Projekt "Programu Ochrony Środowiska dla gminy Oświęcim"

Projekt Piątek, 4 września 2020 Zapraszamy do zapoznania się z projektem „Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Oświęcim na lata 2021-2025”. Uwagi i wnioski do projektu można składać do 25 września 2020 r.

Akcja społeczna: "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj."

Akcja społeczna: Wtorek, 25 sierpnia 2020 Międzywojewódzki Cech Kominiarzy jest organizatorem społecznej akcji "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj." Celem kampanii jest aby z roku na rok z powodzeniem zwiększała się liczba domów z zadbanymi i oczyszczonymi kominami. Szczegóły w załączonym piśmie.

Infolinia programu "Czyste Powietrze"

Infolinia programu Piątek, 21 sierpnia 2020 Informujemy, że od 3 sierpnia beneficjenci programu "Czyste Powietrze" mogą korzystać z numeru ogólnopolskiej infolinii, tj. 22 340 40 80. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Katalog urządzeń i materiałów w programie "Czyste Powietrze"

Katalog urządzeń i materiałów w programie Piątek, 21 sierpnia 2020 Od roku 2021 w programie „Czyste Powietrze” kwalifikowane będą tylko materiały i urządzenia wpisane na „zieloną” listę. Lista posłuży też do potwierdzania osiągnięcia efektu ekologicznego inwestycji.

Dotacja do pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Dotacja do pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej Środa, 19 sierpnia 2020 Informujemy o możliwości uzyskania dotacji na instalację pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej w budynku mieszkalnym położonym na terenie Gminy Oświęcim.

Informacja PGW Wody Polskie

Informacja PGW Wody Polskie Czwartek, 30 lipca 2020 Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie informuje o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie udzielenia pozwolenia wodnoprawnego w miejscowości Grojec.

Nowe etykiety energetyczne produktów

Nowe etykiety energetyczne produktów Poniedziałek, 27 lipca 2020 Etykieta energetyczna już od ponad 20 lat wspiera rozwój rynku energooszczędnych technologii i produktów. Stymuluje ona zarówno podaż jak i popyt na urządzenia energooszczędne. Jednak obecna koncepcja etykietowania obejmująca klasy efektywności od A+++ do D stała się mało przejrzysta, a tym samym straciła siłę swojego oddziaływania. Dlatego też, Unia Europejska zdecydowała się wprowadzić nową koncepcję etykietowania energetycznego tak, aby zawierała ona klasy od A do G. Wymaga to przeskalowania klas energetycznych i dopasowania nowej skali do zmieniającego się rynku.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu Czwartek, 16 lipca 2020 Ministerstwo Klimatu zaprasza uczniów, studentów, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, naukowców oraz wszystkie osoby, dla których ważne są kwestie zrównoważonego rozwoju, do udziału w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu, który będzie trwał od 20 do 26 września 2020 r.

Spotkanie konsultacyjne projektu Programu Ochrony Powietrza

Spotkanie konsultacyjne projektu Programu Ochrony Powietrza Środa, 15 lipca 2020 Zarząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o wydłużeniu prac nad nowym Programem ochrony powietrza i ogłoszeniu ponownych konsultacji społecznych projektu. Zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym. w dniu 16 lipca 2020 r. (również on-line). Opinie i uwagi do projektu można przesyłać do 27 lipca br.

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs

Festiwal Piosenki Ekologicznej - konkurs Środa, 8 lipca 2020 Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do zapoznania się z piosenką nagrodzoną w trzecim terminie.

archiwum wiadomości