Akcja deratyzacji

Akcja deratyzacji Czwartek, 17 października 2019 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim w sprawie obowiązku przeprowadzenia akcji deratyzacji w terminie od 18 października do 18 listopada 2019 roku.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych Środa, 2 października 2019 Przypominamy o zbiórce odpadów wielkogabarytowych pochodzących z terenu nieruchomości naszych mieszkańców, która odbędzie się w październiku na terenie gminy Oświęcim. Mieszkańcy, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe powinni zgłosić ten fakt na co najmniej 2 dni przed terminem odbioru do właściwej dla ich sołectwa firmy odbierającej odpady komunalne.

Rejestr Bazy Danych Odpadowych

Rejestr Bazy Danych Odpadowych Wtorek, 10 września 2019 Informacja dla przedsiębiorców prowadzących jednostki handlu detalicznego lub hurtowego, w których oferowane są torby na zakupy z tworzywa sztucznego, objęte opłatą recyklingową.

Wstępne warianty przebiegu trasy Kanału Śląskiego

Wstępne warianty przebiegu trasy Kanału Śląskiego Czwartek, 5 września 2019 Do dnia 6 września 2019 r. trwają konsultacje prac na Programem Rozwoju Odrzańskiej Drogi Wodnej, poświęcone koncepcji Kanału Śląskiego. Koncepcja obejmuje nowe połączenia wodne, łączące Odrę w okolicach Kędzierzyna-Koźla i Wisłę w okolicach Oświęcimia. Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą przedmiotowych konsultacji.

Dofinansowanie do fotowoltaiki - program "Mój Prąd"

Dofinansowanie do fotowoltaiki - program Poniedziałek, 2 września 2019 Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął nabór wniosków do programu "Mój Prąd". Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Panele fotowoltaiczne - formy wsparcia przy zakupie

Panele fotowoltaiczne - formy wsparcia przy zakupie Poniedziałek, 2 września 2019 Panele fotowoltaiczne cieszą się rosnącą popularnością wśród użytkowników domowych i małych firm. Umożliwiają produkcję własnej energii odnawialnej. Na zakup i montaż paneli można uzyskać dotacje i preferencyjne pożyczki, które podnoszą efektywność kosztową inwestycji.

Zmiana godzin otwarcia punktu informacyjnego WFOŚ

Zmiana godzin otwarcia punktu informacyjnego WFOŚ Poniedziałek, 2 września 2019 Osoby zainteresowane udziałem w programie "Czyste Powietrze" mogą uzyskać wszelkie niezbędne informacje w punkcie informacyjnym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Informacja o obowiązkach sprawozdawczych podmiotów korzystających ze środowiska

Informacja o obowiązkach sprawozdawczych podmiotów korzystających ze środowiska Środa, 17 lipca 2019 Uprzejmie informujemy, że na podstawie przepisów ustawy z dnia 17 lipca 2009 r. o systemie zarządzania emisjami gazów cieplarnianych i innych substancji (Dz.U. z 2018 r. poz. 1271, z późn. zm.) podmiot korzystający ze środowiska, którego działalność powoduje emisje gazów cieplarnianych lub innych substancji, ma obowiązek sporządzać i wprowadzać do Krajowej bazy raport zawierający informacje o wielkościach emisji i parametrach związanych z tymi emisjami.

Inwentaryzacja źródeł ogrzewania

Inwentaryzacja źródeł ogrzewania Piątek, 5 lipca 2019 W pierwszym tygodniu lipca rusza inwentaryzacja źródeł ogrzewania na terenie gminy Oświęcim. Ankieterzy odwiedzą wszystkie budynki w naszej gminie i poproszą o informacje dotyczące samych nieruchomości oraz sposobu ich ogrzewania (rodzaju paliwa i stosowanych urządzeń).

II Szczyt Antysmogowy Powiatu Oświęcimskiego

II Szczyt Antysmogowy Powiatu Oświęcimskiego Piątek, 17 maja 2019 15 maja 2019 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu odbył się II Szczyt Antysmogowy Powiatu Oświęcimskiego. W spotkaniu wzięli udział mieszkańcy, lokalni aktywiści oraz przedstawiciele gmin, na czele z włodarzami.

archiwum wiadomości