Współpraca Międzynarodowa

Gmina AuerbachW 1997 roku Gmina Oświęcim podpisała porozumienie o wzajemnej współpracy z bawarską Gminą Auerbach. Dwustronne kontakty mają na celu poznanie języka w środowisku rodzinnym partnera, zapoznanie się z historią i kulturą jego kraju, praktyki zawodowe, wymianę doświadczeń. Do podpisania porozumienia doszło dzięki wieloletnim kontaktom mieszkańców Auerbach z przedstawicielami Fundacji "Maja" oraz pracownikami i wychowankami Wioski Dziecięcej im. Janusza Korczaka w Rajsku. 

 


Prezentacja PPS  Prezentacja Współpracy Gminy Oświęcim z Gminą Auerbach w latach 2000 - 2010
 

 

 

Gmina Vavrecka22 lutego 2002 roku nawiązano również współpracę ze słowacką Gminą Vavrečka.

 

 

                

Gmina Lomna30 lutego 2012 roku nawiązano współpracę ze słowacką Gminą Lomna.

 

         

 

GALERIA