Obowiązek wymiany urządzeń grzewczych

Obowiązek wymiany urządzeń grzewczych Czwartek, 21 października 2021 Przypominamy o terminach dotyczących wymiany starych urządzeń grzewczych na paliwo stałe.

Deklaracje CEEB - obowiązek dla właścicieli nieruchomości

Deklaracje CEEB - obowiązek dla właścicieli nieruchomości Czwartek, 21 października 2021 Przypominamy o obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w budynku.

"Stop powodzi" - konsultacje społeczne

Środa, 20 października 2021 Zapraszamy do udziału w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących planów zarządzania ryzykiem powodziowym.

XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych

XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych Poniedziałek, 18 października 2021 7 października 2021 r. odbyło się XVIII spotkanie Zespołu Roboczego ds. likwidacji uciążliwości zapachowych na terenie os. Monowice, os. Dwory-Kruki i Włosienicy w Oświęcimiu. Głównym tematem były uciążliwości zapachowe zgłaszane w ostatnim czasie przez mieszkańców.

Konieczność wpisu oraz aktualizowania danych w Rejestrze-BDO

Konieczność wpisu oraz aktualizowania danych w Rejestrze-BDO Czwartek, 14 października 2021 Marszałek Województwa Małopolskiego w Krakowie przypomina o konieczności wpisu oraz aktualizowania danych w rejestrze podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami (zwanym dalej Rejestr-BDO).

Budowa zespołu paneli fotowoltaicznych "Zaborze cz. Grojecka"

Budowa zespołu paneli fotowoltaicznych Wtorek, 12 października 2021 Wójt Gminy Oświęcim zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa zespołu paneli fotowoltaicznych "Zaborze cz. Grojecka" wraz z niezbędną infrastrukturą i magazynem energii o łącznej mocy nieprzekraczającej 9 MW, z możliwością realizacji w formie niezależnych instalacji o dowolnych konfiguracjach mocy lub budowania w całości, zlokalizowana w miejscowości Zaborze cz. Grojecka, gmina Oświęcim”

Dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla rolników w programie AGROENERGIA

Dotacje i niskooprocentowane pożyczki dla rolników w programie AGROENERGIA Poniedziałek, 11 października 2021 1 października rozpoczął się nabór w pierwszej części programu AGROENERGIA. Program kierowany jest do rolników, którzy mogą uzyskać dotacje m.in. na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz biogazownie rolnicze.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Poniedziałek, 11 października 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w październiku 2021 r.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1864K ul. Główna w Grojcu i ul. Lanckorona w Łazach

Przebudowa drogi powiatowej nr 1864K ul. Główna w Grojcu i ul. Lanckorona  w Łazach Czwartek, 30 września 2021 Wójt Gminy Oświęcim zawiadamia o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 1864K ul. Główna w Grojcu i ul. Lanckorona w Łazach”.

Konkurs literacki „Eko-bajka”

Konkurs literacki „Eko-bajka” Wtorek, 28 września 2021 Masz lekkie pióro i napisanie bajki nie stanowi dla ciebie najmniejszego problemu? Interesujesz się ochroną powietrza i klimatu? Należysz do osób urodzonych w latach 2003-2007? Jeżeli twoja odpowiedź na wszystkie te pytania brzmi „tak”, zapraszamy do udziału w konkursie!

archiwum wiadomości