Dożynki w Rajsku

Dożynki w Rajsku Piątek, 17 sierpnia 2018 15 sierpnia na Dożynkach Parafialnych spotkali się mieszkańcy Rajska, Wilczkowic i Skidzinia. Tegoroczne obchody Święta Plonów miały miejsce bliżej kościoła – w dosłownym i symbolicznym znaczeniu.

Harmonogram dożynek

Harmonogram dożynek Piątek, 10 sierpnia 2018 Zapraszamy do uczestnictwa w dożynkach sołeckich w naszej gminie. Szczegółowy harmonogram znajduje się poniżej.

ZPiT Modraszka zdobyła III miejsce w Poraju

ZPiT Modraszka zdobyła III miejsce w Poraju Niedziela, 5 sierpnia 2018 Zespól Pieśni i Tańca ”Modraszka” reprezentował Gminę Oświęcim na przeglądzie w nietypowym składzie. Prawie same panie z dwóch miejscowości: Stawów Monowskich i Zaborza...

Konsulowie w Harmężach

Konsulowie w Harmężach Piątek, 29 czerwca 2018 Konsul Generalny Francji P. Frédérick de Touchet oraz Honorowy Konsul Generalny Austrii P. Andrzej Tombiński przyjęli zaproszenie gwardiana z Harmęż do zwiedzenia wystawy byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja „Klisze pamięci. Labirynty” znajdującej się w dolnej kondygnacji kościoła Franciszkanów w Harmężach.

„Klisze pamięci. Labirynty” w Słowacji

„Klisze pamięci. Labirynty” w Słowacji Piątek, 29 czerwca 2018 Wystawa wybranych prac byłego więźnia KL Auschwitz Mariana Kołodzieja z cyklu „Klisze pamięci. Labirynty” była eksponowana w Słowacji – m.in. w budynku paramentu w Bratysławie.

Wielka Orkiestra Młodych Muzyków w Inowrocławiu

Wielka Orkiestra Młodych Muzyków w Inowrocławiu Piątek, 22 czerwca 2018 Wielka Orkiestra Młodych Muzyków w Ogólnopolskim Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu

Święto Stroju Narodowego i Ludowego w Zaborzu

Święto Stroju Narodowego i Ludowego w Zaborzu Czwartek, 21 czerwca 2018 ...Pragniemy, aby u nas w naszej gminie był chociaż jeden dzień, w którym ubieramy stroje narodowe, ludowe, folkowe. Proszę zwrócić uwagę, jak wjeżdżacie państwo na Podhale. Wszędzie folklor jest widoczny...

Trzynaste – szczęśliwe Dni Gminy (niedziela, 10 czerwca)

Trzynaste – szczęśliwe Dni Gminy (niedziela, 10 czerwca) Wtorek, 12 czerwca 2018 Kabaret „Jurki”, Krzywa Alternatywa, a na finał – fantastyczny koncert Brathanków, który zapamiętamy na długo. Deszcze i burze szalejące w okolicy ominęły Zaborze. Trzynaste Dni Gminy Oświęcim były naprawdę szczęśliwe.

Trzynaste – szczęśliwe Dni Gminy (sobota, 9 czerwca)

Trzynaste – szczęśliwe Dni Gminy (sobota, 9 czerwca) Poniedziałek, 11 czerwca 2018 Zagrali wyjątkowi muzycy z rodzimego podwórka. Wystąpiły gwiazdy disco polo i kabaretu. Finałowy, fantastyczny koncert Brathanków zapamiętamy na długo. A w dodatku deszcze i burze szalejące w okolicy ominęły Zaborze. Trzynaste Dni Gminy Oświęcim były naprawdę szczęśliwe.

Wizyta w „Dobrym lesie” uczniów Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej

Wizyta w „Dobrym lesie” uczniów Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej Niedziela, 3 czerwca 2018 Kiedy w Polsce płoną wysypiska śmieci i zatruwają nasze powietrze, zdajemy sobie sprawę, jak mała jest świadomość ludzi na temat zdrowia. Środowisko i natura to nieodłączne elementy, których człowiek potrzebuje do życia. Małe pociechy uwielbiają zwierzęta – maskotki to nieodłączny atrybut najmłodszych. Właśnie z tego powodu nauczyciele Szkoły Podstawowej w Porębie Wielkiej zorganizowali sobotni wyjazd na przedstawienie pt. „Dobry las” zdając sobie sprawę, że postawy ekologiczne należy kształtować już od dzieciństwa.

