Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim

Piątek, 22 maja 2026 Obwieszczenie Wójta Gminy Oświęcim o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu dokumentu pn. ”Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Oświęcim na lata 2026-2040". Szczegóły w załącznikach poniżej.

Ruszają konsultacje społeczne projektu planu ogólnego gminy Oświęcim

Ruszają konsultacje społeczne projektu planu ogólnego gminy Oświęcim Piątek, 22 maja 2026 Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące projektu planu ogólnego gminy Oświęcim wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zaborzu

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Zaborzu Piątek, 26 czerwca 2026 Społeczność Szkoły Podstawowej w Zaborzu uroczyście zakończyła rok szkolny 2025/2026. Uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście wspólnie podsumowali mijający rok oraz pożegnali absolwentów klas ósmych, którzy już po wakacjach rozpoczną nowy etap edukacji.

🌡️ Nadchodzi upał – sprawdź, jak się chronić

🌡️ Nadchodzi upał – sprawdź, jak się chronić Piątek, 26 czerwca 2026 Synoptycy wydali ostrzeżenia przed bardzo wysokimi temperaturami. Warto pamiętać, że wraz ze wzrostem temperatur znacząco rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Upały mogą prowadzić do udaru cieplnego lub słonecznego, który stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

Postanowienie Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z dnia 25 maja 2026 r.

Postanowienie Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z dnia 25 maja 2026 r. Piątek, 26 czerwca 2026 Publikujemy postanowienie Sądu Rejonowego w Oświęcimiu z dnia 25 maja 2026 r., Sygn. akt I Ns 961/25. Dokument dostępny jest poniżej.

84. rocznica utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy

84.	rocznica utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy Czwartek, 25 czerwca 2026 25 czerwca przy budynku byłego podobozu w Borze odbyły się uroczystości upamiętniające 84. rocznicę utworzenia Karnej Kompanii Kobiet KL Auschwitz – Bor/Budy. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów, instytucji, organizacji społecznych oraz mieszkańcy. Gminę Oświęcim reprezentował zastępca wójta Rafał Zieliński. Uczestnicy oddali hołd więźniarkom, które przeszły przez podobóz w Borze/Budach. Pod tablicą pamiątkową złożono kwiaty i zapalono znicze.

archiwum wiadomości

GALERIA