Zakaz wypalania traw

Zakaz wypalania traw Środa, 20 marca 2019 Zgodnie z art. 124 Ustawy o ochronie przyrody zabrania się wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Natomiast w myśl art. 131 pkt. 12 tej ustawy, kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary podlega karze aresztu lub grzywny.

Synthos przekazuje ponad milion złotych na walkę ze smogiem

Synthos przekazuje ponad milion złotych na walkę ze smogiem Środa, 20 marca 2019 Synthos S. A. zdecydował o wsparciu lokalnych samorządów w walce ze smogiem, przeznaczając ponad 1 milion zł na wymianę przestarzałych źródeł ciepła na nowe, ekologiczne źródła grzewcze.

FIO Małopolska Lokalnie - Północ

FIO Małopolska Lokalnie - Północ Środa, 20 marca 2019 Zdobądź 3000 zł na lokalną inicjatywę, lub 5000 zł na rozwój młodej organizacji pozarządowej w ramach konkursu grantowego FIO Małopolska Lokalnie - Północ.

VII sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja na żywo

VII sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja na żywo Środa, 20 marca 2019 Zapraszamy do obejrzenia relacji na żywo z sesji Rady Gminy Oświęcim, która rozpocznie się 20 marca 2019 r. o godz. 10:00.

Konsultacje na temat dotacji z Funduszy Europejskich

Konsultacje na temat dotacji z Funduszy Europejskich Wtorek, 19 marca 2019 Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Urząd Gminy Oświęcim zapraszają na konsultacje z tematyki pozyskiwania dotacji z Funduszy Europejskich 28 marca 2019 roku (czwartek), w godz. 9.00-11.30, w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim.

Relacje z dni otwartych w szkołach

Relacje z dni otwartych w szkołach Wtorek, 19 marca 2019 W ostatnich tygodniach szkoły zorganizowały dni otwarte. Zaprosiły przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców, zachwalając swoje możliwości i osiągnięcia.

Deklaracja współpracy z Miastem Oświęcim

Deklaracja współpracy z Miastem Oświęcim Wtorek, 19 marca 2019 Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut i wójt Gminy Oświęcim Mirosław Smolarek podpisali Deklarację Współpracy na rzecz tworzenia projektu "Aglomeracja Oświęcimska".

archiwum wiadomości