Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim Czwartek, 18 kwietnia 2024 Obwieszczenie w sprawie inwestycji pn. „Rozbudowa ul. Załawie w Babicach wraz z budową i przebudową istniejącej infrastruktury technicznej w ramach zadania Przebudowa ul. Załawie w Babicach”.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Czwartek, 11 kwietnia 2024 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników w kwietniu 2024 r.

Konsultacje społeczne Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego

Konsultacje społeczne Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego Środa, 10 kwietnia 2024 Marszałek Województwa Małopolskiego rozpoczął konsultacje społeczne projektu Programu ochrony środowiska przed hałasem dla województwa małopolskiego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Sposób na sukces - konkurs

Sposób na sukces - konkurs Środa, 10 kwietnia 2024 Do 25 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia w XXIV edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na sukces" na najlepsze działania kreujące przedsiębiorczość na obszarach wiejskich.

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć?

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć? Środa, 10 kwietnia 2024 Program „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie wyższej dotacji przy wykonaniu kompleksowej termomodernizacji. W takim przypadku konieczne jest wykonanie audytu energetycznego budynku.

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze”

Od kwietnia zmiany w programie „Czyste Powietrze” Wtorek, 9 kwietnia 2024 Wprowadzenie obowiązku wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (lista ZUM), a także możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku – to zmiany w „Czystym Powietrzu”, które zaczną obowiązywać od 22 kwietnia 2024 r.

Czyste Powietrze - liczba wniosków

Czyste Powietrze - liczba wniosków Wtorek, 9 kwietnia 2024 Zapraszamy do zapoznania się ze statystykami dotyczącymi realizacji programu Czyste Powietrze w gminie Oświęcim

Czyste Powietrze - informacja

Czyste Powietrze - informacja Poniedziałek, 8 kwietnia 2024 Drogi Mieszkańcu, właścicielu budynku mieszkalnego, zainteresowany skorzystaniem z dotacji z Programu Czyste Powietrze, zachęcamy do skorzystania z dostępnego dofinansowania. Prosimy jednak o ostrożność względem pomocy i usług, które oferują w tym zakresie różne podmioty na rynku.

Wydobywaj legalnie

Wydobywaj legalnie Środa, 3 kwietnia 2024 Planujesz wydobycie piasku lub żwiru na własne potrzeby? Pamiętaj o konieczności zgłoszenia takiego zamiaru do Okręgowego Urzędu Górniczego.

Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach

Postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach Wtorek, 2 kwietnia 2024 Informacja dla stron postępowania o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. „Rozbudowa i przebudowa jezdni drogi powiatowej nr 1897K (ul. Porębska – Zaborze, ul. Wadowicka – Poręba Wielka) wraz z budową drogi dla pieszych, sieci kanalizacji deszczowej, sieci oświetlenia oraz przebudową i budową zjazdów i dojść do furtek oraz budową i przebudową infrastruktury technicznej w ramach inwestycji pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1897K ul. Porębskiej w Zaborzu” oraz „Przebudowa drogi powiatowej nr 1897K ul. Wadowickiej w Porębie Wielkiej”.

archiwum wiadomości