Osłodźmy ferie - warsztaty kulinarne z KGW w Babicach

Osłodźmy ferie - warsztaty kulinarne z KGW w Babicach Czwartek, 2 lutego 2023 Wczoraj w Domu Ludowym w Babicach odbyły się warsztaty kulinarne "Osłodźmy ferie", które prowadziły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Babicach.

Jasełka w Stawach Monowskich

Jasełka w Stawach Monowskich Wtorek, 24 stycznia 2023 W sobotę, w świetlicy wiejskiej w Stawach Monowskich odbyło się przedstawienie jasełkowe, w którym zagrały dzieci i młodzież uczęszczające do miejscowej świetlicy. Spektakl ten na stałe wpisał się w tradycję sołectwa. Scenariusz przygotowały Urszula Hoła i Ula Kwadrans.

Koncert kolędowo-noworoczny

Koncert kolędowo-noworoczny Niedziela, 22 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Młodych Muzyków pod batutą Przemysława Drabczyka zagrała 22 stycznia w grojeckim Domu Ludowym. W programie znalazły się kolędy, świąteczne piosenki i standardy muzyki popularnej.

Orszak Trzech Króli i Koncert Kolęd

Orszak Trzech Króli i Koncert Kolęd Piątek, 6 stycznia 2023 6 stycznia Kacper, Melchior i Baltazar poprowadzili orszak wiernych do kościoła pw. św. Michała Archanioła we Włosienicy. Mieszkańcy i samorządowcy uczcili Święto Objawienia, śpiewając kolędy i pastorałki wraz z zespołami amatorskiego ruchu artystycznego gminy Oświęcim.

Kolędowanie w Zaborzu

Kolędowanie w Zaborzu Czwartek, 29 grudnia 2022 Tradycją już stało się w Zaborzu wspólne kolędowanie przy ognisku mieszkańców Zaborza i okolic, przedstawicieli lokalnych organizacji i władz samorządowych Gminy.

Spotkanie z tradycją

Spotkanie z tradycją Niedziela, 11 grudnia 2022 Bożonarodzeniowy nastrój zapanował w niedzielę, 11 grudnia w głównej sali remizy w Brzezince, gdzie samorządowcy i mieszkańcy zebrali się, żeby złożyć sobie nawzajem świąteczne życzenia.

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana

Niepodległość Pieśnią Opowiedziana Wtorek, 22 listopada 2022 Zespół Porębianie od sześciu zaprasza w listopadzie miłośników narodowej i ludowej tradycji na widowisko wypełnione patriotycznymi pieśniami.

"Szablą i sercem" we Włosienicy

Wtorek, 8 listopada 2022 Teatr Ludowy Tradycja gościł 5 listopada we Włosienicy ze spektaklem "Szablą i sercem". Bohaterem inscenizacji jest Józef Patelski – urodzony we Włosienicy uczestnik XIX-wiecznych powstań narodowych i fundator oświatowych instytucji.

VII Konkurs Pieśni Patriotycznej – wyniki

VII Konkurs Pieśni Patriotycznej – wyniki Piątek, 4 listopada 2022 Do rywalizacji stanęło aż 47 wykonawców. Wziąwszy pod uwagę, że wśród nich było wiele zespołów, na scenie w domu strażaka w Brzezince 3 listopada zaprezentowało się ponad sto osób. Soliści, duety i grupy przyjechały nie tylko z miejscowości leżących w gminie Oświęcim, ale też z Przecieszyna, Bachowic, Przeciszowa i Polanki Wielkiej.

Kolejność wykonawców w Konkursie Pieśni Patriotycznej

Kolejność wykonawców w Konkursie Pieśni Patriotycznej Piątek, 28 października 2022 Ogłaszamy kolejność wykonawców podczas przesłuchań w Konkursie Pieśni Patriotycznej w Brzezince.

archiwum wiadomości