Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej

Gminny Konkurs Pieśni Patriotycznej Czwartek, 7 października 2021 Ośrodek Kultury, Sportu i rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Pieśni Patriotycznej. Zgłoszenia solistów, duetów i zespołów przyjmowane będą do 29 października.

Gospodynie z nagrodami

Gospodynie z nagrodami Piątek, 17 września 2021 Gospodynie z gminy Oświęcim wzięły udział w XIV Regionalnym Konkursie Wieńców Dożynkowych w Kozach. Panie z Babic nagrodzono drugim miejscem a ich koleżanki z Brzezinki wróciły z Kóz z wyróżnieniem.

Dożynki w Porębie Wielkiej

Dożynki w Porębie Wielkiej Piątek, 3 września 2021 Zwyczajowy program Święta Plonów – dziękczynna msza, korowód z wieńcem i chlebem, oraz taneczne i muzyczne występy – w Porębie jest ubarwiany niebanalną dekoracją. W tym roku Porębianie przygotowali też kabaretową niespodziankę.

Dożynki w Pławach

Dożynki w Pławach Wtorek, 31 sierpnia 2021 Plenerowa msza, przejazd na ciągniętej przez traktor przyczepie i spotkanie przy domu ludowym – taki jest prosty i sprawdzony sposób na dożynki w Pławach.

Święto Plonów we Włosienicy

Święto Plonów we Włosienicy Wtorek, 31 sierpnia 2021 Podczas dożynek we Włosienicy 28 sierpnia tradycyjnym obrzędom towarzyszyło wręczenie odznaczeń, a także występy dzieci i młodzieży.

I KONKURS RZEŹBIARSKI ZIEMI OŚWIĘCIMSKIEJ

I   KONKURS  RZEŹBIARSKI  ZIEMI  OŚWIĘCIMSKIEJ Wtorek, 24 sierpnia 2021 ,, PODRÓŻ W POSZUKIWANIU SIEBIE” ,,Najważniejsze jest poszukiwanie siebie, a nawet swojego odbicia (…) Znaleźć siebie to najtrudniejsza droga (…) Kiedy zaczynam odczuwać potrzebę tworzenia, rzeźby pojawiają się we mnie same, ja zaś staje się narzędziem, za którego pośrednictwem nabierają one kształtu, stając się realnym bytem”( Igor Mitoraj)

III Święto Stroju Ludowego i Narodowego

III Święto Stroju Ludowego i Narodowego Czwartek, 19 sierpnia 2021 Za nami już III spotkanie ze Świętem Stroju Ludowego i Narodowego, które odbyło się 15 sierpnia w Zaborzu.

Święto plonów 2021 w Grojcu

Święto plonów 2021 w Grojcu Czwartek, 19 sierpnia 2021 W niedzielne, świąteczne popołudnie, 15 sierpnia odbyły się dożynki sołeckie w Grojcu.

Święto Wojska Polskiego i 101. rocznica Bitwy Warszawskiej

Święto Wojska Polskiego i 101. rocznica Bitwy Warszawskiej Czwartek, 19 sierpnia 2021 W 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Święto Wojska Polskiego zgromadzeni na Placu Tadeusza Kościuszki uczcili ten ważny dzień składając wiązanki kwiatów na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza w Oświęcimiu.

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej – fotorelacja

Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej – fotorelacja Środa, 28 lipca 2021 W ostatnią niedzielę lipca amatorów ludowych, kulinarnych i biesiadnych atrakcji ściągnął do Poręby Wielkiej Dzień Kuchni Polskiej i Regionalnej.

archiwum wiadomości