Uchwała antysmogowa – przypomnienie

Uchwała antysmogowa – przypomnienie Czwartek, 16 marca 2023 Przepisy określają terminy, do których można użytkować urządzenia grzewcze na paliwo stałe. Obowiązek wymiany urządzeń obejmuje zarówno kotły w budynkach mieszkalnych, jak i tych przeznaczonych na inne cele.

Spotkanie informacyjne – zaproszenie

Spotkanie informacyjne – zaproszenie Wtorek, 21 marca 2023 Planujesz wymianę ogrzewania? Chcesz ocieplić budynek? Zastanawiasz się w jaki sposób uzyskać dotację? Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 28 marca br. o godzinie 14:00 na sali im. Elizy Góry w Urzędzie Gminy Oświęcim (ostatnie piętro).

Energia dla wsi

Energia dla wsi Środa, 15 marca 2023 23 marca 2023 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza na szkolenie dot. programu dotacyjnego "Energia dla wsi", skierowanego do rolników.

Kontrola systemu ogrzewania

Kontrola systemu ogrzewania Czwartek, 9 marca 2023 Właściciel lub zarządca budynku ma obowiązek okresowej kontroli budynku w zakresie systemu ogrzewania lub klimatyzacji.

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć?

Audytor energetyczny – gdzie go znaleźć? Czwartek, 9 marca 2023 Nowa wersja programu „Czyste Powietrze” pozwala na uzyskanie wyższej dotacji przy wykonaniu kompleksowej termomodernizacji. W takim przypadku konieczne jest wykonanie audytu energetycznego budynku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo charakterystyki energetycznej Czwartek, 9 marca 2023 W ostatnim czasie pojawiło się wiele doniesień medialnych informujących o obowiązku posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Co warto wiedzieć na ten temat?

Badanie jakości powietrza

Badanie jakości powietrza Poniedziałek, 6 marca 2023 Przez najbliższe 2 tygodnie profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego będzie mierzył jakość powietrza we Włosienicy.

Wyślij wniosek przez internet

Wyślij wniosek przez internet Piątek, 10 lutego 2023 Zapraszamy do sprawdzenia, w jaki sposób wysłać wniosek (np. o dotację do wymiany ogrzewania) do Urzędu Gminy przez internet.

Miernik jakości powietrza

Miernik jakości powietrza Czwartek, 9 lutego 2023 Informacja o mierniku jakości powietrza w szkole w Rajsku

Pomiar jakości powietrza w Grojcu

Pomiar jakości powietrza w Grojcu Środa, 8 lutego 2023 Przez 2 tygodnie profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego mierzył jakość powietrza w Grojcu. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami pomiarów.

Obowiązkowe kontrole kominiarskie

Obowiązkowe kontrole kominiarskie Wtorek, 7 lutego 2023 Właściciel każdej nieruchomości ma obowiązek zapewnienia co najmniej jednej w roku kontroli stanu technicznego budynku. Dotyczy to między innymi sprawdzenia stanu przewodów kominowych: dymowych, spalinowych i wentylacyjnych oraz instalacji gazowych.

Jak obniżyć rachunki? Część "Woda"

Jak obniżyć rachunki? Część Czwartek, 26 stycznia 2023 Jak dużo można zaoszczędzić biorąc prysznic zamiast kąpieli? O czym należy pamiętać włączając pralkę i zmywarkę? Czy deszczówka to tylko podlewanie ogrodu? Co to jest perlator? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Temperatura"

Jak obniżyć rachunki? Część Środa, 25 stycznia 2023 Czy w sypialni temperatura powinna być znacznie niższa niż w salonie, czy łazience? Czy grzać, gdy nie ma nas w domu? Ile wynosi minimalna temperatura w domu? Do czego służy kamera termowizyjna? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Grzejnik"

Jak obniżyć rachunki? Część Wtorek, 24 stycznia 2023 Jaki poziom pokrętła jest optymalny dla poszczególnych pomieszczeń? W czym może pomoc folia zagrzejnikowa? Dlaczego grzejnik umieszcza się pod parapetem? Czy płukanie instalacji i odpowietrzanie grzejników rzeczywiście pomagają? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Jak obniżyć rachunki? Część "Okna"

Jak obniżyć rachunki? Część Poniedziałek, 23 stycznia 2023 Jak wyregulować okna, żeby nie uciekało ciepło? Jak duże oszczędności przynosi prosty trik z zasłonami? Czy wiesz, że pokoje wietrzy się w zupełnie inny sposób, niż robiłeś to dotychczas? Na te i inne pytania odpowie Tomasz Fiszer, doświadczony audytor energetyczny.

Badanie jakości powietrza

Badanie jakości powietrza Poniedziałek, 23 stycznia 2023 Profesjonalny pyłomierz Krakowskiego Alarmu Smogowego mierzy jakość powietrza w Grojcu. Pomiary potrwają do 1 lutego 2023 r.

Analiza ubóstwa energetycznego

Analiza ubóstwa energetycznego Poniedziałek, 19 grudnia 2022 Na zlecenie Urzędu Gminy Oświęcim została opracowana "Analiza ubóstwa energetycznego na terenie gminy Oświęcim". Wyniki przeprowadzonej analizy wskazują, że co najmniej 5,46% gospodarstw domowych w gminie Oświęcim jest zagrożonych zjawiskiem ubóstwa energetycznego. Zapraszamy do zapoznania się z raportem.

Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm

Efektywne wykorzystanie energii - spotkanie dla firm Czwartek, 17 listopada 2022 Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości we współpracy z KAPE S.A. zaprasza małopolskich przedsiębiorców z sektora MŚP na bezpłatne spotkanie informacyjne on-line na temat efektywnego zarządzania energią w firmie. Spotkanie odbędzie się 30 listopada br.

Łąki kwietne w gminie Oświęcim

Łąki kwietne w gminie Oświęcim Niedziela, 13 listopada 2022 Marzysz o pięknym, kwiatowym dywanie przed swoim domem? Nic trudnego! Założenie łąki kwietnej co prawda wymaga odrobiny wysiłku, ale satysfakcja, jaką da widok pięknych kwiatów, wynagrodzi odrobinę pracy. Z okazji Dnia Czystego Powietrza przygotowaliśmy zestawy nasion, które można odebrać za darmo w Urzędzie Gminy. Ilość zestawów jest ograniczona.

Uruchomienie naboru wniosków w programie pożyczkowym JAWOR

Uruchomienie naboru wniosków w programie pożyczkowym JAWOR Czwartek, 3 listopada 2022 Program dotyczy wymiany źródeł ciepła na nowe ekologiczne źródła, termomodernizacji budynków jednorodzinnych oraz zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych. Kierowany jest do osób fizycznych.

archiwum wiadomości