Kompostowniki dla mieszkańców gminy Oświęcim

Kompostowniki dla mieszkańców gminy Oświęcim Piątek, 17 maja 2024 3 czerwca 2024 roku rozpocznie się nabór wniosków o użyczenie kompostowników. W ramach przedsięwzięcia mieszkaniec gminy Oświęcim może otrzymać kompostownik o pojemności min. 720 litrów w ramach umowy użyczenia na okres 12 miesięcy, po tym terminie kompostownik przechodzi na jego własność.

Aplikacja "Kiedy Śmieci"

Aplikacja Czwartek, 9 maja 2024 Zachęcamy do zainstalowania darmowej i intuicyjnej aplikacji „Kiedy Śmieci”. Aplikacja przypomina o dacie odbioru odpadów.

Wielkanocne segregowanie

Wielkanocne segregowanie Czwartek, 28 marca 2024 Święta Wielkanocne to okazja do spotkań z najbliższymi przy świątecznym stole, na którym można znaleźć mnóstwo wielkanocnych pyszności, takich jak tradycyjny żurek, pieczona kiełbasa, mazurek...

Mobilny odbiór elektrośmieci

Mobilny odbiór elektrośmieci Wtorek, 12 marca 2024 Posiadasz niepotrzebną lodówkę, pralkę czy inny sprzęt elektroniczny o większych gabarytach? Nie masz możliwości samodzielnego transportu do PSZOK? Zgłoś duże elektrośmieci do bezpłatnego odbioru bezpośrednio ze swojego domu!

Kontrole dotyczące pozbywania się ścieków z terenu nieruchomości

Kontrole dotyczące pozbywania się ścieków z terenu nieruchomości Wtorek, 12 marca 2024 Przypominamy o obowiązkach dotyczących sposobu pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości. Ustawowe obowiązki dotyczą wszystkich nieruchomości – niezależnie od tego czy są wyposażone w osadnik na nieczystości (szambo), przydomową oczyszczalnię ścieków czy mają możliwość podłączenia do kanalizacji sanitarnej.

Kompostownik to same korzyści

Kompostownik to same korzyści Czwartek, 15 lutego 2024 Dlaczego warto mieć kompostownik? Jak go założyć? Zapraszamy do przeczytania rozmowy z prof. URK Mateuszem Malinowskim z Wydziału Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zrealizowanej przez Zespół Klimatu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Informacja o opłatach za odpady

Informacja o opłatach za odpady Środa, 31 stycznia 2024 Wysokość opłat za odpady pozostaje bez zmian, co oznacza, że w tym roku nie będziemy wysyłać indywidualnych zawiadomień wraz z blankietami do opłat. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi Środa, 17 stycznia 2024 Informujemy, że w 2024 roku stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi nie uległy zmianie. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Kontrole dotyczące pozbywania się ścieków z terenu nieruchomości

Kontrole dotyczące pozbywania się ścieków z terenu nieruchomości Piątek, 12 stycznia 2024 Przypominamy o obowiązkach dotyczących sposobu pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości. Ustawowe obowiązki dotyczą wszystkich nieruchomości – niezależnie od tego czy są wyposażone w osadnik na nieczystości (szambo), przydomową oczyszczalnię ścieków czy mają możliwość podłączenia do kanalizacji sanitarnej.

KARTA PSZOK dla mieszkańców Gminy Oświęcim

KARTA PSZOK dla mieszkańców Gminy Oświęcim Wtorek, 9 stycznia 2024 W celu ułatwienia korzystania z PSZOK, jego prowadzący, tj. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. przekaże mieszkańcom Gminy Oświęcim bezpłatnie Karty PSZOK. Karty będą wydawane podczas pierwszego przekazania odpadów bezpośrednio w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanego przy ul. Bema 12A w Oświęcimiu.

archiwum wiadomości