80 Rocznica Boju Pod Rajskiem

80 Rocznica Boju Pod Rajskiem Wtorek, 20 sierpnia 2019 Zapraszamy do wzięcia udziału w upamiętnieniu żołnierzy, którzy brali czynny udział w bitwie pod Rajskiem z 3 na 4 września 1939 roku. Obchody rozpoczniemy Mszą św. w Parafii Przenajświętszej Trójcy następnie przejdziemy korowodem pod pomnik i jak co roku oddamy hołd poległym.

Festyn na koniec wakacji w Babicach – zaproszenie

Festyn na koniec wakacji w Babicach – zaproszenie Wtorek, 20 sierpnia 2019 Rada Sołecka oraz Sołtys Babic zapraszają na Festyn na Koniec Wakacji. 24 sierpnia od godz. 17.00 czekają atrakcje dla dzieci i dorosłych. Przydadzą się wygodne buty, bo będą tańce!

Rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół

Rozporządzenie w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół Wtorek, 20 sierpnia 2019 Powiatowy Lekarz Weterynarii w Oświęcimiu informuje o stwierdzeniu przypadku choroby zgnilca amerykańskiego w gospodarstwie pasiecznym zlokalizowanym w miejscowości Brzeszcze. Zgnilec amerykański pszczół należy do chorób zakaźnych pszczół zwalczanych z urzędu, w odniesieniu do której określa się obszar objęty ograniczeniami.

Zaproszenie na XI sesję Rady Gminy Oświęcim

Zaproszenie na XI sesję Rady Gminy Oświęcim Wtorek, 20 sierpnia 2019 Zapraszamy na sesję Rady Gminy Oświęcim, która odbędzie się w dniu 28 sierpnia 2019 r. o godz. 10:00 w sali sesyjnej Urzędu Gminy Oświęcim.

XXI Dożynki Województwa Małopolskiego – zaproszenie

XXI Dożynki Województwa Małopolskiego – zaproszenie Wtorek, 20 sierpnia 2019 Marszałek Województwa Małopolskiego, przewodniczący Sejmiku i wójt Gminy Spytkowice zapraszają na XXI Dożynki Województwa Małopolskiego 25 sierpnia 2019 roku w Ryczowie.

Dożynki 2019 – Uroczystości w Brzezince, Grojcu i Porębie Wielkiej

Dożynki 2019 – Uroczystości w Brzezince, Grojcu i Porębie Wielkiej Poniedziałek, 19 sierpnia 2019 W miniony weekend odbyły się dożynki w trzech gminnych sołectwach. W sobotę w Brzezince i Porębie Wielkiej, w niedzielę w Grojcu.

Cześć Ich pamięci!

Cześć Ich pamięci! Piątek, 16 sierpnia 2019 15 sierpnia obchodziliśmy uroczystości 77. rocznicy utworzenia podobozu KL Auschwitz-Jawischowitz oraz Święto Wojska Polskiego i rocznicę Bitwy Warszawskiej w Oświęcimiu.

Dożynki sołeckie i parafialne – terminy

Dożynki sołeckie i parafialne – terminy Piątek, 16 sierpnia 2019 Zapraszamy do udziału w Święcie Plonów. Przedstawiamy terminy uroczystości i zabaw dożynkowych w gminie Oświęcim.

78. rocznica śmierci o. Maksymiliana Kolbe

78. rocznica śmierci o. Maksymiliana Kolbe Czwartek, 15 sierpnia 2019 Mieszkańcy gminy i miasta Oświęcim oraz pielgrzymi z kraju i z zagranicy uczcili pamięć męczennika w 78. rocznicę jego śmierci w Auschwitz.

Obóz MDP w Porąbce

Obóz MDP w Porąbce Środa, 14 sierpnia 2019 55 druhen i druhów wróciło 13 sierpnia z obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Porąbce. Przez dziesięć dni bawili się, uczyli i szkolili, sprawdzając, ile w nich strażackiego powołania, a ile słomianego zapału.