Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim

Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim Czwartek, 13 sierpnia 2020 Od 17 sierpnia obowiązywać będzie nowy sposób obsługi klientów. Pierwsze stanowisko – na parterze w sąsiedztwie dziennika podawczego – przeznaczone będzie do załatwiania krótkich spraw, składania dokumentów itp. Jeśli sprawa będzie wymagała więcej czasu – urzędnik zaprosi klienta na poziom IV, gdzie w bezpiecznych warunkach formalności będą mogły zostać dopełnione.

Dodatkowe obostrzenia w powiecie oświęcimskim

Dodatkowe obostrzenia w powiecie oświęcimskim Czwartek, 6 sierpnia 2020 Od soboty w powiatach z największym wzrostem zakażeń – również w powiecie oświęcimskim – wrócą niektóre obostrzenia.

Zużyte maseczki i rękawiczki to odpady zmieszane

Zużyte maseczki i rękawiczki to odpady zmieszane Środa, 27 maja 2020 Środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane przestrzeni publicznej, np. w miejscu pracy lub komunikacji miejskiej, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa należy wrzucać do pojemnika (worka) na odpady zmieszane.

Pomoc dla szpitala i DPS-u

Pomoc dla szpitala i DPS-u Poniedziałek, 4 maja 2020 Członkowie, zawodnicy i przyjaciele LKS Iskra Brzezinka "nie zawieszają butów na kołek". W czasie przymusowej przerwy w rozgrywkach postanowili wspomóc ludzi służb medycznych.

Środki ochrony od OMAG-u

Środki ochrony od OMAG-u Wtorek, 28 kwietnia 2020 1000 maseczek jednorazowych, 150 litrów płynu do dezynfekcji oraz przyłbice ochronne to pomoc firmy OMAG dla mieszkańców i pracowników samorządu.

Pomoc dla GOPS-u

Pomoc dla GOPS-u Wtorek, 28 kwietnia 2020 Sołtysi gminy Oświęcim zorganizowali zbiórkę i za część swoich diet kupili środki do dezynfekcji oraz rękawiczki lateksowe dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomoc dla szpitala

Pomoc dla szpitala Czwartek, 23 kwietnia 2020 Szpital w Oświęcimiu kupił 27 przepływomierzy do tlenu za 8,5 tys. zł. Taką kwotę przekazali lecznicy radni Gminy Oświęcim ze swoich diet.

Rocznica wysiedleń

Rocznica wysiedleń Piątek, 17 kwietnia 2020 W tym roku mija 79 rocznica wysiedleń mieszkańców Brzezinki, Broszkowic, Babic, Harmęż, Pław, Bud, Rajska oraz przedmieść Oświęcimia. Mieszkańcy i samorządowcy uczczą pamięć ofiar deportacji, jednak oficjalne uroczystości nie będą organizowane.

Maseczki dla potrzebujących

Maseczki dla potrzebujących Środa, 15 kwietnia 2020 Dzięki współpracy z firmą Eko-Kombid Urząd Gminy Oświęcim i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mają kilkaset masek dla potrzebujących seniorów. Są to maski wielorazowe (czyli można i należy je prać i prasować), z kieszonką na filtr.

Odczyty wodomierzy

Odczyty wodomierzy Środa, 15 kwietnia 2020 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Oświęcimiu zawiesza do odwołania odczyty wodomierzy nie objętych systemem radiowym.

Miesięcznik "Oświęcimska Gmina" nie ukaże się w kwietniu

Miesięcznik Wtorek, 14 kwietnia 2020 W związku z epidemią koronawirusa miesięcznik "Oświęcimska Gmina" nie ukaże się w kwietniu. Obecna sytuacja i związane z nią środki bezpieczeństwa nie pozwalają na kolportaż tradycyjnej, drukowanej wersji gazety.

MZK - zmiany w rozkładzie od 11 kwietnia

MZK - zmiany w rozkładzie od 11 kwietnia Czwartek, 9 kwietnia 2020 Miejski Zakład Komunikacji spółka z o.o. w Oświęcimiu informuje, że od dnia 11.04.2020 r. do odwołania wprowadza zmiany w obowiązującym tymczasowym rozkładzie jazdy na soboty, niedziele i święta.

Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników

Dofinansowanie wynagrodzeń dla pracowników Czwartek, 9 kwietnia 2020 Od 1 kwietnia przedsiębiorcy mogą wnioskować do Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie o dofinansowanie wynagrodzeń pracowników w związku z kryzysem wywołanym przez rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. Pieniądze pochodzą z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (FGŚP). Wypłaty świadczeń będą możliwe do końca 2020 roku.

Respirator – od gminy dla szpitala

Respirator – od gminy dla szpitala Środa, 8 kwietnia 2020 Respirator od gminy Oświęcim uzupełnił wyposażenie szpitala w Oświęcimiu. Wójt Mirosław Smolarek i dyrektor Edward Piechulek podpisali 8 kwietnia umowę przekazania nowego sprzętu.

Sąsiedzka pomoc

Sąsiedzka pomoc Środa, 8 kwietnia 2020 Drobni wytwórcy i przedsiębiorcy potrzebują dziś wsparcia bardziej niż kiedykolwiek. Samorządowcy zachęcają, żeby kupować produkty i usługi po sąsiedzku. "Jeśli macie na zbyciu krótkoterminowy towar albo wiecie o kimś, kto ma, proszę, dajcie nam znać. To może być szansa na większy zbyt" – przekonuje wójt Mirosław Smolarek.

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce - 8 kwietnia

Sytuacja epidemiologiczna w Małopolsce - 8 kwietnia Środa, 8 kwietnia 2020 Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 380 osób (stan na 8 kwietnia, godziny przedpołudniowe).

Pracujesz? Wzmocnij swoje kompetencje – doradztwo i szkolenia online

Pracujesz? Wzmocnij swoje kompetencje – doradztwo i szkolenia online Wtorek, 7 kwietnia 2020 Epidemia koronawirusa COVID-19 spowodowała, że aktualnie niewielu z nas czuje się bezpiecznie. Konsekwencje obecnej sytuacji odczujemy zapewne wszyscy, niezależnie od stanowiska. Być może konieczna będzie zmiana pracy lub przekwalifikowanie? A może wystarczy nauczyć się biegłej obsługi komputera, żeby móc pracować zdanie?

Dodatkowe "uszczelnienie" szpitali

Dodatkowe Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Pracownicy 38 małopolskich szpitali samorządowych i państwowych będą regularnie poddawani badaniu temperatury ciała, w szczególności w momencie wejścia na teren szpitala. Izby przyjęć i SOR-y zostaną zreorganizowane tak, by oddzielić pacjentów z objawami COVID-19 od pozostałych osób.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Podstawowe zasady bezpieczeństwa w walce z koronawirusem

Tarcza Antykryzysowa

Tarcza Antykryzysowa Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te weszły w życie 1 kwietnia br. Przedstawiamy skrótowe zestawienie informacji na temat wsparcia realizowanego przez ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej.

archiwum wiadomości