PIERWSZE TOWARZYSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY OŚWIĘCIM

Zapraszamy wszystkich amatorów wędkowania spławikowego na zawody w Stawach Monowskich w niedzielę 2 lipca.

PIERWSZE TOWARZYSKIE ZAWODY WĘDKARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY OŚWIĘCIM
1. Zawody zostaną przeprowadzone w dniu 02.07.2017r. (tj. Niedziela) na łowisku Stawy Monowskie w godz. 9:00 – 15:00 (losowanie stanowisk, przygotowanie, zawody, rozdanie nagród, grill).
2. Zawody są zawodami otwartymi więc w zawodach może uczestniczyć każda pełnoletnia osoba. Osoby niepełnoletnie startują w zawodach pod warunkiem stałej opieki osoby dorosłej.
3. Zapisy odbędą się w dniu zawodów od godziny 8:30, w przypadku dużej ilości chętnych decyduje kolejność zapisów.
4. Zawody są formą spotkania towarzyskiego, a celem jest mile spędzony czas nad wodą wśród innych miłośników wędkarstwa.
5. Zawody rozgrywane są zgodnie z „Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb”.
6. Wszystkie stanowiska objęte są losowaniem, a zawodnik wędkuje w obrębie swojego wylosowanego stanowiska. Czas na przygotowanie do zawodów wynosi 30 minut.
7. Zawody rozgrywane są w formie spławikowej, każdy zawodnik łowi na jedną wędkę na spławik (bat, tyczka, odległościówka). Zabrania się połowu gruntowego na różnego rodzaju koszyczki.
8. Każdy zawodnik ma obowiązek posiadać: podbierak, siatkę do przytrzymywania ryb, wypychacz do haczyków.
9. Organizatorzy proszą o to aby każdy uczestnik posiadał kamizelkę odblaskową (samochodową). Osoby nie posiadające kamizelki mogą być niedopuszczone do wędkowania.
10. Dopuszcza się do klasyfikacji wszystkie ryby, nie obowiązują w dzień zawodów wymiary i okresy ochronne.
11. Złowione ryby zawodnik przetrzymuje w odpowiednio dużej siatce wędkarskiej tak aby zapewnić im jak najlepsze warunki. Po złowieniu amura lub dużego karpia należy poinformować sędziego, który zważy rybę od razu po złowieniu.
12. Ważenie złowionych ryb odbędzie się na stanowiskach wędkarskich, a po ich zważeniu zostaną one wpuszczone do wody.
13. Zawodnicy, którzy uzyskali największą ilość (wagowo) złowionych ryb otrzymują puchary.
14. Podczas zawodów zabrania się: zabierania złowionych ryb, ich uśmiercania (wyjątkiem jest sumik karłowaty), stawiania stałego odznaczenia (tzw. markera), wchodzenia do wody oraz na podmyte skarpy, poruszania się po stanowiskach w trakcie trwania zawodów, nęcenia przed rozpoczęciem łowienia.
15. Organizatorzy (KW STAWY MONOWSKIE) zastrzega sobie prawo do zmiany istniejącego regulaminu zawodów.
16. Liczymy na liczny udział oraz sportową rywalizację w duchu zasady FAIR-PLAY wśród zawodników.

HARMONOGRAM:
1) 8:30 – 9:00 ZAPISY