8 Maja w Porębie Wielkiej

8 Maja w Porębie Wielkiej Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Organizatorzy zapraszają na uroczystość związaną z zakończeniem II Wojny Światowej oraz 30-lecia odsłonięcia Pomnika poległych i Pomordowanych Mieszkańców Poręby Wielkiej podczas I i II Wojny Światowej.

3 Maja we Włosienicy

3 Maja we Włosienicy Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 Obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Konkurs piosenki NUTKA 2018

Konkurs piosenki NUTKA 2018 Wtorek, 10 kwietnia 2018 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w XXII Przeglądzie Piosenki Dziecięcej "Nutka 2018"

Śpiewające rodziny w Grojcu

Śpiewające rodziny w Grojcu Środa, 28 marca 2018 Zespół "Hope Alive" wystąpił w Domu Ludowym 27 marca. To już trzecia wizyta ekipy, którą tworzą zaprzyjaźnione muzykujące rodziny. Śpiewem, graniem i tańcem głoszą głęboką i żarliwą wiarę. Bezpretensjonalne religijne piosenki sprawiły, że emocje udzieliły się grojeckiej publiczności.

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018

Spotkania z Tradycją Świąteczną - Wielkanoc 2018 Wtorek, 27 marca 2018 Mieszkańcy, którym bliskie są ludowe zwyczaje, gospodynie i samorządowcy zgromadzili się w Dworach Drugich w Niedzielę Palmową. Spotkanie upłynęło na składaniu życzeń, występach artystycznych i kosztowaniu odświętnych potraw. Rozstrzygnięto też konkursy na najpiękniejsze palmy i stroiki.

Rodzinny Konkurs Wielkanocny

Rodzinny Konkurs Wielkanocny Wtorek, 27 marca 2018 Wyniki konkursu wielkanocnego

Biesiada Babska czyli Comber

Biesiada Babska czyli Comber Piątek, 9 lutego 2018 W gminie Oświęcim tłusty czwartek to nie tylko zajadanie pączków. Gospodynie szykują na ten dzień fantazyjne kostiumy i występy pełne niespodzianek, które prezentują podczas biesiady. 24. Babski Comber odbył się 8 lutego w Rajsku.

IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Dankowice 2018

IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich Dankowice 2018 Środa, 31 stycznia 2018 W dniu 28 stycznia 2018 r. w Sali OSP Dankowice (Gmina Wilamowice, powiat bielski, woj. śląskie) - odbył się IX Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych Kół Gospodyń Wiejskich, zorganizowany z inicjatywy Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej, z ogromną pomocą KGW Dankowice, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach, przy ogromnej życzliwości i wsparciu władz Miasta i Gminy Wilamowice.

Koncert Noworoczny 2018

Koncert Noworoczny 2018 Poniedziałek, 29 stycznia 2018 Po raz trzeci mogliśmy usłyszeć Wielką Orkiestrę Młodego Muzyka pod batutą Przemysława Drabczyka w Koncercie Noworocznym, tym razem w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu.

Życzenia od wnuków

Życzenia od wnuków Środa, 24 stycznia 2018 Wnuczki i wnukowie przygotowali dla Dziadków mnóstwo niespodzianek. Sale w szkołach i domach ludowych wypełniły przedstawienia – jasełka i inscenizacje bajek – a także tańce, wiersze, piosenki i nade wszystko życzenia.

archiwum wiadomości