Weź udział w konkursach wielkanocnych

Weź udział w konkursach wielkanocnych Piątek, 10 marca 2023 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zachęca do wzięcia udziału w dwóch konkursach wielkanocnych.

XI Festiwal Młodego Aktora - Kęty 2023

XI Festiwal Młodego Aktora - Kęty 2023 Wtorek, 28 lutego 2023 Dom Kultury w Kętach serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w XI edycji FESTIWALU MŁODEGO AKTORA.

XXVII Babski Comber

XXVII Babski Comber Piątek, 17 lutego 2023 Tłusty czwartek to ostatnia chwila, żeby urządzać huczne zabawy. Panie z kół gospodyń i innych środowisk aktywnych w gminie Oświęcim, jak i wielu towarzyszących im panów, a także goście zaproszeni na Babski Comber głośno i z przytupem pożegnali karnawał 16 lutego w Brzezince.

Kolorowe przekąski - warsztaty kulinarne w Rajsku

Kolorowe przekąski - warsztaty kulinarne w Rajsku Poniedziałek, 6 lutego 2023 Smacznie, zdrowo i kolorowo - tak było na piątkowych warsztatach kulinarnych pn. Kolorowe przekąski, które odbyły się w Rajsku.

Osłodźmy ferie - warsztaty kulinarne z KGW w Babicach

Osłodźmy ferie - warsztaty kulinarne z KGW w Babicach Czwartek, 2 lutego 2023 Wczoraj w Domu Ludowym w Babicach odbyły się warsztaty kulinarne "Osłodźmy ferie", które prowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach.

Jasełka w Stawach Monowskich

Jasełka w Stawach Monowskich Wtorek, 24 stycznia 2023 W sobotę, w świetlicy wiejskiej w Stawach Monowskich odbyło się przedstawienie jasełkowe, w którym zagrały dzieci i młodzież uczęszczające do miejscowej świetlicy. Spektakl ten na stałe wpisał się w tradycję sołectwa. Scenariusz przygotowały Urszula Hoła i Ula Kwadrans.

Koncert kolędowo-noworoczny

Koncert kolędowo-noworoczny Niedziela, 22 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Młodych Muzyków pod batutą Przemysława Drabczyka zagrała 22 stycznia w grojeckim Domu Ludowym. W programie znalazły się kolędy, świąteczne piosenki i standardy muzyki popularnej.

Orszak Trzech Króli i Koncert Kolęd

Orszak Trzech Króli i Koncert Kolęd Piątek, 6 stycznia 2023 6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili orszak wiernych do kościoła pw. św. Michała Archanioła we Włosienicy. Mieszkańcy i samorządowcy uczcili Święto Objawienia, śpiewając kolędy i pastorałki wraz z zespołami amatorskiego ruchu artystycznego gminy Oświęcim.

Kolędowanie w Zaborzu

Kolędowanie w Zaborzu Czwartek, 29 grudnia 2022 Tradycją już stało się w Zaborzu wspólne kolędowanie przy ognisku mieszkańców Zaborza i okolic, przedstawicieli lokalnych organizacji i władz samorządowych Gminy.

Spotkanie z tradycją

Spotkanie z tradycją Niedziela, 11 grudnia 2022 Bożonarodzeniowy nastrój zapanował w niedzielę, 11 grudnia w głównej sali remizy w Brzezince, gdzie samorządowcy i mieszkańcy zebrali się, żeby złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana Wtorek, 22 listopada 2022 Zespół Porębianie od sześciu zaprasza w listopadzie miłośników narodowej i ludowej tradycji na widowisko wypełnione patriotycznymi pieśniami.

"Szablą i sercem" we Włosienicy

Wtorek, 8 listopada 2022 Teatr Ludowy Tradycja gościł 5 listopada we Włosienicy ze spektaklem "Szablą i sercem". Bohaterem inscenizacji jest Józef Patelski – urodzony we Włosienicy uczestnik XIX-wiecznych powstań narodowych i fundator oświatowych instytucji.

VII Konkurs Pieśni Patriotycznej – wyniki

VII Konkurs Pieśni Patriotycznej – wyniki Piątek, 4 listopada 2022 Do rywalizacji stanęło aż 47 wykonawców. Wziąwszy pod uwagę, że wśród nich było wiele zespołów, na scenie w domu strażaka w Brzezince 3 listopada zaprezentowało się ponad sto osób. Soliści, duety i grupy przyjechały nie tylko z miejscowości leżących w gminie Oświęcim, ale też z Przecieszyna, Bachowic, Przeciszowa i Polanki Wielkiej.

Kolejność wykonawców w Konkursie Pieśni Patriotycznej

Kolejność wykonawców w Konkursie Pieśni Patriotycznej Piątek, 28 października 2022 Ogłaszamy kolejność wykonawców podczas przesłuchań w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Brzezince.

Spotkanie z autorką książki "Ocalona z Auschwitz"

Spotkanie z autorką książki Sobota, 1 października 2022 Nina Majewska-Brown spotkała się z czytelnikami 30 września w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. Jej najnowsza książka opowiada o rodzinie Kuligów z Poręby i tragicznych wydarzeniach podczas drugiej wojny światowej.

Wspólne śpiewanie na Rynku

Wspólne śpiewanie na Rynku Poniedziałek, 26 września 2022 Sześć zespołów ludowych zaprezentowało w sobotę, 24 września pieśni, przyśpiewki i tańce naszego regionu. Imprezę objęli patronatem Wójt Gminy Oświęcim i Prezydent Miasta Oświęcim.

Konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży.

Konkursy plastyczne dla dzieci i młodzieży. Piątek, 23 września 2022 SERDECZNIE ZAPRASZAMY do udziału w TRZECH ogólnopolskich KONKURSACH!!! Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 18 lat.

WSPÓLNE ŚPIEWANIE

WSPÓLNE ŚPIEWANIE Środa, 14 września 2022 Prezydent Miasta Oświęcim - Janusz Chwierut i Wójt Gminy Oświęcim - Mirosław Smolarek zapraszają na "Wspólne Śpiewanie na Rynku".

Święto Plonów w Grojcu

Święto Plonów w Grojcu Niedziela, 4 września 2022 Uroczystości 4 września rozpoczęła dziękczynna msza w kościele parafialnym. Barwny korowód mieszkańców i samorządowców przeszedł następnie do parku, gdzie trwała oficjalna część Dożynek.

Dożynki w Harmężach – fotorelacja

Dożynki w Harmężach – fotorelacja Sobota, 3 września 2022 Polowa msza celebrowana przez ojców franciszkanów rozpoczęła obchody Święta Plonów w Harmężach. Oficjalną część uroczystości wypełniły przemówienia, a także występy dzieci oraz gospodyń z miejscowego koła.

archiwum wiadomości