Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej?

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej? Piątek, 17 listopada 2023 Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne 21 listopada 2023 r. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

Czyste powietrze - jak przygotować się do złożenia wniosku

Czyste powietrze - jak przygotować się do złożenia wniosku Środa, 15 listopada 2023 Sprawdź w jaki sposób przygotować się do złożenia wniosku o dofinansowanie, a następnie o rozliczenie dotacji w programie Czyste Powietrze

Punkt konsultacyjny Doradców Energetycznych

Punkt konsultacyjny Doradców Energetycznych Środa, 15 listopada 2023 Od listopada 2023 r. Doradcy Energetyczni WFOŚiGW będą udzielali bezpłatnych konsultacji w zakresie dofinansowania do termomodernizacji budynków mieszkalnych, zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii oraz wymiany nieefektywnych źródeł ciepła.

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza

14 listopada – Dzień Czystego Powietrza Wtorek, 14 listopada 2023 14 listopada w Polsce obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. To okazja, by przypomnieć o działaniach podejmowanych w celu jego ochrony w województwie Małopolskim.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Środa, 8 listopada 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników w listopadzie 2023 r.

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej?

Spotkanie informacyjne: Jak uzyskać dotację do wymiany źródła ciepła czy inwestycji termomodernizacyjnej? Poniedziałek, 6 listopada 2023 Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne 21 listopada 2023 r. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

Uchwała antysmogowa – przypomnienie

Uchwała antysmogowa – przypomnienie Wtorek, 31 października 2023 Uchwała antysmogowa określa terminy, do których można użytkować urządzenia grzewcze na paliwo stałe (węgiel, drewno). Obowiązek wymiany urządzeń obejmuje zarówno kotły w budynkach mieszkalnych, jak i tych przeznaczonych na inne cele. Sprawdź szczegóły.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Poniedziałek, 16 października 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników w październiku 2023 r.

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze

Zestawienie wniosków Czyste Powietrze Poniedziałek, 16 października 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w III kwartale 2023 r.

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy Piątek, 22 września 2023 Prezes Krajowej Izby Kominiarzy wystosował komunikat do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2023/2024.

Dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu Piątek, 22 września 2023 Dzisiaj obchodzimy coroczny "Dzień bez samochodu". Z tej okazji Województwo Małopolskie wprowadziło specjalną ofertę biletową pn. małopolski bilet na "Dzień bez samochodu" - bilet za złotówkę będzie obowiązywał będzie zarówno w pociągach Kolei Małopolskich, jak i w Autobusowych Liniach Dowozowych.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Piątek, 22 września 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Bezpłatne interaktywne szkolenia dla ekoedukatorów

Bezpłatne interaktywne szkolenia dla ekoedukatorów Piątek, 22 września 2023 Zespół Doradców ds. Klimatu i Środowiska Miasta Krakowa zaprasza nauczycieli, edukatorów oraz pedagogów na cykl bezpłatnych interaktywnych spotkań szkoleniowych dotyczących wykorzystania gier fabularnych, jako nowatorskiego i efektywnego narzędzia do edukacji klimatycznej.

Konkurs "Lokalne ekopraktyki"

Konkurs Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza lokalne społeczności do udziału w konkursie. Celem konkursu jest docenianie najciekawszych inicjatyw ekologicznych, zrealizowanych lokalnie w ciągu ostatniego roku. Do wygrania jest nawet 10 tys. złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września br.

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu Czwartek, 31 sierpnia 2023 Budynki odpowiadają za ok. 38% emisji gazów cieplarnianych pochodzących z działalności człowieka. Właśnie dlatego to, jak ogrzewamy/chłodzimy dom oraz skąd czerpiemy energię ma tak duże znaczenie dla ochrony klimatu. Specjaliści z fundacji Instytut na Rzecz Ekorozwoju przygotowali poradnik dla osób, które planują budowę domu. Rozwiązania w nim zawarte są odpowiedzią na potrzeby ankietowanych budujących nowe domy, przedstawione w sondażu społecznym na ten temat z roku 2022.

Jak prowadzić biznes przyjazny dla środowiska. Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców

Jak prowadzić biznes przyjazny dla środowiska. Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców Piątek, 1 września 2023 Czy można prowadzić własną firmę bez szkody dla klimatu i środowiska? Przedsiębiorcy stają przed trudnym, jednak realnym, a nawet przynoszącym zyski wyzwaniem. W jego wykonaniu pomoże „Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców”.

Jak połączyć działania przyjazne dla klimatu z rentowną uprawą i hodowlą? Ekoporadnik dla rolników

Jak połączyć działania przyjazne dla klimatu z rentowną uprawą i hodowlą? Ekoporadnik dla rolników Środa, 30 sierpnia 2023 Rolnicy należą do grup społecznych najbardziej narażonych na skutki zmiany klimatu. Fale upałów, susze, intensywne opady, gwałtowne wiatry wpływają nie tylko na komfort ich życia, ale także na źródło dochodu. Jak działać, żeby zminimalizować straty? Poradnik porusza m.in. zagadnienia dotyczące spółdzielni energetycznych, agrofotowoltaiki, rolnictwa regeneratywnego i gospodarowania wodą w gospodarstwie.

Dom z dobrym klimatem. Ekoporadnik dla właścicieli budynków

Dom z dobrym klimatem. Ekoporadnik dla właścicieli budynków Wtorek, 29 sierpnia 2023 Kiedy należy ocieplić dom? Jakie wybrać nowe źródło ciepła? Co zrobić z odpadami po remoncie? Gdzie uzyskać dotację? Te i inne przydatne porady możesz znaleźć w Ekoporadniku dla właścicieli budynków.

Zielona transformacja w Twojej firmie – spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Zielona transformacja w Twojej firmie – spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 31 sierpnia br. (czwartek) o godzinie 12:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbędzie się spotkanie informacyjne dla lokalnych przedsiębiorców. Wydarzenie poprowadzą Ekodoradcy dla biznesu. Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się na spotkaniu.

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze Czwartek, 13 lipca 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w II kwartale 2023 r.

archiwum wiadomości