I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej Piątek, 7 grudnia 2018 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej na dzień 7 grudnia 2018 r. i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej Środa, 7 listopada 2018 Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego wprowadza I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza dla Małopolski Zachodniej na dzień 7 listopada 2018 r. i ostrzega o ryzyku przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla stężenia 24-godzinnego pyłu PM10 oraz związanego z nim podwyższonego stężenia pyłu PM2,5 oraz benzo(a)pirenu w powietrzu.

Sprawdź, czy masz zdrowe płuca!

Sprawdź, czy masz zdrowe płuca! Wtorek, 6 listopada 2018 Nieuchronnie zbliża się zima, a tym samym sezon grzewczy. Niestety, wraz z nimi nieodłączny od lat smog. Zanieczyszczenie powietrza, spowodowane jest głównie ogrzewaniem budynków jednorodzinnych w przestarzały sposób. Z tego powodu corocznie wdychamy olbrzymie ilości zanieczyszczeń, głównie pyłów zawieszonych i benzo[a]pirenu, które mogą powodować wiele problemów zdrowotnych. Oddychanie zanieczyszczonym powietrzem w naszym rejonie można przyrównać do palenia kilku tysięcy papierosów rocznie!

Czujnik powietrza dla przedszkola

Czujnik powietrza dla przedszkola Czwartek, 25 października 2018 Gmina Oświęcim ponownie bierze udział w akcji „Wiem czym oddycham” fundacji Aviva, w którym do wygrania są czujniki jakości powietrza, pomagające monitorować stan powietrza. Czujniki zostaną umieszczone w stu zgłoszonych lokalizacjach, które uzyskają najwięcej głosów mieszkańców.

Warsztaty dla przedsiębiorców i mieszkańców

Warsztaty dla przedsiębiorców i mieszkańców Wtorek, 9 października 2018 Zapraszamy mieszkańców oraz przedsiębiorców z terenu Gminy Oświęcim oraz okolic do udziału w warsztatach pn. "Energooszczędna gmina i przedsiębiorstwo - razem zadbajmy o środowisko". Warsztaty dotyczyć będą tematyki efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz koncepcji "Zielonych stref energetycznych". Wstęp wolny.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych Wtorek, 2 października 2018 Przypominamy o trwającej w październiku na terenie gminy Oświęcim zbiórce odpadów wielkogabarytowych, pochodzących z terenu nieruchomości naszych mieszkańców. Mieszkańcy, którzy chcą oddać odpady wielkogabarytowe powinni zgłosić ten fakt na co najmniej 2 dni przed terminem odbioru do właściwej dla ich sołectwa firmy odbierającej odpady komunalne.

Informacja o odbieraniu niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych

Informacja o odbieraniu niesegregowanych (zmieszanych)  odpadów komunalnych Czwartek, 6 września 2018 Podczas odbioru odpadów zmieszanych, który odbywa się co dwa tygodnie, nie będą odbierane odpady zmieszane wystawione w workach lub luzem.

Informacja dotycząca zbiórki odpadów biodegradowalnych

Informacja dotycząca zbiórki odpadów biodegradowalnych Poniedziałek, 3 września 2018 Informujemy, iż odbiór odpadów ulegających biodegradacji (odpadów zielonych) bezpośrednio sprzed posesji odbędzie się w miesiącu listopadzie, zgodnie z obowiązującymi w poszczególnych sołectwach harmonogramami odbioru odpadów segregowanych. Odpady te powinny być zgromadzone w workach koloru brązowego z napisem „Bio”.

Dbajmy o powietrze! Stoisko informacyjne.

Dbajmy o powietrze! Stoisko informacyjne. Piątek, 31 sierpnia 2018 Wszystkich zainteresowanych uzyskaniem dofinansowania na wymianę starego kotła węglowego na nowoczesny kocioł na ekogroszek, jak również tych zainteresowanych tematyką ochrony powietrza, zapraszamy do odwiedzin stoiska Ekodoradcy na zebraniach wiejskich.

Uchwała antysmogowa dla Małopolski

Uchwała antysmogowa dla Małopolski Wtorek, 14 sierpnia 2018 Sprawdź, co zmienia uchwała antysmogowa dla naszego województwa.

archiwum wiadomości