Święto Gminy

Święto Gminy Poniedziałek, 5 czerwca 2023 3 czerwca przed Domem Ludowym w Grojcu mieszkańcy i samorządowcy świętowali po ponad trzyletniej przerwie. Zabawę wypełniły głównie muzyczne atrakcje. Na scenie wystąpili amatorzy i zawodowcy w każdym wieku, prezentując rozmaite style, gatunki i konwencje.

Święto Gminy Oświęcim 2023

Święto Gminy Oświęcim 2023 Środa, 31 maja 2023 W najbliższy weekend zapraszamy na lubiane przez Was wydarzenie Święto Gminy Oświęcim.

Wyniki Konkursu Nutka 2023

Wyniki Konkursu Nutka 2023 Wtorek, 30 maja 2023 Poznaj zwycięzców XXV Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej "Nutka 2023".

Święto Stroju Ludowego i Narodowego

Święto Stroju Ludowego i Narodowego Czwartek, 4 maja 2023 Miłośnicy narodowej i ludowej tradycji spotkali się 3 maja w Grojcu na obchodach Święta Stroju. W programie imprezy organizatorzy zapowiedzieli wspólne śpiewanie, artystyczne występy i rozstrzygnięcie konkursów o patriotycznej tematyce. Nie zabrakło niespodzianek, które sprawiły, że do zabawy włączyli się tak mieszkańcy, jak i samorządowcy.

XXV Konkurs Piosenki Dziecięcej "Nutka"

XXV Konkurs Piosenki Dziecięcej Wtorek, 2 maja 2023 Serdecznie zapraszamy młodych piosenkarzy solowych i zespoły do wzięcia udziału w kolejnym Konkursie Piosenki Dziecięcej NUTKA 2023.

Zajęcia patriotyczne w świetlicy środowiskowej w Stawach Monowskich

Zajęcia patriotyczne w świetlicy środowiskowej w Stawach Monowskich Piątek, 28 kwietnia 2023 Wczoraj, z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w świetlicy środowiskowej w Stawach Monowskich zostało zorganizowane wydarzenie patriotyczne, podczas którego dzieci mogły same stworzyć flagę, dowiedzieć się skąd wzięły się nasze barwy i symbole narodowe oraz wziąć udział w quizie. Nie również zabrakło zabaw ruchowych i tanecznych oraz poczęstunku.

Wykład Stroje Krakowiaków Zachodnich

Wykład Stroje Krakowiaków Zachodnich Piątek, 28 kwietnia 2023 Wczoraj, w sali widowiskowej Domu Ludowego w Grojcu zorganizowany został wykład Stroje Krakowiaków Zachodnich, który poprowadziła dyrektor MEK Muzeum Etnograficzne w Krakowie Monika Dudek.

Konkursy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Konkursy z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Czwartek, 20 kwietnia 2023 W związku ze zbliżającym się Świętem Konstytucji 3 Maja przygotowaliśmy dla Was dwa konkursy: fotograficzny - Tak widzę ojczyznę oraz na wiersz patriotyczny - Orlim Piórem Wiersz Napisany.

Dzień Pamięci o Wysiedlonych

Dzień Pamięci o Wysiedlonych Czwartek, 20 kwietnia 2023 Wójt Gminy Oświęcim zaprasza do wzięcia udziału w obchodach "Dnia Pamięci o Wysiedlonych" w 82 rocznicę deportacji ludności cywilnej Brzezinki i okolic w związku z budową niemieckiego obozu zagłady KL Auschwtz - Birkenau.

Zapraszamy na Święto Stroju Ludowego i Narodowego

Zapraszamy na Święto Stroju Ludowego i Narodowego Środa, 19 kwietnia 2023 Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Grojcu zaprasza na wydarzenie: Święto Stroju Ludowego i Narodowego.

archiwum wiadomości