Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs Środa, 8 lipca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenką nagrodzoną w trzecim terminie.

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza”

Nowe narzędzie dla wnioskodawców „Czystego Powietrza” Piątek, 12 czerwca 2020 Kalkulator do wyliczenia grubości ocieplenia budynków to ułatwienie dla osób starających się o dotacje na termomodernizację domu jednorodzinnego. Pomoc dla beneficjentów programu „Czyste Powietrze” na zlecenie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotowali eksperci Krajowej Agencji Poszanowania Energii.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 12 czerwca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w drugim terminie.

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie

Nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów - wznowienie Niedziela, 31 maja 2020 Wójt Gminy Oświęcim informuje o wznowieniu naboru wniosków o udzielenie dotacji celowych na realizację zadań polegających na zmianie starego systemu ogrzewania na proekologiczne od dnia 1 czerwca 2020 r. od godziny 7:30.

Obowiązek usuwania odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania

Obowiązek usuwania odpadów z miejsc nieprzeznaczonych do ich składowania Piątek, 29 maja 2020 Przypominamy, że w przypadku nielegalnego składowania odpadów na nieruchomości, obowiązek ich usunięcia leży w obowiązku właściciela nieruchomości.

Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2

Wytyczne ws. postępowania z odpadami w czasie występowania zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 Środa, 27 maja 2020 Ministerstwo Klimatu we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało nowe wytyczne ws. postępowania z odpadami wytwarzanymi w czasie epidemii. Jak podaje resort, „odpady wytwarzane w miejscach kwarantanny lub izolacji, ze względu na miejsce powstawania oraz na ich skład stanowią odpady komunalne”, z uwagi jednak na możliwe zagrożenie epidemiczne „należy z tymi odpadami postępować zachowując szczególne środki ostrożności”.

Festiwal Piosenki Ekologicznej

Festiwal Piosenki Ekologicznej Piątek, 22 maja 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenkami nagrodzonymi w pierwszym terminie.

Ulga termomodernizacyjna - informacje

Ulga termomodernizacyjna - informacje Poniedziałek, 18 maja 2020 Ulga polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku (przychodów – w przypadku podatku zryczałtowanego) wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Program "Czyste Powietrze" - informacje

Program Poniedziałek, 18 maja 2020 Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie.

Kalkulator Oszczędności Energii

Kalkulator Oszczędności Energii Poniedziałek, 18 maja 2020 Zapraszamy do skorzystania z "Kalkulatora Oszczędności Energii", który ma na celu określenie możliwości oszczędności energii elektrycznej. Ponadto pozwala w prosty sposób sprawdzić o ile można zmniejszyć wydatki przy zastosowaniu energooszczędnych urządzeń. Kalkulator przygotowany został przez KAPE S.A.

archiwum wiadomości