Inauguracja Senioraliów 2024 - edycja zimowa

Grupa kilkudziesięciu mieszkańców gminy Oświęcim zwiedziła dziś przed południem wystawę w dolnej kondygnacji kościoła parafialnego Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.

„Klisze Pamięci. Labirynty” to cykl prac Mariana Kołodzieja, więźnia pierwszego transportu do Auschwitz. Artystyczna wizja obozowej gehenny jest zarazem świadectwem i relacją zmarłego w 2009 roku twórcy.

Wśród osób oglądających dzisiaj „Klisze Pamięci” słychać było głosy, że ta niezwykła ekspozycja zasługuje na większe uznanie i uwagę odwiedzających były obóz Auschwitz-Birkenau. Rysunki Mariana Kołodzieja mogą bowiem przemawiać do wyobraźni mocniej niż archiwalne zdjęcia i dokumenty czy ustalenia historyków.

Zwiedzanie wystawy w Harmężach zainaugurowało Senioralia 2024 - edycja zimowa – serię wydarzeń przygotowanych z myślą o starszych mieszkańcach. W Harmężach uczestników przywitał wójt gminy Oświęcim Mirosław Smolarek, zachęcając do udziału w kolejnych imprezach.