OSPR – umowy na tegoroczne inwestycje

OSPR – umowy na tegoroczne inwestycje Czwartek, 13 maja 2021 Budowa zespołu szkolno-przedszkolnego w Brzezince ruszy jeszcze w tym roku. Wójt Mirosław Smolarek zawarł z wojewodą małopolskim Łukaszem Kmitą umowę, na mocy której dofinansowanie tej inwestycji w 2021 roku z budżetu państwa wyniesie 2 mln zł. Gmina Oświęcim przeznaczy w tym roku na utworzenie zespołu pół miliona złotych.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burza

Ostrzeżenie meteorologiczne - burza Czwartek, 13 maja 2021 Uwaga od godz. 12.00 w dniu 13.05.2021 r. do godz. 24.00 w dniu 13.05.2021r. prognozuje się możliwość występowania burz, miejscami z intensywnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny

Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny Środa, 12 maja 2021 Pieniądze na komputery dla uczniów to jeden z elementów Pakietu Edukacyjnego, programu w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej przygotowanej przez samorząd województwa małopolskiego. 12 maja wójt Mirosław Smolarek odebrał promesę na 75 tys. złotych.

Sesja XXXIII Rady Gminy Oświęcim, 19 maja 2021 r. godz.10:00

Sesja XXXIII Rady Gminy Oświęcim, 19 maja 2021 r. godz.10:00 Środa, 12 maja 2021 Zapraszamy na Sesję Rady Gminy Oświęcim, która odbędzie się w dniu 19 maja 2021 r. godz.10:00 w sali Domu Ludowego w Grojcu ul. Główna 1. Sesja może odbywać się w trybie stacjonarnym, zdalnym lub hybrydowym.

Obwieszczenia PGW Wody Polskie – RZGW w Gliwicach

Obwieszczenia PGW Wody Polskie – RZGW w Gliwicach Wtorek, 11 maja 2021 Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej Wód Polskich w Gliwicach zawiadamia o wszczęciu postępowań administracyjnych w sprawie wydania pozwoleń wodnoprawnych na zadania związane z budową drogi krajowej nr 44 stanowiącej obwodnicę Oświęcimia.

Dowóz dzieci niepełnosprawnych do przedszkola/szkoły/ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego

Dowóz dzieci niepełnosprawnych do przedszkola/szkoły/ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego Poniedziałek, 10 maja 2021   Podstawa prawna dowozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej Przepisy warunkujące organizację bezpłatnego dowozu lub zwrot kosztów dowozu do placówek oświatowych dla dzieci/uczniów niepełnosprawnych zostały określone przez ustawę z dnia 14 grudnia 2

Rocznica zakończenia II wojny światowej

Rocznica zakończenia II wojny światowej Sobota, 8 maja 2021 Działania wojenne w Europie zakończyły się 8 maja 1945 roku. Uroczystość w rocznicę tego wydarzenia miała miejsce w Porębie Wielkiej.

Dzień Bibliotekarza w Bibliotece Gminnej.

Dzień Bibliotekarza w Bibliotece Gminnej. Piątek, 7 maja 2021   8 maja przypada Święto Bibliotekarzy i Bibliotek. Dziś gościliśmy z tego tytułu w Bibliotece w Grojcu wyjątkowych gości- Wójt Gminy Oświęcim, Mirosław Smolarek, wraz z zastępcą, Haliną Musiał oraz dyrektorem OKSiR-u Gminy Oświęcim, Jadwigą Szczerbowską na ręce Pani

Dofinansowanie dla przedsiębiorców

Dofinansowanie dla przedsiębiorców Środa, 5 maja 2021 Zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi możliwościami finansowania wybranych przedsięwzięć małopolskich przedsiębiorców w maju 2021 r.

Babice – utrudnienia w ruchu

Babice – utrudnienia w ruchu Środa, 5 maja 2021 Przejazd pod wiaduktem kolejowym ulicą Grunwaldzką między Babicami a Oświęcimiem będzie zamknięty. Czasowa organizacja ruchu została wprowadzona 26 kwietnia 2021 r.

archiwum wiadomości