Kochamy teatr - wychowanie teatralne młodzieży z SP Zaborze

Kochamy teatr - wychowanie teatralne młodzieży z SP Zaborze Środa, 17 stycznia 2018 We wtorek 9 stycznia zainteresowani uczniowie z klas gimnazjalnych wybrali się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W tym roku szkolnym to już czwarta wizyta w teatrze.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Harmężach

Koncert Kolęd i Pastorałek w Harmężach Niedziela, 14 stycznia 2018 Jak co roku Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zorganizował dla mieszkańców gminy Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskich gminy i miasta Oświęcim. W tym roku gościła nas parafia Matki Bożej Niepokalanej Harmężach.

Kolędowanie w Brzezince i w Babicach

Kolędowanie w Brzezince i w Babicach Sobota, 13 stycznia 2018 W środę 10 stycznia wieczór kolęd przygotowali przedszkolacy z Brzezinki. W sali Domu Strażaka wtórowali im rodzice i dziadkowie. Dwa dni później, w piątek 12 stycznia, jasełka przedstawili uczniowie Szkoły Podstawowej w Babicach. Do nich naturalnie też przyłączyły się całe rodziny.

Kolędowanie w gminie Oświęcim

Kolędowanie w gminie Oświęcim Poniedziałek, 8 stycznia 2018 Przez cały styczeń w gminie Oświęcim organizowane są świąteczne i noworoczne spotkania. W kościołach, instytucjach kultury, placówkach oświatowych i prywatnie, w domach, mieszkańcy kolędują i składają sobie nawzajem życzenia.

Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli Poniedziałek, 8 stycznia 2018 Ulicami Włosienicy 6 stycznia przeszedł Orszak Trzech Króli. Parafia Św. Michała Archanioła już trzeci rok z rzędu uroczyście świętowała Objawienie Pańskie. Gwiazda przywiodła Kacpra z Monowic, Melchiora z Włosienicy i Baltazara władającego Dworami Drugimi i Stawami Monowskimi na plac przy Remizie OSP.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny Środa, 3 stycznia 2018 Zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu orkiestry dętej działającej przy OKSiR - Wielkiej Orkiestry Młodego Muzyka pod batutą Przemysława Drabczyka. Sala widowiskowa Domu Ludowego w Grojcu 28 stycznia 2018 r o godzinie 17:00 WSTĘP WOLNY

Świąteczne spotkania

Świąteczne spotkania Piątek, 22 grudnia 2017 Jak gmina długa i szeroka przez cały przedświąteczny tydzień odbywały się wigilie i spotkania opłatkowe. Gospodynie, członkinie i członkowie stowarzyszeń, klubów seniora i innych nieformalnych grup zasiedli w swojskiej i nieoficjalnej atmosferze już teraz, bo przecież kiedy nadejdą Święta, wszyscy spędzimy je rodzinnie.

Magia Świąt w Rajsku

Magia Świąt w Rajsku Piątek, 22 grudnia 2017 Salę Domu Strażaka wypełniły kolędy, gwar i okrzyki zachwytu nad prezentami – żeby obdarować wszystkie grzeczne dzieci, aż trzech Mikołajów musiało zaparkować sanie w Rajsku.

Przedszkolne Jasełka w Zaborzu

Przedszkolne Jasełka w Zaborzu Piątek, 22 grudnia 2017 Najmłodsi zaborzanie przygotowali z pomocą swoich nauczycielek niezwykle dojrzałe i zarazem radosne Jasełka. W przytulnej sali w Przedszkolu Samorządowym przy ulicy Grojeckiej przedstawienie podziwiały dzieci i samorządowcy z naszej gminy.

Świątecznie w Dolinie Karpia

Świątecznie w Dolinie Karpia Wtorek, 19 grudnia 2017 "Zatorski Karp na Świątecznym Stole" pod takim hasłem 16 grudnia odbył się w Graboszycach Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych. Wzięły w nim udział koła gospodyń wiejskich z powiatu oświęcimskiego.

Konkurs plastyczny "Pomnik Nike w Rajsku"

Konkurs plastyczny Wtorek, 19 grudnia 2017 Ogłoszenie wyników konkursu. Publikujemy wszystkie nadesłane prace.

