Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm

Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm Czwartek, 17 listopada 2022 Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z KAPE S.A. zaprasza małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne spotkanie informacyjne on-line na temat efektywnego zarządzania energią w firmie. Spotkanie odbędzie się 30 listopada br.

Łąki kwietne w gminie Oświęcim

Łąki kwietne w gminie Oświęcim Niedziela, 13 listopada 2022 Marzysz o pięknym, kwiatowym dywanie przed swoim domem? Nic trudnego! Założenie łąki kwietnej co prawda wymaga odrobiny wysiłku, ale satysfakcja, jaką da widok pięknych kwiatów, wynagrodzi odrobinę pracy. Z okazji Dnia Czystego Powietrza przygotowaliśmy zestawy nasion, które można odebrać za darmo w Urzędzie Gminy. Ilość zestawów jest ograniczona.

Uruchomienie naboru wniosków w programie pożyczkowym JAWOR

Uruchomienie naboru wniosków w programie pożyczkowym JAWOR Czwartek, 3 listopada 2022 Program dotyczy wymiany źródeł ciepła na nowe ekologiczne źródła, termomodernizacji budynków jednorodzinnych oraz zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Kierowany jest do osób fizycznych.

Czyszczenie przewodów kominowych

Czyszczenie przewodów kominowych Czwartek, 3 listopada 2022 Przypominamy o obowiązujących przepisach w zakresie czyszczenia przewodów kominowych w budynkach.

Oszczędzanie energii w dobie kryzysu energetycznego

Oszczędzanie energii w dobie kryzysu energetycznego Czwartek, 3 listopada 2022 Zapraszamy na spotkanie informacyjne 8 listopada br. z Projektem Doradztwa Energetycznego dotyczące korzystania z energii w domu i miejscu pracy. Webinar poprowadzą Doradcy Energetyczni z WFOŚiGW w Katowicach.

Eko-Hero Małopolski 2022

Eko-Hero Małopolski 2022 Środa, 19 października 2022 Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wspólnie z Gazetą Krakowską po raz kolejny chce wyróżnić gminy, firmy i proekologiczne inicjatywy, które mają pozytywny wpływ na środowisko. A wiemy, że takich w Małopolsce nie brakuje!

Stojak rowerowy dla sołectwa – wyniki

Stojak rowerowy dla sołectwa – wyniki Piątek, 2 września 2022 Do 30 czerwca br. właściciele nieruchomości mieli obowiązek złożyć informację o urządzeniach grzewczych zamontowanych i używanych w ich budynkach. W gminie Oświęcim dotychczas deklaracje złożono dla ponad 86% budynków.

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą?

Jak obniżyć rachunki za energię przed najbliższą zimą? Czwartek, 1 września 2022 Zapraszamy do zapoznania się z raportem Forum Energii w którym opisano ponad 30 prostych działań mających na celu obniżenie rachunków. Opisane sposoby na oszczędności można wdrożyć łatwo i niewielkim kosztem jeszcze przed nadchodzącą zimą.

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Wtorek, 23 sierpnia 2022 Komunikat w sprawie zjawiska zmian/aktualizacji źródeł ciepła w deklaracjach składanych do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków oraz w sprawie obowiązkowych przeglądów przewodów kominowych.

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku?

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku? Wtorek, 23 sierpnia 2022 W obliczu gwałtownie rosnących cen energii, właściwa efektywność energetyczna budynku, to kluczowe rozwiązanie. I to ona powinna być punktem wyjścia przy realizacji inwestycji. Nie tylko zabezpieczy przed wzrostem cen węgla, gazu i oleju opałowego, ale w perspektywie czasu, pozwoli na generowanie dużych oszczędności.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej? Kiedy jest wymagane? Zapraszamy do zapoznania się z informacją.

Efektywność energetyczna budynków

Efektywność energetyczna budynków Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 Przez efektywność energetyczną budynku należy rozumieć stopień przygotowania budynku do zapewnienia komfortu jego użytkowania zgodnie z przeznaczeniem przy jednoczesnym możliwie najniższym zużyciu energii przez ten budynek.

Informacja dotycząca zakupu węgla w sklepie PGG

Informacja dotycząca zakupu węgla w sklepie PGG Czwartek, 18 sierpnia 2022 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przypomina, że do zakupu i odbioru węgla niezbędny jest dokument potwierdzający korzystanie ze źródła spalania.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Wtorek, 16 sierpnia 2022 Każde nowe urządzenie grzewcze (np. piec, kominek, pompa ciepła) należy zgłosić do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, w terminie do 14 dni od pierwszego uruchomienia.

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej

Konsultacje projektu zmiany małopolskiej uchwały antysmogowej Wtorek, 16 sierpnia 2022 Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił konsultacje społeczne projektu zmiany tzw. uchwały antysmogowej dla Małopolski. Projekt uchwały zakłada wydłużenie dopuszczalnego okresu użytkowania kotłów bezklasowych, klasy 1 lub 2 oraz niskosprawnych kominków o rok, czyli do końca roku 2023. Uwagi i wnioski do projektu uchwały można składać w terminie do 23 sierpnia 2022 r.

Młodzieżowa Rada Klimatyczna

Młodzieżowa Rada Klimatyczna Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi nabór Kandydatów na Członków drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej - organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska. Nabór Kandydatów upływa 30 czerwca 2022 r. W wyniku naboru do Rady powołane zostaną 32 osoby w wieku od 15 do 26 lat.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Wtorek, 21 czerwca 2022 Do końca czerwca należy dokonać spisu urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zachęcamy do złożenia deklaracji przez internet.

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju Środa, 8 czerwca 2022 Zachęcamy do zapoznania się z serią podręczników o klimacie Ziemi, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju, którą opracowała Planet-A Foundation. Opracowania dotykają problemów trzech największych kryzysów planetarnych.

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa!

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa! Czwartek, 9 czerwca 2022 Przypominamy o obowiązku dotyczącym spisania urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć do końca czerwca - zostały tylko 3 tygodnie!

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 7 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w czerwcu 2022 r.

archiwum wiadomości