Wielka Orkiestra Młodego Muzyka

 

Orkiestra Dęta


 

 

Wielka Orkiestra Młodego Muzyka pod batutą Przemysława Drabczyka działa przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.
Orkiestra ta powstała na wiosnę 2014 r. z inicjatywy samego dyrygenta. Na początku nikt nie spodziewał się, że będzie to coś stałego. Pierwszy występ miał miejsce na deskach sceny Państwowej Szkoły Muzycznej w Oświęcimiu. Całe przedsięwzięcie miało pomóc w zaliczeniu egzaminu z dyrygentury założycielowi orkiestry. Od tamtej pory zespół ten mocno się rozwinął zdobywając uznanie na różnych festiwalach. Już w 2014 r. formacja ta została wyróżniona II miejscem na eliminacjach do Konkursu Echo Trąbity odbywającym się w Polance Wielkiej. Awans do kolejnego etapu zmotywował wszystkich do działania i pozwolił na uzyskanie wyróżnienia II stopnia na przeglądzie Orkiestr Dętych w Nowym Sączu.

W roku 2015 orkiestra na tym samym przeglądzie zdobyła odpowiednio II miejsce i wyróżnienie III stopnia. Następnie zorganizowano pierwszy koncert święteczno - noworoczny, który wzbudził ogromny entuzjazm wśród publiczności i dał orkiestrze uznanie na terenie całej gminy Oświęcim. Zespół zaczął uświetniać wszelkiego rodzaju imprezy organizowane przez OKSiR w Oświęcimiu. W ubiegłym roku udało im się zająć II miejsce na Festiwalu Echo Trąbity w Nowym Sączu oraz srebrny i brązowy medal odpowiednio w kategoriach za koncert estradowy i musztrę paradną podczas Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka w Bielsku Białej. Orkiestra ta liczy 54 członków. W jej skład wchodzą młodzi, pełni zapału i energii ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki i poświęcają jej każdą wolną chwilę. Są to głównie amatorzy, nie posiadający wyższego wykształcenia muzycznego. Spędzają oni mnóstwo czasu na próbach i ćwiczą pod czujnym okiem dyrygenta. Wszystko po to, aby dzielić się z innymi swoją muzyką, motywować do działania i zarażać optymizmem.

GALERIA