Wigilia 2017

Wigilia 2017 Poniedziałek, 18 grudnia 2017 Mieszkańcy naszej gminy zasiedli przy suto zastawionych wigilijnych stołach 17 grudnia. Bożonarodzeniowe Spotkanie z Tradycją w Domu Ludowym w Grojcu wypełniły życzenia, kolędy i nagrody w konkursach. Za sprawą kolędników w fantazyjnych przebraniach i gospodyń w regionalnych strojach panował swojski i nieformalny nastrój.

Widowisko „Przez Trudy do Gwiazd”

Widowisko „Przez Trudy do Gwiazd” Piątek, 15 grudnia 2017 „Przez Trudy do Gwiazd” to opowieść poetycko-muzyczna o czasach II wojny światowej. Zostało w nim zaangażowanych po raz pierwszy w historii Gminy Oświęcim kilka zespołów, które poddały się scenariuszowi i reżyserii Bożeny Grabowskiej.

Świąteczni goście u Wójta Gminy

Świąteczni goście u Wójta Gminy Piątek, 15 grudnia 2017 W środowy poranek do Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza zawitali pierwsi świąteczni goście. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zaborzu pojawiła się z instrumentami i krótkim programem artystycznym.

Podróż w czasie – Podsumowanie Roku Artura Grottgera w Gminie Oświęcim

Podróż w czasie – Podsumowanie Roku Artura Grottgera w Gminie Oświęcim Czwartek, 14 grudnia 2017 13 grudnia 2017 roku odbyło się uroczyste podsumowanie Roku Artura Grottgera w Gminie Oświęcim pod honorowym patronatem Wójta Alberta Bartosza. Data została wybrana nieprzypadkowo, gdyż w ten dzień minęła dokładnie 150 rocznica śmierci artysty. Z tej okazji nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej przygotowali uroczystość, podczas której przedstawiono efekty działań mających na celu upamiętnienie malarza i rysownika rozpalającego serca Polaków w XIX wieku.

Podsumowanie Roku Artura Grottgera

Podsumowanie Roku Artura Grottgera Środa, 13 grudnia 2017 13 grudnia w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej odbyło się podsumowanie Roku Artura Grottgera. Nasi uczniowie zajęli w konkursie plastycznym I.miejsce (Matylda Kwadrans - kl. III b, Michał Makuch - IV a) oraz II. miejsce (Marcin Żyła kl. IVb). Laureatom gratulujemy!

Koncert Agnieszki Chrzanowskiej

Koncert Agnieszki Chrzanowskiej Piątek, 17 listopada 2017 Zapraszamy na koncert Agnieszki Chrzanowskiej z zespołem: Wojciech Pieczka fortepian, akordeon Szymon Frankowski kontrabas Dominik Klimczak perkusja

„Nie bądź obojętny”

„Nie bądź obojętny” Czwartek, 16 listopada 2017 Przed budynkiem Centrum Obsługi Turystów w Brzezince ustawiona została statua "To B remembered" ("Być zapamiętanym"). 16 listopada oficjalnej prezentacji monumentu dokonali wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz i Christoph Heubner reprezentujący Międzynarodowy Komitet Oświęcimski.

Biesiada Patriotyczna

Biesiada Patriotyczna Wtorek, 14 listopada 2017 12 listopada w Rajsku mieszkańcy gminy Oświęcim wyśpiewali, mogłoby się zdawać, wszystkie pieśni, które kojarzymy z rocznicą odzyskania Niepodległości. Kilkugodzinna zabawa w sali OSP okazała się znakomitym sposobem na uświetnienie Narodowego Święta.

Konkurs Pieśni Patriotycznej

Konkurs Pieśni Patriotycznej Poniedziałek, 13 listopada 2017 Konkurs Pieśni Patriotycznej rozstrzygnięty. W tym roku jako impreza towarzysząca renowacji Pomnika Poległym w 1939 roku w Rajsku. Czyszczenie i odnowienie pomnika zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat nad programem objął Wójt Gminy Oświęcim.

archiwum wiadomości