Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem o prawie do wypowiedzenia się co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1897K ul. Wadowicka w Porębie Wielkiej w km 7 + 020 – 8 + 890”.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna

Młodzieżowa Rada Klimatyczna Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi nabór Kandydatów na Członków drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej - organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska. Nabór Kandydatów upływa 30 czerwca 2022 r. W wyniku naboru do Rady powołane zostaną 32 osoby w wieku od 15 do 26 lat.

Dotacja do wymiany ogrzewania - Poddziałanie 4.4.2

Dotacja do wymiany ogrzewania - Poddziałanie 4.4.2 Czwartek, 23 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z warunkami uzyskania dotacji w nowym programie dofinansowania do wymiany ogrzewania na gazowe. Maksymalna kwota dotacji na jeden budynek może wynieść nawet 14 tys. złotych.

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Wtorek, 21 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem w sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa farmy fotowoltaicznej „Poręba Wielka 1” o mocy do 2,5 MWp wraz z infrastrukturą towarzyszącą przewidzianej do realizacji w miejscowości Poręba Wielka, Gmina Oświęcim".

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Wtorek, 21 czerwca 2022 Do końca czerwca należy dokonać spisu urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zachęcamy do złożenia deklaracji przez internet.

Nowy program dotacji do wymiany ogrzewania

Nowy program dotacji do wymiany ogrzewania Piątek, 10 czerwca 2022 W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, gminie Oświęcim zostały przyznane środki finansowe na wymianę starych kotłów węglowych na gazowe. Pozwoli to na wymianę ogrzewania w kolejnych 60 budynkach mieszkalnych. Maksymalna kwota dotacji na jeden budynek może wynieść nawet 14 tys. złotych.

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa!

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa! Czwartek, 9 czerwca 2022 Przypominamy o obowiązku dotyczącym spisania urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć do końca czerwca - zostały tylko 3 tygodnie!

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju Środa, 8 czerwca 2022 Zachęcamy do zapoznania się z serią podręczników o klimacie Ziemi, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju, którą opracowała Planet-A Foundation. Opracowania dotykają problemów trzech największych kryzysów planetarnych.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 7 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w czerwcu 2022 r.

Spisz swój piec!

Spisz swój piec! Wtorek, 31 maja 2022 Spis urządzeń grzewczych trwa do końca czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o wydłużonych godzinach pracy Urzędu Gminy Oświęcim.

archiwum wiadomości