Wieczór sobótkowy, czyli Noc Kupały

Wieczór sobótkowy, czyli Noc Kupały Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Występy zespołów śpiewaczych, koncert Lachersów, konkurs na najpiękniejszy wianek, sobótkowy obrzęd w inscenizacji Modraszki i pokaz tańca z ogniem wypełniły Noc Kupały. Kulminacyjnym momentem wieczoru 25 czerwca w Broszkowicach było oczywiście puszczanie wianków.

Czerwcowy Piknik Rodzinny – relacja

Czerwcowy Piknik Rodzinny – relacja Środa, 8 czerwca 2022 Impreza w Stawach Grojeckich była pierwszą od wielu miesięcy okazją, żeby wzmocnić towarzyskie więzi nadwątlone pandemią. 4 czerwca na terenach rekreacyjnych przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej mieszkańcy i samorządowcy spędzili popołudnie i wieczór, którego gwiazdą była utalentowana Kenijka Becky Sangolo.

Wyniki XXIV Konkursu Piosenki Dziecięcej NUTKA

Wyniki XXIV Konkursu Piosenki Dziecięcej NUTKA Poniedziałek, 30 maja 2022 Komisja konkursowa, po burzliwych obradach, wyłoniła zwycięzców tegorocznego Konkursu Piosenki Dziecięcej Nutka 2022.

Impreza Patriotyczna z okazji 231 Rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka we Włosienicy

Impreza Patriotyczna z okazji 231 Rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Strażaka we Włosienicy Środa, 4 maja 2022 Dnia 3 maja 2022 r. we Włosienicy Stowarzyszenia Emerytów Wspólnota Razem we Włosienicy wraz z Druhami Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowali wspaniałą Sołecką Imprezę Patriotyczną z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, połączona z Koncertem Pieśni Patriotycznych

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do zwiedzania

Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej zaprasza do zwiedzania Poniedziałek, 2 maja 2022 Można już zwiedzać wystawę stałą Muzeum, znajdującą się na trzech poziomach budynku przy ulicy Kolbego 2A w Oświęcimiu. Ekspozycja poświęcona jest mieszkańcom ziemi oświęcimskiej, którzy z narażeniem życia nieśli pomoc więźniom obozu Auschwitz-Birkenau.

Podwójny Jubileusz

Podwójny Jubileusz Piątek, 29 kwietnia 2022 Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach, w towarzystwie zaproszonych gości, świętowały 23 kwietnia dwa jubileusze: 60-lecie istnienia Koła oraz 20-lecie działalności zespołu „Babiczanki”.

Konkurs Fotograficzny

Konkurs Fotograficzny Środa, 20 kwietnia 2022 Gminna Biblioteka w Przeciszowie ogłasza konkurs fotograficzny pn. "Dolina Karpia w Obiektywie"

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022 Piątek, 15 kwietnia 2022 Po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią, w niedzielę palmową 10 kwietnia, w sali domu ludowego w Grojcu na mieszkańców gminy czekały mazurki, faszerowane jajka i inne smakołyki a także pisanki, palmy i baranki – wszystko to, co symbolizuje wielkanocne zwyczaje.

XXIII Wiosennym Przeglądzie Sztuki w Chełmku

XXIII Wiosennym Przeglądzie Sztuki w Chełmku Czwartek, 31 marca 2022 W imieniu Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku serdecznie zapraszam lokalnych twórców do udziału w XXIII Wiosennym Przeglądzie Sztuki.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022 Wtorek, 29 marca 2022 Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim serdecznie zaprasza do Grojca w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 15:00 na imprezę z cyklu "Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022".

Konkurs na Palme Wielkanocną

Konkurs na Palme Wielkanocną Wtorek, 29 marca 2022 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w cyklicznym konkursie na wykonanie palmy wielkanocnej.Konkurs rozstrzygnięty zostanie podczas imprezy. "Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2022", która odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia , w sali Domu Ludowego w Grojcu o godz. 15:00.

,,MałoPolska słodko smakuje na Wielkanoc” konkurs dla KGW

,,MałoPolska słodko smakuje na Wielkanoc” konkurs dla KGW Środa, 23 marca 2022 Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska słodko smakuje na Wielkanoc”.

Koncert Karnawałowy – fotoreportaż

Koncert Karnawałowy – fotoreportaż Piątek, 25 lutego 2022 Wielka Orkiestra Młodych Muzyków wystąpiła 19 lutego w Oświęcimskim Centrum Kultury. Prezentujemy Koncert Karnawałowy zespołu działającego przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim w obiektywie Jarosława Fiedora.

Koncert Karnawałowy w OCK

Koncert Karnawałowy w OCK Poniedziałek, 14 lutego 2022 Serdecznie zapraszamy na Koncert Karnawałowy w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków pod batutą Przemysława Drabczyka. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą sobotę 19 lutego o godz. 18:00 w sali OCK.

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny Wtorek, 25 stycznia 2022 Jak zwykle Wielka Orkiestra Młodych Muzyków stanęła na wysokości zadania. Tego sobotniego wieczoru sala widowiskowa grojeckiego Domu Ludowego zapełniła się fanami WOMM.

Koncert kolęd i pastorałek – fotorelacja

Koncert kolęd i pastorałek – fotorelacja Środa, 19 stycznia 2022 Zespoły amatorskiego ruchu artystycznego gminy i miasta Oświęcim wystąpiły w niedzielę, 16 stycznia w kościele w Brzezince.

Rozstrzygnięcie Konkursu na świąteczne dekoracje

Rozstrzygnięcie Konkursu na świąteczne dekoracje Poniedziałek, 17 stycznia 2022 Do ogłoszonego przez Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Konkursu na najpiękniejszą świąteczną dekorację zgłosiło się sześć sołectw.

Koncert laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej

Koncert laureatów Konkursu Pieśni Patriotycznej Czwartek, 9 grudnia 2021 Dzieci, młodzież i dorośli, dziewczęta i chłopcy, kobiety i mężczyźni, soliści, duety i zespoły – 3 grudnia w Grojcu wystąpili nagrodzeni w VI Konkursie Pieśni Patriotycznej. W finale koncertu „W hołdzie Niepodległej” gościnnie zagrała Wielka Orkiestra Młodych Muzyków.

Konkurs dla KGW

Konkurs dla KGW Środa, 1 grudnia 2021 o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

archiwum wiadomości