Weź aktywny udział w wydarzeniach w naszej gminie

Weź aktywny udział w wydarzeniach w naszej gminie Wtorek, 16 kwietnia 2024 Nadchodzące miesiące będą bogate w wydarzenia kulturalne, sportowe i rekreacyjne w naszej gminie. Nie zabraknie również konkursów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, jubileuszów organizacji społecznych czy obchodów świąt państwowych.

Posiadasz stare zdjęcia z gminy Oświęcim? Stwórz z nami wystawę

Posiadasz stare zdjęcia z gminy Oświęcim? Stwórz z nami wystawę Poniedziałek, 6 listopada 2023 Jak zmieniała się gmina Oświęcim? Jak wyglądała przed wojną i w czasie jej trwania, u zarania wolnej Polski, a jak na przełomie tysiącleci? Chcielibyśmy zobaczyć te zmiany na zdjęciach. Interesują nas ludzie, miejsca i wydarzenia.

Spotkanie z Arturem Barcisiem

Spotkanie z Arturem Barcisiem Wtorek, 23 kwietnia 2024 Cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem Spotkanie z Arturem Barcisiem! (Nie)stety musimy przekazać Wam informację, że skończyła się pula biletów na miejsca siedzące.

Konkursy wokalne Nutka 2024 i Diamenty Kruszywa

Konkursy wokalne Nutka 2024 i Diamenty Kruszywa Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 Zachęcamy do udziału w XXVI Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2024" oraz w Konkursie wokalnym dla dzieci i młodzieży "Diamenty Kruszywa", do których przesłuchania odbędą się 29 maja w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej.

Weź udział w obchodach Dnia Pamięci o Wysiedlonych

Weź udział w obchodach Dnia Pamięci o Wysiedlonych Czwartek, 18 kwietnia 2024 Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek zaprasza do wzięcia udziału w obchodach Dnia Pamięci o Wysiedlonych w 83. rocznicę deportacji ludności cywilnej Brzezinki i okolic w związku z budową niemieckiego obozu zagłady KL Auschwitz-Birkenau.

Celebruj z nami Święto Gminy Oświęcim 2024

Celebruj z nami Święto Gminy Oświęcim 2024 Czwartek, 18 kwietnia 2024 Zapraszamy na wspólne celebrowanie Święta Gminy Oświęcim, które odbędzie się 15 i 16 czerwca przy Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim (Brzezinka, ul. Sportowa 9).

Zapraszamy na Spotkanie z Arturem Barcisiem

Zapraszamy na Spotkanie z Arturem Barcisiem Wtorek, 16 kwietnia 2024 Mamy dla Was niespodziankę! Zapraszamy na Spotkanie z Arturem Barcisiem- polskim aktorem filmowym, dubbingowym, teatralnym i telewizyjnym, reżyserem oraz scenarzystą.

Przeboje Perfectu podczas Wiosennego Koncertu Muzycznego

Przeboje Perfectu podczas Wiosennego Koncertu Muzycznego Sobota, 13 kwietnia 2024 Wczoraj na plenerowej scenie w Porębie Wielkiej wystąpił zespół UNU Tribute to Perfect. Doświadczeni muzycy z Inowrocławia bawią publiczność w całej Polsce, grając niezapomniane piosenki grupy Perfect.

Wesołego Alleluja życzy OKSiR Gminy Oświęcim

Wesołego Alleluja życzy OKSiR Gminy Oświęcim Czwartek, 28 marca 2024 Przyjmijcie życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy od dyrekcji i pracowników Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

Zapraszamy na plenerowy Wiosenny Koncert Muzyczny - Zespół UNU Tribute to Perfect

Zapraszamy na plenerowy Wiosenny Koncert Muzyczny - Zespół UNU Tribute to Perfect Środa, 27 marca 2024 Razem z Wójtem Gminy Oświęcim Mirosławem Smolarkiem zapraszamy Was do Poręby Wielkiej na Wiosenny Koncert Muzyczny - Zespół UNU Tribute to Perfect, który odbędzie się 12 kwietnia br., o 18:00. Dla osób spragnionych koncertów na świeżym powietrzu mamy świetną informację - wydarzenie odbędzie się na zewnątrz.

