Rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł

Rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł Środa, 20 listopada 2019 Informujemy, że ruszyła kolejna rekrutacja do projektu Małopolski Tele-Anioł – Pomocna Dłoń Zawsze Przy Tobie. Projekt skierowany jest do osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych i niesamodzielnych.

Koncert Pamięci w Rajsku – zaproszenie

Koncert Pamięci w Rajsku – zaproszenie Środa, 20 listopada 2019 23 listopada o 17.00 w Domu Strażaka w Rajsku zagrają artyści związani z wrocławskim środowiskiem muzycznym i teatralnym: Tomasz Bolsewicz oraz Kapela Timingeriu. Szykuje się – jak co roku na Koncercie Pamięci – prawdziwa muzyczna uczta.

Inwestycja w szkole w Grojcu

Inwestycja w szkole w Grojcu Środa, 20 listopada 2019 Nowe okna i drzwi w budynku Szkoły Podstawowej w Grojcu kosztowały prawie 39 tys. złotych. Najważniejsza zmiana dotyczy sali gimnastycznej. Lepsza wentylacja poprawiła warunki, w jakich ćwiczą uczniowie.

Do 100 tys. zł na przetwórstwo w gospodarstwie

Do 100 tys. zł na przetwórstwo w gospodarstwie Środa, 20 listopada 2019 Od 21 listopada do 20 grudnia 2019 r. będzie prowadzony nabór wniosków na tzw. Małe przetwórstwo. Tym razem jednak – i to jest nowość w PROW 2014-2020 – będzie on adresowany wyłącznie do tych, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

Dotacje na fotowoltaikę lub pompy ciepła

Dotacje na fotowoltaikę lub pompy ciepła Środa, 20 listopada 2019 Każdy rolnik, który rozważa montaż instalacji fotowoltaicznej lub/i pompy ciepła, może starać się o 40-procentową dotację w programie realizowanym przez Fundację Dar OZE.

Zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza w dniu 20 listopada 2019 r.

Zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza w dniu 20 listopada 2019 r. Środa, 20 listopada 2019 Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadamia o ryzyku wystąpienia w dniu dzisiejszym przekroczenia poziomu informowania pyłu zawieszonego PM10 na obszarze m.in. powiatu oświęcimskiego oraz przekroczenia poziomu alarmowego w dniu jutrzejszym.

XV sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja na żywo

XV sesja Rady Gminy Oświęcim - relacja na żywo Środa, 20 listopada 2019 Zapraszamy do obejrzenia transmisji na żywo z XV sesji Rady Gminy Oświęcim.

XIV Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania "O Złote Usta"

XIV Międzygminny Konkurs Pięknego Czytania Wtorek, 19 listopada 2019 24 uczniów z kilkunastu szkół i zarazem trzech gmin rywalizowało 18 listopada w Grojcu o tytuł "Złote Usta". Konkursowi towarzyszyło spotkanie z motywatorem, mówcą i autorem książek – Michałem Zawadką.

Jak oswoić stres? Warsztaty dla pracujących

Jak oswoić stres? Warsztaty dla pracujących Wtorek, 19 listopada 2019 Program przygotowuje do radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach życiowych i zawodowych. Każdy uczestnik będzie miał możliwość pracy nad swoim rozwojem osobistym w przyjaznej atmosferze, pod okiem doświadczonych trenerów.

Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet

Kształtowanie świadomości zdrowotnej kobiet Wtorek, 19 listopada 2019 Informacja o projektach, których celem jest zwiększenie poziomu uczestnictwa kobiet w programach zdrowotnych profilaktyki raka piersi oraz profilaktyki raka szyjki macicy.

archiwum wiadomości