Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Czwartek, 20 stycznia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1864K ul. Główna w Grojcu i ul. Lanckorona w Łazach”.

Zabawa i nauka o ekologii

Zabawa i nauka o ekologii Środa, 19 stycznia 2022 Gminne placówki oświatowe otrzymały gry planszowe omawiające problematykę czystego powietrza.

Eko-książki w gminnej bibliotece

Eko-książki w gminnej bibliotece Środa, 19 stycznia 2022 Czytelnicy gminnej biblioteki mogą poszerzyć swoją wiedzę na temat smogu i zmian klimatycznych, korzystając z książek zakupionych w ramach projektu „Małopolska w zdrowej atmosferze”.

Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska Czwartek, 13 stycznia 2022 Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska postanowieniem z dnia 10 stycznia 2022 r. utrzymał w mocy postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie z dnia 1 grudnia 2021 roku (znak spawy: WOOŚ.420.10.2021.KC.27.

Polski Kongres Klimatyczny

Polski Kongres Klimatyczny Środa, 12 stycznia 2022 W grudniu 2021 r. odbył się Polski Kongres Klimatyczny. Jest to pierwsza edycja cyklicznego wydarzenia objęta patronatem honorowym Komisji Europejskiej, na której omawiane są najbardziej aktualne trendy inwestycyjne w odniesieniu do ochrony środowiska i klimatu.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Poniedziałek, 3 stycznia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w styczniu 2022 r.

Harmonogram odbioru odpadów w 2022 roku

Harmonogram odbioru odpadów w 2022 roku Sobota, 1 stycznia 2022 Urząd Gminy Oświęcim informuje, że usługę w zakresie odbioru oraz zagospodarowania odpadów komunalnych z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych na terenie Gminy Oświęcim, w 2022 r. wykonywać nadal będzie konsorcjum firm: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Bema 12 A, 32 – 602 Oświęcim, Przedsiębiorstwo Usługowo–Handlowe „EKO – KOMBID” Beata Obstarczyk, ul. Długa 10A, 32 – 642 Włosienica i Składowisko Odpadów Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą w Oświęcimiu, ul. Nadwiślańska 36, 32-600 Oświęcim. Konsorcjum wyłoniono w drodze przetargu nieograniczonego.

Zawiadomienie Dyrektora Ochrony Środowiska

Zawiadomienie Dyrektora Ochrony Środowiska Czwartek, 30 grudnia 2021 Zawiadomienie Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 20 grudnia 2021 r.

Podsumowanie dotacji do wymiany kotłów w 2021 roku

Podsumowanie dotacji do wymiany kotłów w 2021 roku Środa, 29 grudnia 2021 W ramach gminnego programu dotacji do zmiany systemu ogrzewania udzielono w bieżącym roku 195 dopłat. W większości przypadków zmiana obejmowała montaż nowego kotła gazowego.

Konkurs "Szkoła z klimatem"

Konkurs Środa, 29 grudnia 2021 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza rozpoczęcie II edycji ogólnopolskiego konkursu dla miejskich szkół ponadpodstawowych „Szkoła z klimatem”. Konkurs ma na celu uświadomienie czym są zmiany klimatyczne, jakie stwarzają zagrożenia oraz w jaki sposób można te zmiany łagodzić i jakie działania należy podejmować.

archiwum wiadomości