Spotkanie z Tradycją – Wielkanoc 2024

Spotkanie z Tradycją – Wielkanoc 2024 Poniedziałek, 25 marca 2024 Miłośnicy świątecznych zwyczajów zebrali się w Niedzielę Palmową we Włosienicy. Na Spotkaniu z Tradycją zostały rozstrzygnięte wielkanocne konkursy, miały miejsce artystyczne występy i – co oczywiste ale najważniejsze – wszyscy wszystkim składali życzenia.

Zapraszamy na niedzielne spotkanie z tradycją

Zapraszamy na niedzielne spotkanie z tradycją Czwartek, 21 marca 2024 W najbliższą niedzielę 24 marca zapraszamy Was do remizy OSP Włosienica na cykliczne wydarzenie pn. Spotkanie z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2024.

Po raz 28. odbył się tradycyjny Babski Comber

Po raz 28. odbył się tradycyjny Babski Comber Piątek, 9 lutego 2024 Panie z kół gospodyń i innych środowisk aktywnych w gminie i mieście Oświęcim, jak również wielu towarzyszących im panów, a także goście zaproszeni na Babski Comber stawili się w Brzezince w tłusty czwartek, 8 lutego. W niezwykłych, świadczących o inwencji i fantazji kostiumach, głośno i z przytupem pożegnali karnawał.

Luty w gminie Oświęcim

Luty w gminie Oświęcim Czwartek, 1 lutego 2024 Przed nami luty - najkrótszy miesiąc w roku. Dla dzieci i młodzieży to radosny czas odpoczynku.

Koncert karnawałowy WOMM Gminy Oświęcim

Koncert karnawałowy WOMM Gminy Oświęcim Czwartek, 1 lutego 2024 W piątek 2 lutego, o godzinie 19:00 w Oświęcimskim Centrum Kultury będzie miało miejsce wspaniałe muzyczne wydarzenie - Koncert karnawałowy w wykonaniu Wielkiej Orkiestry Młodych Muzyków Gminy Oświęcim.

Dzień Babci i Dziadka w Porębie Wielkiej

Dzień Babci i Dziadka w Porębie Wielkiej Piątek, 26 stycznia 2024 Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej zaprosili Babcie i Dziadków na obchody ich święta w miejscowym domu ludowym.

Kolędowanie z Chórem Porębianie

Kolędowanie z Chórem Porębianie Niedziela, 21 stycznia 2024 W niedzielę w Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Wielkiej odbyło się kolędowanie, na które zaprosił Chór Porębianie.

Koncert kolęd i pastorałek w Grojcu

Koncert kolęd i pastorałek w Grojcu Wtorek, 16 stycznia 2024 W grojeckim kościele parafialnym pw. Matki Bożej Miłosierdzia w niedzielę, 14 stycznia wystąpiły zespoły działające w gminie i mieście Oświęcim.

Kolędowanie z Chórem Porębianie

Kolędowanie z Chórem Porębianie Poniedziałek, 15 stycznia 2024 W imieniu organizatorów zapraszamy na wydarzenie pn. Kolędowanie z Chórem "Porębianie", które odbędzie się 21 stycznia 2024 r., o godzinie 18:00 (po mszy wieczornej), w Kościele pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Porębie Wielkiej. Zachęcamy do wspólnego kolędowania!

Senioralia 2024 - edycja zimowa

Senioralia 2024 - edycja zimowa Poniedziałek, 15 stycznia 2024 Wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek zaprasza do udziału w Senioraliach 2024 – edycji zimowej. Jest to pierwsza tego typu oferta skierowana do starszych mieszkańców naszej gminy.

archiwum wiadomości