, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju, do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który będzie trwał od 20 do 26 września 2020 r.

Spotkanie konsultacyjne projektu Programu Ochrony Powietrza

Spotkanie konsultacyjne projektu Programu Ochrony Powietrza Środa, 15 lipca 2020 Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wydłużeniu prac nad nowym Programem ochrony powietrza i ogłoszeniu ponownych konsultacji społecznych projektu. Zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym. w dniu 16 lipca 2020 r. (również on-line). Opinie i uwagi do projektu można przesyłać do 27 lipca br.

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs Środa, 8 lipca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenką nagrodzoną w trzecim terminie.

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne Poniedziałek, 29 czerwca 2020 W poniedziałek 29 czerwca możliwe są burze z gradem, porywy wiatru do 110 km/h oraz nawalne deszcze do 60 mm na metr kwadratowy – prognozuje IMGW.

Gwałtowne wzrosty wód

Gwałtowne wzrosty wód Piątek, 19 czerwca 2020 Prognozowane burze mogą spowodować potencjalne zagrożenie hydrologiczne ze strony mniejszych rzek, jak i lokalne podtopienia – ostrzega Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza”

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” Piątek, 12 czerwca 2020 Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków to ułatwienie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego. Pomoc dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze” na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 12 czerwca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w drugim terminie.

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne

Burze z gradem – ostrzeżenie meteorologiczne Środa, 10 czerwca 2020 IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne: w środę 10 czerwca 2020 r. prognozuje wystąpienie burz z gradem oraz porywy wiatru do 70 km/h.

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie Niedziela, 31 maja 2020 Wójt Gminy Oświęcim informuje o wznowieniu naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych na realizację zadań polegających na zmianie starego systemu ogrzewania na proekologiczne od dnia 1 czerwca 2020 r. od godziny 7:30.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 22 maja 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w pierwszym terminie.

Ulga termomodernizacyjna - informacje

Ulga termomodernizacyjna - informacje Poniedziałek, 18 maja 2020 Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Program "Czyste Powietrze" - informacje

Program Poniedziałek, 18 maja 2020 Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Kalkulator Oszczędności Energii

Kalkulator Oszczędności Energii Poniedziałek, 18 maja 2020 Zapraszamy do skorzystania z "Kalkulatora Oszczędności Energii", który ma na celu określenie możliwości oszczędności energii elektrycznej. Ponadto pozwala w prosty sposób sprawdzić o ile można zmniejszyć wydatki przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń. Kalkulator przygotowany został przez KAPE S.A.

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie Czwartek, 14 maja 2020 Wójt Gminy Oświęcim informuje o wznowieniu naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych na realizację zadań polegających na zmianie starego systemu ogrzewania na proekologiczne od dnia 1 czerwca 2020 r. od godziny 7:30.

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach - webinaria

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach - webinaria Środa, 13 maja 2020 Krajowa Agencja Poszanowania Energii S.A. zaprasza do wzięcia udziału w cyklu trzech bezpłatnych webinariów dotyczących efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach i nieenergetycznych korzyści towarzyszących działaniom poprawiającym efektywność energetyczną.

archiwum wiadomości