Linia 686 Oświęcim – Tychy

Linia 686 Oświęcim – Tychy Poniedziałek, 30 marca 2020 Zarząd Transportu Metropolitalnego ograniczył funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Na linii 686 Oświęcim – Tychy obowiązuje rozkład jazdy na dni robocze nieszkolne.

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce - 30 marca

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce - 30 marca Poniedziałek, 30 marca 2020 Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 24 osób. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 174 osób.

Szkoła z TVP – nowe narzędzie dla rodziców i nauczycieli

Szkoła z TVP – nowe narzędzie dla rodziców i nauczycieli Poniedziałek, 30 marca 2020 Rodzice i nauczyciele dostali nowe narzędzie przydatne w prowadzeniu zajęć w domach. Dzięki porozumieniu MEN i TVP na ogólnodostępnych kanałach TVP od poniedziałku do piątku będą emitowane audycje oświatowe dla uczniów szkół podstawowych.

Nabór wniosków do wymiany kotłów – WAŻNE

Nabór wniosków do wymiany kotłów – WAŻNE Czwartek, 26 marca 2020 Od dnia 1 kwietnia br. od godziny 7:30 trwać będzie nabór wniosków o dotację do wymiany kotłów. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, apelujemy...

Komunikat dotyczący pracy ARiMR

Komunikat dotyczący pracy ARiMR Czwartek, 26 marca 2020 Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wprowadziła zmiany dotyczące przede wszystkim przyjęć interesantów w jednostkach organizacyjnych ARiMR.

MZK – zwrot lub zawieszenie biletów okresowych

MZK – zwrot lub zawieszenie biletów okresowych Środa, 25 marca 2020 Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu wprowadza możliwość zwrotu lub czasowego zawieszenia papierowych biletów okresowych. Zwrotów lub zawieszenia biletu można dokonać wyłącznie w KASIE MZK Oświęcim przy ul. St. Leszczyńskiej 7, w godzinach 7:00-14:15.

Starostwo zaprzestaje bezpośredniej obsługi klientów

Starostwo zaprzestaje bezpośredniej obsługi klientów Środa, 25 marca 2020 Starosta Oświęcimski podjął decyzję o zaprzestaniu z dniem 25 marca 2020 r. bezpośredniej obsługi klientów przez pracowników Starostwa Powiatowego w Oświęcimiu.

Infolinia dla seniorów 12 392 11 10

Infolinia dla seniorów 12 392 11 10 Wtorek, 24 marca 2020 Wojewoda małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów. Dzwoniąc na infolinię, osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki, jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.
Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–17.00.

Numer telefonu: 12 392 11 10

UWAGA!!! Odwołana kwalifikacja wojskowa

UWAGA!!! Odwołana kwalifikacja wojskowa Wtorek, 24 marca 2020 Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu informuje, że została odwołana kwalifikacja wojskowa. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne wynikające z rozprzestrzeniania się koronawirusa Sars-CoV-2. Wezwania otrzymane z właściwych urzędów gmin należy traktować jako nieaktualne.

Infolinia Wojsk Terytorialnych- wsparcie psychologiczne

Infolinia Wojsk Terytorialnych- wsparcie psychologiczne Wtorek, 24 marca 2020 Wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem #COVID19

Informacja o pracy Urzędu Gminy od 24 marca br.

Informacja o pracy Urzędu Gminy od 24 marca br. Poniedziałek, 23 marca 2020 Informacja Wójta Gminy Oświęcim o ograniczeniach w obsłudze klientów Urzędu Gminy Oświęcim od dnia 24 marca 2020 r.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie na dzień 22 marca

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie na dzień 22 marca Poniedziałek, 23 marca 2020 208 osób jest poddanych kwarantannie w powiecie oświęcimskim na dzień 22 marca (niedziela). Nadal w naszym powiecie nie ma ani jednej osoby z potwierdzonym laboratoryjnie przypadkiem zakażenia koronawirusem.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie Piątek, 20 marca 2020 Na dzień 19 marca kwarantanną na terenie powiatu oświęcimskiego zostały objęte 92 osoby. Aktualnie w naszym powiecie nie ma żadnego potwierdzonego laboratoryjnie przypadku zakażenia koronawirusem.

Nie będzie "Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego"

Nie będzie Piątek, 20 marca 2020 Projekt "Oświęcimski Rower Aglomeracyjny" nie zostanie w tym roku zrealizowany. Decyzja została podjęta przez prezydenta Oświęcimia w porozumieniu z wójtem gminy Oświęcim. Oba samorządy były partnerami w tym przedsięwzięciu.

Zmiana organizacji pracy w NFOŚiGW w związku z COVID-19

Zmiana organizacji pracy w NFOŚiGW w związku z COVID-19 Piątek, 20 marca 2020 W celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19, od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje zdalnie. Zapraszamy do sprawdzenia dostępnych sposobów kontaktu.

Koronawirus cię przeraża? Pamiętaj nie jesteś sam !

Koronawirus cię przeraża? Pamiętaj nie jesteś sam ! Czwartek, 19 marca 2020 Lęk i niepokój to normalne emocje związane z sytuacją zagrożenia. Trudno się odnaleźć w takiej sytuacji szczególnie osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, które obecnie bardzo często pozostają same w domu. Dlatego też Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zs. w Grojcu uruchomił telewsparcie

MZK Oświęcim - możliwość zwrotu papierowych biletów okresowych

MZK Oświęcim - możliwość zwrotu papierowych biletów okresowych Czwartek, 19 marca 2020 Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje, że w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadza możliwość zwrotu lub czasowego zawieszenia papierowych biletów okresowych.

Zmiany w funkcjonowaniu urzędu gminy

Zmiany w funkcjonowaniu urzędu gminy Czwartek, 19 marca 2020 Do odwołania urząd gminy pracuje w szczególnym trybie: Mieszkańcy cały czas mogą otrzymać informację o swoich urzędowych sprawach, ale prosimy o kontakt telefoniczny i wizytę w urzędzie tylko w ostateczności.

Koronawirus

Koronawirus Środa, 18 marca 2020 W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem prosimy o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w urzędzie gminy tylko do spraw koniecznych. W pozostałych przypadkach proponujemy kontakt telefoniczny na numer urzędu 33 844-95-00 lub kontakt przez wysłanie e-mail'a.

Wykaz adresów e-mail i numerów telefonów: https://samorzad.gminaoswiecim.pl/pl/1977/0/struktura-organizacyjna-urzedu-gminy-oswiecim.html

Wiele ze spraw można załatwić również za pośrednictwem usługi ePUAP: http://epuap.gov.pl

Informacja dla pacjentów "Przychodni z sercem" w Grojcu i Włosienicy

Informacja dla pacjentów Środa, 18 marca 2020 W związku z zagrożeniem epidemiologicznym kierownictwo „Przychodni z sercem” wprowadza z dniem 16.03.2020 r (poniedziałek) do odwołania zmiany w funkcjonowaniu przychodni w Grojcu i Włosienicy, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim Pacjentom oraz personelowi.

archiwum wiadomości