Młodzieżowa Rada Klimatyczna

Młodzieżowa Rada Klimatyczna Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Ministerstwo Klimatu i Środowiska prowadzi nabór Kandydatów na Członków drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej - organu doradczego Ministra Klimatu i Środowiska. Nabór Kandydatów upływa 30 czerwca 2022 r. W wyniku naboru do Rady powołane zostaną 32 osoby w wieku od 15 do 26 lat.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Wtorek, 21 czerwca 2022 Do końca czerwca należy dokonać spisu urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zachęcamy do złożenia deklaracji przez internet.

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju

Seria podręczników o klimacie, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju Środa, 8 czerwca 2022 Zachęcamy do zapoznania się z serią podręczników o klimacie Ziemi, bioróżnorodności i zrównoważonym rozwoju, którą opracowała Planet-A Foundation. Opracowania dotykają problemów trzech największych kryzysów planetarnych.

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa!

Spisz swój piec i wygraj stojak rowerowy dla sołectwa! Czwartek, 9 czerwca 2022 Przypominamy o obowiązku dotyczącym spisania urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Deklarację należy złożyć do końca czerwca - zostały tylko 3 tygodnie!

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników

Dofinansowanie dla przedsiębiorców i rolników Wtorek, 7 czerwca 2022 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców oraz rolników w czerwcu 2022 r.

Spisz swój piec!

Spisz swój piec! Wtorek, 31 maja 2022 Spis urządzeń grzewczych trwa do końca czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z informacją o wydłużonych godzinach pracy Urzędu Gminy Oświęcim.

Wielki Wyścig Gmin

Wielki Wyścig Gmin Piątek, 6 maja 2022 Główny Urząd Nadzoru Budowlanego ogłosił Wielki Wyścig Gmin o tytuł Lidera Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zapraszamy do sprawdzenia co można zrobić, aby nasza gmina uzyskała ten tytuł.

Zgłoś swój piec!

Zgłoś swój piec! Piątek, 6 maja 2022 Do końca czerwca należy dokonać spisu urządzeń grzewczych w ramach Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Zachęcamy do złożenia deklaracji przez internet.

Konkurs na plakat dotyczący ochrony powietrza – rozstrzygnięcie

Konkurs na plakat dotyczący ochrony powietrza – rozstrzygnięcie Środa, 4 maja 2022 Dziękujemy za wszystkie złożone prace. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

Raport Transformacja energetyczna w Polsce

Raport Transformacja energetyczna w Polsce Piątek, 29 kwietnia 2022 Zapraszamy do zapoznania się z piątą edycją raportu "Transformacja energetyczna w Polsce" przygotowanego przez Forum Energii.

Zero waste w praktyce

Zero waste w praktyce Piątek, 22 kwietnia 2022 22 kwietnia przypada największe międzynarodowe święto ekologii – Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło przewodnie „Invest in our planet”, czyli „Zainwestuj w naszą planetę”, zwraca uwagę na konieczność współpracy i wprowadzania zmian na różnych płaszczyznach: od rządów przez przedsiębiorstwa po zwykłych obywateli. Jedną z często poruszanych kwestii jest konieczność ograniczenia roli plastiku w życiu codziennym.

„Razem z rodziną dbam o środowisko” – rozstrzygnięcie konkursu

„Razem z rodziną dbam o środowisko” – rozstrzygnięcie konkursu Czwartek, 21 kwietnia 2022 Dziękujemy za wszystkie złożone prace. Zapraszamy do zapoznania się z listą laureatów.

Lubię rower!

Lubię rower! Poniedziałek, 11 kwietnia 2022 Zapraszamy do udziału w prostej zabawie na Dzień Ziemi. Do wygrania atrakcyjne akcesoria rowerowe.

Spotkanie: Jak uzyskać dotacje i obniżyć koszt wymiany źródła ciepła?

Spotkanie: Jak uzyskać dotacje i obniżyć koszt wymiany źródła ciepła? Wtorek, 8 marca 2022 Zapraszamy mieszkańców gminy na spotkanie informacyjne 22 marca br. dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do wymiany przestarzałych źródeł ogrzewania oraz termomodernizacji w budynkach mieszkalnych.

Deklaracja dotycząca ogrzewania

Deklaracja dotycząca ogrzewania Środa, 9 marca 2022 Właściciele nieruchomości mają czas do 30 czerwca 2022 r. na złożenie deklaracji o sposobie ogrzewania należących do nich budynków. Niezłożenie deklaracji grozi karą grzywny.

Uchwała antysmogowa - obowiązujące przepisy

Uchwała antysmogowa - obowiązujące przepisy Wtorek, 8 marca 2022 Zapraszamy do sprawdzenia, czy obowiązek wymiany ogrzewania dotyczy Państwa budynku.

Lubię rower!

Lubię rower! Środa, 16 marca 2022 Zapraszamy do udziału w prostej zabawie na Dzień Ziemi. Do wygrania atrakcyjne akcesoria rowerowe.

Badanie jakości powietrza

Badanie jakości powietrza Piątek, 25 lutego 2022 Przez 2 tygodnie w Brzezince będą prowadzone pomiary jakości powietrza profesjonalnym pyłomierzem Krakowskiego Alarmu Smogowego.

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych Poniedziałek, 7 marca 2022 Zapraszamy uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym na plakat związany z ochroną powietrza.

Razem z rodziną dbam o środowisko - konkurs

Razem z rodziną dbam o środowisko - konkurs Wtorek, 1 marca 2022 Zapraszamy dzieci przedszkolne i uczęszczające do klas 1-3 szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym.

archiwum wiadomości