Wyniki Konkursu piosenki NUTKA 2018

Wyniki Konkursu piosenki NUTKA 2018 Środa, 30 maja 2018 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim ogłasza wyniki w XXII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2018"

Wernisaż wystawy "Zabijanie z przekonania"

Wernisaż wystawy Piątek, 11 maja 2018 8 maja 2018 r. w Brzezince w Centrum Obsługi Turystów odbył się wernisaż wystawy „Zabijanie z przekonania”. Wystawa Fundacji Pinel była już obecna w wielu miastach Polski i Niemiec, a Brzezinka na pewno nie jest jej ostatnim przystankiem. Swoim patronatem objął wystawę konsul generalny Niemiec w Krakowie Michael Gross oraz wójt gminy Oświęcim Albert Bartosz, którzy byli obecni na wernisażu, a także marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa

Uroczystość 3 Maja

Uroczystość 3 Maja Poniedziałek, 7 maja 2018 Tegoroczne gminne obchody kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyły się we Włosienicy.

MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE

MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE Sobota, 5 maja 2018 Przedstawienie znanej na całym świecie Moskiewskiej Rewii na Lodzie obejrzeli uczniowie klas pierwszej i piątej wraz z wychowawczyniami: p. Anetą Kamusińską i p. Urszulą Mitoraj. Artyści z Rosji wystąpili przed nami 27 kwietnia 2018 r.

Coś dla artystów i dla sportowców…

Coś dla artystów i dla sportowców… Sobota, 5 maja 2018 Jak połączyć te dwa, zdawałoby się, skrajne upodobania? Nic bardziej prostszego, a udowodniła to klasa IV b, która udała się na wycieczkę do Bielska Białej. Wraz z opiekunami, panią Elżbietą Kurkowską, panią Karolina Kolasą – Rusek oraz z panem Igorem Sarną, zawitali najpierw do Galerii Sztuki BWA, gdzie mieli okazję oglądnąć wystawę wybitnego polskiego malarza Stefana Gierowskiego pt. „Linia w sztuce”. Nasza przewodniczka – pani Małgorzata Krzempek barwnie i ciekawie opowiadała o obrazach, a dzieciaki żywo komentowały to, co widzą. Jak było widać malarstwo abstrakcyjne podoba się naszym uczniom.

Konkurs Recytatorski

Konkurs Recytatorski Sobota, 5 maja 2018 W kwietniu, jak co roku, w Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu aula pękała w szwach. Odbył się konkurs recytatorski, podczas którego młodzi aktorzy zaprezentowali fragmenty poezji i prozy. Warto podkreślić, że konkurs promuje czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży i pokazuje piękno literatury.

Uroczystość patriotyczna we Włosienicy

Uroczystość patriotyczna we Włosienicy Piątek, 4 maja 2018 Każde narodowe święto ma w tym roku szczególny wymiar z uwagi na 100-lecie niepodległości Polski. Wyjątkową oprawę miała rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja obchodzona we Włosienicy pod patronatem starosty Powiatu Oświęcimskiego i wójta Gminy Oświęcim. Członkowie OSP i ich bliscy świętowali także przypadający 4 maja Dzień Strażaka.

„Porębianie” śpiewająco promowali płytę

„Porębianie” śpiewająco promowali płytę Środa, 2 maja 2018 "Porębianie" 27 kwietnia dali koncert z wyjątkowej okazji – promowali swoją jeszcze ciepłą płytę. W programie prócz piosenek utrwalonych na albumie znalazła się muzyczna niespodzianka. Wieczór w Domu Ludowym obfitował w wesołe wspomnienia, których w 30-letniej historii zespołu zebrało się mnóstwo.

Śpiewające rodziny w Grojcu

Śpiewające rodziny w Grojcu Środa, 28 marca 2018 Zespół "Hope Alive" wystąpił w Domu Ludowym 27 marca. To już trzecia wizyta ekipy, którą tworzą zaprzyjaźnione muzykujące rodziny. Śpiewem, graniem i tańcem głoszą głęboką i żarliwą wiarę. Bezpretensjonalne religijne piosenki sprawiły, że emocje udzieliły się grojeckiej publiczności.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018 Wtorek, 27 marca 2018 Mieszkańcy, którym bliskie są ludowe zwyczaje, gospodynie i samorządowcy zgromadzili się w Dworach Drugich w Niedzielę Palmową. Spotkanie upłynęło na składaniu życzeń, występach artystycznych i kosztowaniu odświętnych potraw. Rozstrzygnięto też konkursy na najpiękniejsze palmy i stroiki.

archiwum wiadomości