Spotkanie informacyjne – zaproszenie

Spotkanie informacyjne – zaproszenie Wtorek, 21 marca 2023 Planujesz wymianę ogrzewania? Chcesz ocieplić budynek? Zastanawiasz się w jaki sposób uzyskać dotację? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 marca br. o godzinie 14:00 na sali im. Elizy Góry w Urzędzie Gminy Oświęcim (ostatnie piętro).

Uchwała antysmogowa – przypomnienie

Uchwała antysmogowa – przypomnienie Czwartek, 16 marca 2023 Przepisy określają terminy, do których można użytkować urządzenia grzewcze na paliwo stałe. Obowiązek wymiany urządzeń obejmuje zarówno kotły w budynkach mieszkalnych, jak i tych przeznaczonych na inne cele.

Energia dla wsi

Energia dla wsi Środa, 15 marca 2023 23 marca 2023 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na szkolenie dot. programu dotacyjnego "Energia dla wsi", skierowanego do rolników.

Segregacja odpadów

Segregacja odpadów Wtorek, 14 marca 2023 Przypominamy o zasadach segregowania odpadów komunalnych na terenie Gminy Oświęcim.

Kontrola systemu ogrzewania

Kontrola systemu ogrzewania Czwartek, 9 marca 2023 Właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek okresowej kontroli budynku w zakresie systemu ogrzewania lub klimatyzacji.

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć?

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć? Czwartek, 9 marca 2023 Nowa wersja programu „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie wyższej dotacji przy wykonaniu kompleksowej termomodernizacji. W takim przypadku konieczne jest wykonanie audytu energetycznego budynku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej Czwartek, 9 marca 2023 W ostatnim czasie pojawiło się wiele doniesień medialnych informujących o obowiązku posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Co warto wiedzieć na ten temat?

Modernizacja gospodarstw rolnych – zielona energia w gospodarstwie

Modernizacja gospodarstw rolnych – zielona energia w gospodarstwie Środa, 8 marca 2023 Do 15 marca 2023 r. wydłużono termin naboru wniosków o przyznanie pomocy na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania 4.1.3„Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w obszarze zielona energia w gospodarstwie.

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 7 marca 2023 Zapraszamy do zapoznania się z informacją dotyczącą wsparcia finansowego na działania prośrodowiskowe dla małopolskich przedsiębiorców i rolników.

Ewidencja zezwoleń na wywóz nieczystości ciekłych

Ewidencja zezwoleń na wywóz nieczystości ciekłych Poniedziałek, 6 marca 2023 Publikujemy listę przedsiębiorców posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych na terenie Gminy Oświęcim.

archiwum wiadomości