Sporządzenie planu ogólnego gminy Oświęcim - ogłoszenie Wójta Gminy Oświęcim

Sporządzenie planu ogólnego gminy Oświęcim - ogłoszenie Wójta Gminy Oświęcim Wtorek, 23 lipca 2024 Plan ogólny będzie w sposób jednoznaczny określał nie tylko, gdzie będzie można się budować, ale także jaki charakter będzie miała nowa zabudowa (w tym jej funkcja i podstawowe wskaźniki zagospodarowania).

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa ogłasza I publiczny przetarg ustny ograniczony na dzierżawę nieruchomości Piątek, 30 sierpnia 2024 Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oddział terenowy w Krakowie podaje do publicznej wiadomości, że ogłasza I publiczny przetarg ustny ograniczony na dzierżawę nieruchomości wchodzącej w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

Wrzesień - wydarzenia w gminie Oświęcim

Wrzesień - wydarzenia w gminie Oświęcim Piątek, 30 sierpnia 2024 Zachęcamy do udziału w wydarzeniach, które przygotowaliśmy dla Was we wrześniu.

Szkolenia specjalistyczne z zakresu ICT dla dorosłych kobiet zamieszkujących obszar województwa małopolskiego i województwa śląskiego Czwartek, 29 sierpnia 2024 Fundacja Kuźnia Talentów od 01.07.2024r. do 01.12.2024r. realizuje projekt „Szkolenia specjalistyczne z zakresu ICT dla dorosłych kobiet zamieszkujących obszar woj. małopolskiego i woj. śląskiego” w ramach zadania publicznego w zakresie rozwoju zaawansowanych kompetencji cyfrowych kobiet pn. „Zostań cyfrową ekspertką”.

Informacja Polskich Linii Kolejowych S.A. - wszczęcie procedury likwidacji przejazdu Czwartek, 29 sierpnia 2024 W nawiązaniu do pisma IZ06DG.505.5.2024.MW.1 oraz Państwa odpowiedzi, a także mając na względzie, że droga, w ciągu której zlokalizowany jest przejazd kolejowo-drogowy w km 29,350 linii kolejowej nr 93 Trzebinia-Zebrzydowice (Rajsko, przedłużenie ul. Tarninowej), stanowi drogę niepubliczną, tut. Zakład rozpoczyna procedurę jego przekwalifikowania do kategorii „F” tj. użytku niepublicznego lub całkowitej likwidacji.

Radni gminni zadecydowali

Radni gminni zadecydowali Czwartek, 29 sierpnia 2024 Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Oświęcimiu zagłosowano nad trzema projektami uchwał. Radni wysłuchali informacji o funkcjonowaniu Zakładu Komunalnego Gminy Oświęcim sp. z o.o., a także o pracy urzędu gminy między sesjami, mieli również okazje do zadawania pytań.

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego

Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego Czwartek, 29 sierpnia 2024 Obwieszczenie Wojewody Małopolskiego w sprawie wydania decyzji dotyczącej wygaśnięcia decyzji z dnia 20 marca 2017r., w przedmiocie ustalenia lokalizacji inwestycji towarzyszącej inwestycjom w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego.
Znak sprawy: WI-IV.747.1.18.2024

85 rocznica Boju pod Rajskiem

85 rocznica Boju pod Rajskiem Środa, 28 sierpnia 2024 Zapraszamy do upamiętnienia żołnierzy poległych w Boju pod Rajskiem. Uroczystość rocznicowa odbędzie się w środę 4 września br. o godz. 10:00.

Ewidencja zezwoleń na wywóz nieczystości ciekłych

Ewidencja zezwoleń na wywóz nieczystości ciekłych Wtorek, 27 sierpnia 2024 Publikujemy listę przedsiębiorców posiadających zezwolenie na opróżnianie zbiorników bezodpływowych i transport nieczystości ciekłych na terenie Gminy Oświęcim.

Nieśli plon w Rajsku

Nieśli plon w Rajsku Wtorek, 27 sierpnia 2024 Tradycyjne dożynki miały także miejsce w Rajsku, gdzie odbyło się parafialne Święto Plonów, skupiające nie tylko mieszkańców jednego sołectwa, ale kilku, wchodzących w skład całej parafii.