Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19 Piątek, 15 stycznia 2021 Gmina Oświęcim zapewni darmowy transport osobom mającym trudność z dotarciem na wyznaczone szczepienie. Potrzebę dowozu do punktu szczepień można zgłosić telefonicznie do urzędu gminy Oświęcim.

Szczepienia przeciw COVID-19

Szczepienia przeciw COVID-19 Środa, 13 stycznia 2021 Dowiedz się więcej na temat szczepień przeciw COVID-19.

Pomoc od OMAG-u dla Gminy Oświęcim

Pomoc od OMAG-u dla Gminy Oświęcim Piątek, 18 grudnia 2020 Nie pierwszy raz OMAG wspiera urząd i mieszkańców gminy Oświęcim. Od wczoraj dzięki szczodrości właścicieli firmy przy wejściu do urzędu stoi urządzenie do automatycznej dezynfekcji rąk, co znacznie ułatwia zachowanie bezpieczeństwa podczas obsługi klientów.

Zasady obsługi klientów u urzędzie gminy Oświęcim

Zasady obsługi klientów u urzędzie gminy Oświęcim Wtorek, 8 grudnia 2020 Od 9 grudnia wracamy do sprawdzonego w lecie sposobu obsługi klientów. W urzędzie będą się znajdowały dwa stanowiska obsługi: pierwsze na parterze w sąsiedztwie dziennika podawczego; drugie na poziomie IV urzędu, na który zaprosi klienta pracownik w przypadku sprawy wymagającej więcej czasu na jej załatwienie. Na parterze znajdzie się także skrzynka podawcza na składanie dokumentów.

Nowe ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Oświęcim

Nowe ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Oświęcim Poniedziałek, 16 listopada 2020 Między 4 listopada a 4 grudnia załatwienie sprawy bezpośrednio w urzędzie będzie możliwe tylko po uprzednich ustaleniach telefonicznych.

Pomoc dla producentów i sprzedawców chryzantem

Pomoc dla producentów i sprzedawców chryzantem Środa, 4 listopada 2020 W związku z zamknięciem cmentarzy producenci i sprzedawcy chryzantem doniczkowych będą mogli otrzymać pomoc finansową.

Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim

Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim Wtorek, 27 października 2020 Przypominamy obowiązujące zasady obsługi klientów w związku z trwającym na obszarze Polski zagrożeniem COVID-19.

Powiat oświęcimski od soboty w czerwonej strefie obostrzeń

Powiat oświęcimski od soboty w czerwonej strefie obostrzeń Piątek, 16 października 2020 Powiat oświęcimski od soboty, (17.10 2020 roku) znajdzie się w czerwonej strefie, a to oznacza kolejne obostrzenia dla mieszkańców. Większość z nich zacznie obowiązywać od najbliższej soboty.

Powiat oświęcimski w żółtej strefie obostrzeń!

Powiat oświęcimski w żółtej strefie obostrzeń! Poniedziałek, 12 października 2020 Przypominamy, ze od 10 października wprowadzane zostały zasady obowiązujące w strefach żółtych na terenie całego kraju, z wyłączeniem powiatów objętych czerwoną strefą.

Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim

Organizacja obsługi klientów w urzędzie gminy Oświęcim Czwartek, 13 sierpnia 2020 Od 17 sierpnia obowiązywać będzie nowy sposób obsługi klientów. Pierwsze stanowisko – na parterze w sąsiedztwie dziennika podawczego – przeznaczone będzie do załatwiania krótkich spraw, składania dokumentów itp. Jeśli sprawa będzie wymagała więcej czasu – urzędnik zaprosi klienta na poziom IV, gdzie w bezpiecznych warunkach formalności będą mogły zostać dopełnione.

Dodatkowe obostrzenia w powiecie oświęcimskim

Dodatkowe obostrzenia w powiecie oświęcimskim Czwartek, 6 sierpnia 2020 Od soboty w powiatach z największym wzrostem zakażeń – również w powiecie oświęcimskim – wrócą niektóre obostrzenia.

Zużyte maseczki i rękawiczki to odpady zmieszane

Zużyte maseczki i rękawiczki to odpady zmieszane Środa, 27 maja 2020 Środki zapobiegawcze (maseczki, rękawiczki) stosowane przestrzeni publicznej, np. w miejscu pracy lub komunikacji miejskiej, w celu minimalizacji ryzyka zarażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa należy wrzucać do pojemnika (worka) na odpady zmieszane.

Pomoc dla szpitala i DPS-u

Pomoc dla szpitala i DPS-u Poniedziałek, 4 maja 2020 Członkowie, zawodnicy i przyjaciele LKS Iskra Brzezinka "nie zawieszają butów na kołek". W czasie przymusowej przerwy w rozgrywkach postanowili wspomóc ludzi służb medycznych.

Środki ochrony od OMAG-u

Środki ochrony od OMAG-u Wtorek, 28 kwietnia 2020 1000 maseczek jednorazowych, 150 litrów płynu do dezynfekcji oraz przyłbice ochronne to pomoc firmy OMAG dla mieszkańców i pracowników samorządu.

Pomoc dla GOPS-u

Pomoc dla GOPS-u Wtorek, 28 kwietnia 2020 Sołtysi gminy Oświęcim zorganizowali zbiórkę i za część swoich diet kupili środki do dezynfekcji oraz rękawiczki lateksowe dla Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pomoc dla szpitala

Pomoc dla szpitala Czwartek, 23 kwietnia 2020 Szpital w Oświęcimiu kupił 27 przepływomierzy do tlenu za 8,5 tys. zł. Taką kwotę przekazali lecznicy radni Gminy Oświęcim ze swoich diet.

Rocznica wysiedleń

Rocznica wysiedleń Piątek, 17 kwietnia 2020 W tym roku mija 79 rocznica wysiedleń mieszkańców Brzezinki, Broszkowic, Babic, Harmęż, Pław, Bud, Rajska oraz przedmieść Oświęcimia. Mieszkańcy i samorządowcy uczczą pamięć ofiar deportacji, jednak oficjalne uroczystości nie będą organizowane.

Maseczki dla potrzebujących

Maseczki dla potrzebujących Środa, 15 kwietnia 2020 Dzięki współpracy z firmą Eko-Kombid Urząd Gminy Oświęcim i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej mają kilkaset masek dla potrzebujących seniorów. Są to maski wielorazowe (czyli można i należy je prać i prasować), z kieszonką na filtr.

Odczyty wodomierzy

Odczyty wodomierzy Środa, 15 kwietnia 2020 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Oświęcimiu zawiesza do odwołania odczyty wodomierzy nie objętych systemem radiowym.

Miesięcznik "Oświęcimska Gmina" nie ukaże się w kwietniu

Miesięcznik Wtorek, 14 kwietnia 2020 W związku z epidemią koronawirusa miesięcznik "Oświęcimska Gmina" nie ukaże się w kwietniu. Obecna sytuacja i związane z nią środki bezpieczeństwa nie pozwalają na kolportaż tradycyjnej, drukowanej wersji gazety.

archiwum wiadomości