Gospodynie z nagrodami

Gospodynie z nagrodami Piątek, 17 września 2021 Gospodynie z gminy Oświęcim wzięły udział w XIV Regionalnym Konkursie Wieńców Dożynkowych w Kozach. Panie z Babic nagrodzono drugim miejscem a ich koleżanki z Brzezinki wróciły z Kóz z wyróżnieniem.

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem Czwartek, 16 września 2021 Zapraszamy wszystkich chętnych na wyjątkowy "Wieczór z Markiem Szołtyskiem, zorganizowany przez OKSiR wraz Uniwersytetem Każdego Wieku z Włosienicy. Spotkanie odbędzie się w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej 1 października 2021 r. o godz. 17:00. Zapraszamy.

Dożynki w Porębie Wielkiej

Dożynki w Porębie Wielkiej Piątek, 3 września 2021 Zwyczajowy program Święta Plonów – dziękczynna msza, korowód z wieńcem i chlebem, oraz taneczne i muzyczne występy – w Porębie jest ubarwiany niebanalną dekoracją. W tym roku Porębianie przygotowali też kabaretową niespodziankę.

Dożynki w Pławach

Dożynki w Pławach Wtorek, 31 sierpnia 2021 Plenerowa msza, przejazd na ciągniętej przez traktor przyczepie i spotkanie przy domu ludowym – taki jest prosty i sprawdzony sposób na dożynki w Pławach.

Święto Plonów we Włosienicy

Święto Plonów we Włosienicy Wtorek, 31 sierpnia 2021 Podczas dożynek we Włosienicy 28 sierpnia tradycyjnym obrzędom towarzyszyło wręczenie odznaczeń, a także występy dzieci i młodzieży.

I KONKURS RZEŹBIARSKI ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

I   KONKURS  RZEŹBIARSKI  ZIEMI  OŚWIĘCIMSKIEJ Wtorek, 24 sierpnia 2021 ,, PODRÓŻ W POSZUKIWANIU SIEBIE” ,,Najważniejsze jest poszukiwanie siebie, a nawet swojego odbicia (…) Znaleźć siebie to najtrudniejsza droga (…) Kiedy zaczynam odczuwać potrzebę tworzenia, rzeźby pojawiają się we mnie same, ja zaś staje się narzędziem, za którego pośrednictwem nabierają one kształtu, stając się realnym bytem”( Igor Mitoraj)

III Święto Stroju Ludowego i Narodowego

III Święto Stroju Ludowego i Narodowego Czwartek, 19 sierpnia 2021 Za nami już III spotkanie ze Świętem Stroju Ludowego i Narodowego, które odbyło się 15 sierpnia w Zaborzu.

Święto plonów 2021 w Grojcu

Święto plonów 2021 w Grojcu Czwartek, 19 sierpnia 2021 W niedzielne, świąteczne popołudnie, 15 sierpnia odbyły się dożynki sołeckie w Grojcu.

Święto Wojska Polskiego i 101. rocznica Bitwy Warszawskiej

Święto Wojska Polskiego i 101. rocznica Bitwy Warszawskiej Czwartek, 19 sierpnia 2021 W 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego zgromadzeni na Placu Tadeusza Kościuszki uczcili ten ważny dzień składając wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Oświęcimiu.

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej – fotorelacja

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej – fotorelacja Środa, 28 lipca 2021 W ostatnią niedzielę lipca amatorów ludowych, kulinarnych i biesiadnych atrakcji ściągnął do Poręby Wielkiej Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej.

Święto Stroju Ludowego i Narodowego

Święto Stroju Ludowego i Narodowego Czwartek, 22 lipca 2021 Po raz trzeci spotykamy się, żeby popularyzować nasze piękne stroje ludowe i narodowe.

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej Piątek, 16 lipca 2021 Zapraszamy na imprezę plenerową w Porębie Wielkiej. Będzie można skosztować regionalnych specjałów przygotowanych przez nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich, posłuchać zespołów amatorskiego ruchu a dla dzieci przygotowaliśmy dmuchany plac zabaw. ZAPRASZAMY!

Konkurs Fotograficzny

Konkurs Fotograficzny Piątek, 16 kwietnia 2021 Zapraszamy do udziału w VI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Inspiracje słońcem”. Przedmiotem fotografii powinno być Słońce – nasza gwiazda dzienna.

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich Wtorek, 30 marca 2021 Piętnaście tysięcy złotych – tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.

Konkurs literacki " Piękno Małopolski Słowem Opisane"

Konkurs literacki Czwartek, 11 lutego 2021 Małopolska – nasza „mała Ojczyzna” – to jeden z najpiękniejszych i niepowtarzalnych regionów w Polsce.

Wstawajcie czyli opowieść gwiazdkowa

Wstawajcie czyli opowieść gwiazdkowa Wtorek, 2 lutego 2021 Na kanale YouTube - ZPiT Modraszka można już obejrzeć najnowszą produkcję.

Baśniowa krzyżówka

Baśniowa krzyżówka Środa, 13 stycznia 2021 Pamiętacie "Baśń o trzech konikach"? Przyszedł czas na konkurs związany z tym widowiskiem. Poniżej znajdziecie Załączniki do pobrania: krzyżówkę, regulamin i kartę zgłoszenia. SPIESZCIE SIĘ! Rozwiązania można nadsyłać tylko do 17 stycznia!

Wyniki Konkursu Kolęd i Pastorałek

Wyniki Konkursu Kolęd i Pastorałek Czwartek, 17 grudnia 2020 Poniżej przedstawiamy wyniki Konkursu Kolęd i Pastorałek zorganizowanego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

Aktywna Jesień Życia

Aktywna Jesień Życia Czwartek, 1 października 2020 Klub Seniora z Zaborza w 2020 roku realizował projekt "Aktywna Jesień Życia", który zakładał organizację wydarzeń kulturalno-integracyjnych dla seniorów z Zaborza oraz aglomeracji oświęcimskiej.

Msza dożynkowa w Pławach

Msza dożynkowa w Pławach Czwartek, 3 września 2020 W sobotę 29 sierpnia mieszkańcy Pław i przybyli goście dziękowali Bogu za tegoroczne plony.

archiwum wiadomości