8 Maja w Porębie Wielkiej

8 Maja w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Organizatorzy zapraszają na uroczystość związaną z zakończeniem II Wojny Światowej oraz 30-lecia odsłonięcia Pomnika poległych i Pomordowanych Mieszkańców Poręby Wielkiej podczas I i II Wojny Światowej.

3 Maja we Włosienicy

3 Maja we Włosienicy Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Konkurs piosenki NUTKA 2018

Konkurs piosenki NUTKA 2018 Wtorek, 10 kwietnia 2018 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w XXII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2018"

"Z przytupem - polskie tańce narodowe"

Poniedziałek, 9 kwietnia 2018 Nasze przedszkolaki z grupy Żabek zatańczyły w Sali Zamkowej „Poloneza”...

Śpiewające rodziny w Grojcu

Śpiewające rodziny w Grojcu Środa, 28 marca 2018 Zespół "Hope Alive" wystąpił w Domu Ludowym 27 marca. To już trzecia wizyta ekipy, którą tworzą zaprzyjaźnione muzykujące rodziny. Śpiewem, graniem i tańcem głoszą głęboką i żarliwą wiarę. Bezpretensjonalne religijne piosenki sprawiły, że emocje udzieliły się grojeckiej publiczności.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018 Wtorek, 27 marca 2018 Mieszkańcy, którym bliskie są ludowe zwyczaje, gospodynie i samorządowcy zgromadzili się w Dworach Drugich w Niedzielę Palmową. Spotkanie upłynęło na składaniu życzeń, występach artystycznych i kosztowaniu odświętnych potraw. Rozstrzygnięto też konkursy na najpiękniejsze palmy i stroiki.

Rodzinny Konkurs Wielkanocny

Rodzinny Konkurs Wielkanocny Wtorek, 27 marca 2018 Wyniki konkursu wielkanocnego

Bale w karnawale

Bale w karnawale Piątek, 9 lutego 2018 Na dobry początek ferii nasi uczniowie wzięli udział w tradycyjnym balu karnawałowym. Od samego rana na szkolnych korytarzach pełno było księżniczek, wojowników ninja, piratów, duchów, zjaw, krakowianek i …jednorożców.

Muzyczna lekcja z zespołem Avocado

Muzyczna lekcja z zespołem Avocado Piątek, 9 lutego 2018 Dźwięki instrumentów rozbrzmiewały na korytarzu naszej szkoły w czwartkowy poranek. Grupa muzyczna Avocado odwiedziła porębskich uczniów z niezwykłą lekcją muzyki.

Biesiada Babska czyli Comber

Biesiada Babska czyli Comber Piątek, 9 lutego 2018 W gminie Oświęcim tłusty czwartek to nie tylko zajadanie pączków. Gospodynie szykują na ten dzień fantazyjne kostiumy i występy pełne niespodzianek, które prezentują podczas biesiady. 24. Babski Comber odbył się 8 lutego w Rajsku.

Klasa 4a w świecie bajek i baśni

Klasa 4a w świecie bajek i baśni Wtorek, 6 lutego 2018 Powtarzaj stare zaklęcia ludzkości, bajki i legendy, bo tak zdobędziesz dobro. / Z. Herbert 25.01.2018 r. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Anną Szarzec oraz nauczycielką j. polskiego p. Karoliną Kolasą-Rusek udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej „Galeria Książki” w Oświęcimiu. Wzięli udział w warsztatach zatytułowanych „W świecie bajek i baśni”.

Za Wasze serca, Babciu i Dziadku, dziękujemy!

Za Wasze serca, Babciu i Dziadku, dziękujemy! Czwartek, 1 lutego 2018 „Są takie dni szczególne, jedyne w roku – Dzień Babci i Dziadka – łza się kręci w oku. O tym ważnym święcie dobrze pamiętamy i szanownym gościom widowisko damy.” Tymi słowami uczniowie klasy III a przywitali Kochane Babcie i Drogich Dziadków na uroczystości z okazji ich święta, która odbyła się 19 stycznia w sali Domu Ludowego w Porębie Wielkiej. A Ci, jak co roku nie zawiedli i licznie przybyli, by oglądać i oklaskiwać swoje kochane wnuczęta.

IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Dankowice 2018

IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Dankowice 2018 Środa, 31 stycznia 2018 W dniu 28 stycznia 2018 r. w Sali OSP Dankowice (Gmina Wilamowice, powiat bielski, woj. śląskie) - odbył się IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowany z inicjatywy Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, z ogromną pomocą KGW Dankowice, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach, przy ogromnej życzliwości i wsparciu władz Miasta i Gminy Wilamowice.

Karnawał w kl. I-III

Karnawał w kl. I-III Środa, 31 stycznia 2018 31 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Młodsze klasy bawiły się w sali nr 24, którą specjalnie na tę okazję udekorowali uczniowie kl. III A.

Koncert Noworoczny 2018

Koncert Noworoczny 2018 Poniedziałek, 29 stycznia 2018 Po raz trzeci mogliśmy usłyszeć Wielką Orkiestrę Młodego Muzyka pod batutą Przemysława Drabczyka w Koncercie Noworocznym, tym razem w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu.

Jasełka

Jasełka Piątek, 26 stycznia 2018 W ostatni piątek stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej we Włosienicy wystąpili w przedstawieniu jasełkowym pt. ,,Betlejemska dobranocka”. Tym razem do Betlejem przybyli niezwykli goście - postacie z baśni i bajek, w które wcieliło się 30 –stu aktorów z kl. I-VI.

Życzenia od wnuków

Życzenia od wnuków Środa, 24 stycznia 2018 Wnuczki i wnukowie przygotowali dla Dziadków mnóstwo niespodzianek. Sale w szkołach i domach ludowych wypełniły przedstawienia – jasełka i inscenizacje bajek – a także tańce, wiersze, piosenki i nade wszystko życzenia.

"Tak, On jest Królem!"

Poniedziałek, 22 stycznia 2018 20 stycznia 2018 r. Szkoła Podstawowa w Zaborzu po raz 19. zaprezentowała szkolne jasełka. W tym roku inscenizacja historii Bożej Rodziny nosiła tytuł „Tak, on jest Królem!”.

Kochamy teatr - wychowanie teatralne młodzieży z SP Zaborze

Kochamy teatr - wychowanie teatralne młodzieży z SP Zaborze Środa, 17 stycznia 2018 We wtorek 9 stycznia zainteresowani uczniowie z klas gimnazjalnych wybrali się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. W tym roku szkolnym to już czwarta wizyta w teatrze.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Harmężach

Koncert Kolęd i Pastorałek w Harmężach Niedziela, 14 stycznia 2018 Jak co roku Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zorganizował dla mieszkańców gminy Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołów amatorskich gminy i miasta Oświęcim. W tym roku gościła nas parafia Matki Bożej Niepokalanej Harmężach.

archiwum wiadomości