Badanie strat wojennych

Badanie strat wojennych Środa, 24 kwietnia 2024 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Auschwitz-Memento, Grzegorzem Zemłą (Diesel Loko Distribution Sp. z o.o.) oraz Towarzystwem Miłośników Bielan, otrzymał dotację z programu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Badanie polskich strat wojennych”.

Uczniowie i grono pedagogiczne z Grojca mogą cieszyć się nową szkołą

Uczniowie i grono pedagogiczne z Grojca mogą cieszyć się nową szkołą Wtorek, 2 kwietnia 2024 Dzisiaj nastąpił końcowy odbiór inwestycji pn. Przebudowa, nadbudowa i rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Grojcu wraz z zagospodarowaniem terenu oraz modernizacją infrastruktury sportowej - Etap II.

Wielkanocna atmosfera w Przedszkolu w Porębie Wielkiej

Wielkanocna atmosfera w Przedszkolu w Porębie Wielkiej Środa, 27 marca 2024 Dzisiaj w Przedszkolu Samorządowym w Porębie Wielkiej dzieci z przedszkoli z terenu naszej gminy spotkały się, aby wspólnie celebrować nadchodzące Święta Wielkiej Nocy.

Przedszkolaki z Zaborza pożegnały zimę

Przedszkolaki z Zaborza pożegnały zimę Poniedziałek, 25 marca 2024 W ubiegły piątek w Przedszkolu Samorządowym im. Treflika w Zaborzu przedszkolaki wraz z zaproszonymi gośćmi pożegnały zimę, równocześnie witając wiosnę.

Przekazanie sztandaru byłych więźniów Szkole w Brzezince

Przekazanie sztandaru byłych więźniów Szkole w Brzezince Sobota, 27 stycznia 2024 Placówka w Brzezince nosi imię Dzieci – Więźniów KL Auschwitz-Birkenau. Patroni postanowili przekazać Szkole sztandar swojej organizacji, Stowarzyszenia Więźniów – Byłych Dzieci Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych. Dzisiaj, w rocznicę oswobodzenia obozu koncentracyjnego i zagłady, byli więźniowie gościli w Brzezince na wyjątkowej uroczystości zorganizowanej z tej okazji.

Jasełka Salezjańskie

Jasełka Salezjańskie Niedziela, 14 stycznia 2024 "Ukryta prawda"

Święto Patrona szkoły w Harmężach

Święto Patrona szkoły w Harmężach Piątek, 12 stycznia 2024 Uroczysta akademia w Domu Ludowym składała się z dwóch części. W pierwszej uczniowie przedstawili program artystyczny, którego bohaterem był św. Franciszek, duchowy ojciec i nauczyciel Maksymiliana Kolbe. Następnie w podsumowaniu Powiatowego Konkursu autorzy nagrodzonych prac odebrali nagrody.

Spotkanie z seniorami

Spotkanie z seniorami Piątek, 22 grudnia 2023 19 grudnia nasze przedszkole odwiedzili Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy w Oświęcimiu

Wyniki konkursów poświęconych Igorowi Mitorajowi

Wyniki konkursów poświęconych Igorowi Mitorajowi Wtorek, 24 października 2023 KONKURS "RZEŹBA W LITERATURZE ZAKLĘTA": Oceniana była zgodność z tematem, oryginalność pracy, walory artystyczne oraz zgodność wykonanej pracy z wymogami konkursu.   Komisja w składzie: Weronika Sporysz – specjalista ds. Kultury w Ośrodku Kultury, Sportu i Rekr

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Zaborzu

Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej w Zaborzu Piątek, 13 października 2023 Dzisiaj, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej  w Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zaborzu odbyła się uroczysta akademia, w której udział wziął Mirosław Smolarek - Wójt Gminy Oświęcim.

archiwum wiadomości