Zapraszamy na Biesiadę Seniorów w Zaborzu

Zapraszamy na Biesiadę Seniorów w Zaborzu Wtorek, 19 września 2023 Sołtys Zaborza Adam Nowotarski wraz z radą sołecką zapraszają wszystkich seniorów z Zaborza na Biesiadę Seniorów, która odbędzie się w środę 27 sierpnia o 17:00 w Karczmie Zaborzanka. Szykuję się świetna zabawa taneczna z DJ. Zachęcamy do udziału!

Relacja filmowa z Pikniku Wojskowo-Historycznego w Rajsku

Relacja filmowa z Pikniku Wojskowo-Historycznego w Rajsku Środa, 13 września 2023 Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej z Pikniku Historyczno-Wojskowego, który odbył się 3 września w Rajsku. Dziękujemy wszystkim osobom, dzięki którym udało się zorganizować wydarzenie, a także wszystkim uczestnikom, którzy spędzili z nami to niedzielne popołudnie.

Piknik Historyczno - Wojskowy w Rajsku

Piknik Historyczno - Wojskowy w Rajsku Środa, 23 sierpnia 2023 W niedzielę 3 września wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek zaprasza na Piknik Historyczno-Wojskowy w Rajsku.

Dożynki w Porębie Wielkiej

Dożynki w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 14 sierpnia 2023 Obchody Święta Plonów w gminie Oświęcim będą organizowane aż do pierwszych dni września. Inauguracja Dożynek miała miejsce 13 sierpnia w Porębie Wielkiej.

Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich

Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich Niedziela, 13 sierpnia 2023 Amatorzy muzyki ludowej spotkali się 12 sierpnia w Stawach Grojeckich. Była to kolejna edycja wspólnej imprezy gminy i miasta Oświęcim.

Atrakcje podczas wydarzenia Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich

Atrakcje podczas wydarzenia Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich Piątek, 11 sierpnia 2023 W najbliższą sobotę, 12 sierpnia wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek oraz prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zapraszają na Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich.

Rozpoczynamy czas Święta Plonów w Gminie Oświęcim

Rozpoczynamy czas Święta Plonów w Gminie Oświęcim Wtorek, 8 sierpnia 2023 W niedzielę, 13 sierpnia rozpoczynamy czas Święta Plonów w naszej gminie. Pierwsze Dożynki odbędą się w Porębie Wielkiej.

Zapraszamy na Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich

Zapraszamy na Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich Poniedziałek, 7 sierpnia 2023 Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim oraz Janusz Chwierut - prezydent Oświęcimia zapraszają na wydarzenie: Wspólne Śpiewanie w Stawach Grojeckich.

Piknik Wojskowy w Polance Wielkiej

Piknik Wojskowy w Polance Wielkiej Czwartek, 27 lipca 2023 Silna Biało-Czerwona! W dniach 12-15 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski organizowane będą obchody Święta Wojska Polskiego oraz 103. Rocznicy Bitwy Warszawskiej. Punktem kulminacyjnym tegorocznych obchodów będzie defilada, w której uczestniczyć będą żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Defilada rozpocznie się o godzinie 14:00 w Warszawie.

Święto Plonów w Gminie Oświęcim

Święto Plonów w Gminie Oświęcim Poniedziałek, 17 lipca 2023 Zachęcamy do udziału w Dożynkach w Gminie Oświęcim. Święto Plonów rozpoczynamy 13 sierpnia w Porębie Wielkiej, a kończymy 2 września w Harmężach i w Brzezince.

Gospodynie z gminy Oświęcim na Festiwalu Smaku

Gospodynie z gminy Oświęcim na Festiwalu Smaku Poniedziałek, 10 lipca 2023 Przez całe lato trwa osiemnasty Małopolski Festiwal Smaku. 9 lipca w Brzeszczach gminę Oświęcim reprezentowały, częstując gości Festiwalu, gospodynie z kół w Grojcu i Porębie Wielkiej.

Pierwsze zajęcia ceramiczne za nami

Pierwsze zajęcia ceramiczne za nami Wtorek, 4 lipca 2023 Za nami pierwsze zajęcia wakacyjne w ramach Wakacje z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim - warsztaty ceramiczne w remizie OSP w Broszkowicach. 

Wianki 2023

Wianki 2023 Wtorek, 27 czerwca 2023 Mieszkańcy i samorządowcy spotkali się w wieczór i noc świętojańską w Broszkowicach na imprezie zapisanej na stałe w gminnym kalendarzu. Puszczanie wianków jest okazją, żeby tradycja spotkała się ze współczesnością.

Święto Miodu

Święto Miodu Poniedziałek, 19 czerwca 2023 Samorządowcy i mieszkańcy Harmęż spotkali się 18 czerwca na Święcie Miodu. Uroczyste otwarcie pasieki edukacyjnej i okolicznościowe przemówienia poprzedziły miodobranie. Świeżo zebrany miód degustowali wszyscy uczestnicy imprezy przed harmęskim Domem Ludowym.

Święto Miodu w Harmężach

Święto Miodu w Harmężach Czwartek, 15 czerwca 2023 Wójt Gminy Oświęcim zaprasza na Święto Miodu, które odbędzie się 18 czerwca br. w pasiece edukacyjnej przy Domu Ludowym w Harmężach.

Święto Gminy

Święto Gminy Poniedziałek, 5 czerwca 2023 3 czerwca przed Domem Ludowym w Grojcu mieszkańcy i samorządowcy świętowali po ponad trzyletniej przerwie. Zabawę wypełniły głównie muzyczne atrakcje. Na scenie wystąpili amatorzy i zawodowcy w każdym wieku, prezentując rozmaite style, gatunki i konwencje.

Święto Gminy Oświęcim 2023

Święto Gminy Oświęcim 2023 Środa, 31 maja 2023 W najbliższy weekend zapraszamy na lubiane przez Was wydarzenie Święto Gminy Oświęcim.

Wyniki Konkursu Nutka 2023

Wyniki Konkursu Nutka 2023 Wtorek, 30 maja 2023 Poznaj zwycięzców XXV Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Nutka 2023".

Święto Stroju Ludowego i Narodowego

Święto Stroju Ludowego i Narodowego Czwartek, 4 maja 2023 Miłośnicy narodowej i ludowej tradycji spotkali się 3 maja w Grojcu na obchodach Święta Stroju. W programie imprezy organizatorzy zapowiedzieli wspólne śpiewanie, artystyczne występy i rozstrzygnięcie konkursów o patriotycznej tematyce. Nie zabrakło niespodzianek, które sprawiły, że do zabawy włączyli się tak mieszkańcy, jak i samorządowcy.

XXV Konkurs Piosenki Dziecięcej "Nutka"

XXV Konkurs Piosenki Dziecięcej Wtorek, 2 maja 2023 Serdecznie zapraszamy młodych piosenkarzy solowych i zespoły do wzięcia udziału w kolejnym Konkursie Piosenki Dziecięcej NUTKA 2023.

archiwum wiadomości