Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania dot. utworzenia i prowadzenia stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK)

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadania dot. utworzenia i prowadzenia stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) Czwartek, 21 września 2023 Wójt Gminy Oświęcim zaprasza do składania ofert cenowych dot. utworzenia i prowadzenia na terenie Gminy Oświęcim lub w odległości nie większej niż 2 km od granic administracyjnych gminy stacjonarnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) dla właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy z terenu Gminy Oświęcim w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Jak prowadzić biznes przyjazny dla środowiska. Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców

Jak prowadzić biznes przyjazny dla środowiska. Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców Piątek, 1 września 2023 Czy można prowadzić własną firmę bez szkody dla klimatu i środowiska? Przedsiębiorcy stają przed trudnym, jednak realnym, a nawet przynoszącym zyski wyzwaniem. W jego wykonaniu pomoże „Ekoporadnik dla małych i średnich przedsiębiorców”.

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu Czwartek, 31 sierpnia 2023 Budynki odpowiadają za ok. 38% emisji gazów cieplarnianych pochodzących z działalności człowieka. Właśnie dlatego to, jak ogrzewamy/chłodzimy dom oraz skąd czerpiemy energię ma tak duże znaczenie dla ochrony klimatu. Specjaliści z fundacji Instytut na Rzecz Ekorozwoju przygotowali poradnik dla osób, które planują budowę domu. Rozwiązania w nim zawarte są odpowiedzią na potrzeby ankietowanych budujących nowe domy, przedstawione w sondażu społecznym na ten temat z roku 2022.

Jak połączyć działania przyjazne dla klimatu z rentowną uprawą i hodowlą? Ekoporadnik dla rolników

Jak połączyć działania przyjazne dla klimatu z rentowną uprawą i hodowlą? Ekoporadnik dla rolników Środa, 30 sierpnia 2023 Rolnicy należą do grup społecznych najbardziej narażonych na skutki zmiany klimatu. Fale upałów, susze, intensywne opady, gwałtowne wiatry wpływają nie tylko na komfort ich życia, ale także na źródło dochodu. Jak działać, żeby zminimalizować straty? Poradnik porusza m.in. zagadnienia dotyczące spółdzielni energetycznych, agrofotowoltaiki, rolnictwa regeneratywnego i gospodarowania wodą w gospodarstwie.

Dom z dobrym klimatem. Ekoporadnik dla właścicieli budynków

Dom z dobrym klimatem. Ekoporadnik dla właścicieli budynków Wtorek, 29 sierpnia 2023 Kiedy należy ocieplić dom? Jakie wybrać nowe źródło ciepła? Co zrobić z odpadami po remoncie? Gdzie uzyskać dotację? Te i inne przydatne porady możesz znaleźć w Ekoporadniku dla właścicieli budynków.

Konkurs "Lokalne ekopraktyki"

Konkurs Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza lokalne społeczności do udziału w konkursie. Celem konkursu jest docenianie najciekawszych inicjatyw ekologicznych, zrealizowanych lokalnie w ciągu ostatniego roku. Do wygrania jest nawet 10 tys. złotych. Zgłoszenia przyjmowane są do 8 września br.

Zielona transformacja w Twojej firmie – spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Zielona transformacja w Twojej firmie – spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców Poniedziałek, 28 sierpnia 2023 31 sierpnia br. (czwartek) o godzinie 12:00 w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbędzie się spotkanie informacyjne dla lokalnych przedsiębiorców. Wydarzenie poprowadzą Ekodoradcy dla biznesu. Sprawdź, czego możesz dowiedzieć się na spotkaniu.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi Poniedziałek, 7 sierpnia 2023 Przypominamy, że właściciel nieruchomości zamieszkałej ma obowiązek złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Obowiązek wpisania się do rejestru BDO dla nowego rodzaju podmiotów

Obowiązek wpisania się do rejestru BDO dla nowego rodzaju podmiotów Czwartek, 3 sierpnia 2023 Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego informuje, że w dniu 24 maja 2023 r. weszła w życie ustawa z dnia 14 kwietnia 2023 r. o zmianie ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej oraz niektórych innych ustaw.

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze

Zestawienie gmin - Czyste Powietrze Czwartek, 13 lipca 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wniosków o dofinansowanie z programu Czyste Powietrze złożonych za pośrednictwem Urzędu Gminy Oświęcim w II kwartale 2023 r.

archiwum wiadomości