Skansen Pszczelarski

                       
 logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)logo2.jpg (25.80 Kb)
logo2.jpg (25.80 Kb) logo2.jpg (25.80 Kb)

 

Wszystko zaczęło się od pszczół. Tak rozpoczyna się historia pasieki P. Krzysztofa Zycha i historia stworzonego przez niego skansenu. Pasieka i skansen to wielka pasja mieszkańca Grojca. Działalność w Kole Pszczelarskim Ziemi Oświęcimskiej, uczestnictwo w wystawach, szkoleniach, odwiedziny u braci pszczelarskiej w całej Polsce, rozbudziły drzemiącą w nim duszę kolekcjonera. I potoczyło się...

                 
W południowym zakątku sołectwa Grojec, na Alei Ogrodowej powstał ogród niczym ze snu. Piękno zostało tu zaklęte w starych ulach.

Ponad siedemdziesiąt eksponatów urzeka swoistym stylem, formą, kolorem. Te najstarsze pochodzą z początku XX wieku.

Zbiór uli dopełniają unikalne miodarki, podkurzacze, walce, prasy do węzy, odsklepacze, podkarmiaczki i inny drobny sprzęt pszczelarski. Jeżeli te nazwy niewiele dla Państwa znaczą, warto je poznać bliżej.

 
WSTĘP  WOLNY - wcześniej jednak należy uprzedzić

o wizycie pod numer +48 (33) 842-84-37.

 

Zobacz na mapie Sołectwa Grojec, gdzie znajduje się Skansen Pszczelarski.

 

  

 

GALERIA