Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku

Plastik nie do pieca, piec nie do plastiku Piątek, 27 listopada 2020 Odpady tworzyw sztucznych to wartościowy materiał, który poprzez recykling mechaniczny można ponownie wykorzystać do wyprodukowania nowych wyrobów. W ten sposób, realizowana jest podstawowa zasada Gospodarki Obiegu Zamkniętego – efektywne wykorzystanie zasobów, poprzez zawracanie ich do obiegu gospodarczego.

Plastikowe odpady

Plastikowe odpady Niedziela, 6 grudnia 2020 Nie każdy rodzaj plastiku nadaje się do recyklingu. Dlatego ważne jest poznanie jego oznaczeń i odpowiedzialny wybór podczas zakupów.

Domowy kompostownik

Domowy kompostownik Piątek, 4 grudnia 2020 Kompostowanie domowych odpadków to same korzyści. Zmniejszamy ilość śmieci na wysypisku, zyskujemy naturalny nawóz do roślin i oszczędzamy pieniądze. Jak najefektywniej kompostować odpady?

Co powstaje z odpadów

Co powstaje z odpadów Środa, 2 grudnia 2020 Dlaczego warto segregować odpady? Co z nich powstaje? Zainteresowanych tą wiedzą zapraszamy do zapoznania się z grafiką.

Kupuj odpowiedzialnie

Kupuj odpowiedzialnie Poniedziałek, 30 listopada 2020 Robiąc listę zakupów, warto odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytania: czy naprawdę tego potrzebuję? A może to, co mam, nadal działa albo da się zreperować? Kupując tylko to, co nam potrzebne, możemy nie tylko ograniczyć ilość śmieci, ale również zużycie energii, surowców i wody potrzebnych podczas produkcji.

Segragacja ma sens

Segragacja ma sens Sobota, 28 listopada 2020 Większość towarów, które kupujemy w sklepach, jest wykonana z plastiku, szkła, papieru oraz aluminium i innych metali, czyli tworzyw, które możemy ponownie wykorzystać. Posegregowane przestaje być śmieciem – staje się wartościowym surowcem.

Segregacja odpadów - naklejki

Segregacja odpadów - naklejki Czwartek, 26 listopada 2020 Dla ułatwienia segregacji odpadów w domu lub firmie, zachęcamy do pobrania naklejek na pojemniki. Zabawne stworki pomogą w segregacji nawet najmłodszym, dla dorosłych przypomnieniem będzie odpowiednia rozpiska.

Jak dbać o powietrze?

Jak dbać o powietrze? Wtorek, 19 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką dotyczącą sposobów dbania o czyste powietrze w swojej okolicy.

Ważne terminy - ochrona powietrza

Ważne terminy - ochrona powietrza Poniedziałek, 18 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką przypominającą o najważniejszych terminach związanych z uchwałą antysmogową dla Małopolski.

Jak smog wpływa na zdrowie?

Jak smog wpływa na zdrowie? Niedziela, 17 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką dotyczącą wpływu zanieczyszczenia powietrza na zdrowie.

W jaki sposób chronić się przed smogiem?

W jaki sposób chronić się przed smogiem? Sobota, 16 maja 2020 Co robić gdy stężenie zanieczyszczeń jest duże? Jak chronić siebie i innych? Zapraszamy do zapoznania się z grafiką.

Wymogi uchwały antysmogowej

Wymogi uchwały antysmogowej Piątek, 8 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką dotycząca wymogów uchwały antysmogowej dla Małopolski.

Używanie drewna do ogrzewania

Używanie drewna do ogrzewania Środa, 13 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką dotyczącą odpowiedniego przygotowania drewna do celów ogrzewania.

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna Wtorek, 12 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką przedstawiającą najważniejsze założenia ulgi termomodernizacyjnej.

Jak mieszkać tanio i ekologicznie?

Jak mieszkać tanio i ekologicznie? Poniedziałek, 11 maja 2020 Zapraszamy do zapoznania się z grafiką dotyczącą prostych sposobów oszczędzania energii elektrycznej.

Koszty ogrzewania - jakie urządzenie wybrać?

Koszty ogrzewania - jakie urządzenie wybrać? Niedziela, 10 maja 2020 Czym opłaca się ogrzewać dom? Czy warto jednocześnie wykonać termomodernizację? Zapraszamy do zapoznania się z grafiką.

Oszczędzanie wody

Oszczędzanie wody Sobota, 9 maja 2020 Jak mieszkać ekologicznie i oszczędzać wodę? Zapraszamy do zapoznania się z grafiką.

Możliwości skorzystania z dotacji "Czyste Powietrze"

Możliwości skorzystania z dotacji Piątek, 8 maja 2020 Wnioski można składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Zapraszamy do zapoznania się z grafiką.

Oszczędzanie wody i energii - praktyczne porady

Oszczędzanie wody i energii - praktyczne porady Piątek, 15 maja 2020 Oszczędzanie energii i wody to same korzyści: niższe koszty (nawet o 15%), dbałość o środowisko (zmniejszenie emisji pyłów i dwutlenku węgla) i mniejsza eksploatacja paliw kopalnych. Sposoby oszczędzania nie muszą być skomplikowane.

Oszczędzaj wodę i energię

Oszczędzaj wodę i energię Piątek, 8 maja 2020 Odpowiednio korzystając z technologii, ograniczasz emisję CO2 oraz pyłów i tym samym zmniejszasz zanieczyszczenie środowiska.

archiwum wiadomości