Broszkowice: modernizacja sali w Domu Ludowym

W tym tygodniu w Domu Ludowym w Broszkowicach rozpoczęły się prace, których efektem będzie modernizacja sali widowiskowej. Równocześnie powstanie Izba Tradycji Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Oświęcim.

Prace w sali widowiskowej Domu Ludowego w Broszkowicach potrwają do końca maja. Obejmą wykonanie zbrojenia ścian wewnętrznych i zewnętrznych oraz dodatkowe zbrojenie w miejscach pęknięć, remont podłogi, montaż sufitu podwieszanego, tynkowanie ścian, wymianę zewnętrznych drzwi, remont instalacji elektrycznej, roboty wykończeniowe i montaż elementów wyposażenia. Wartość tej inwestycji to ponad 130 tys. złotych.

Więcej na temat powstającej Izby Tradycji można przeczytać tutaj.

Na modernizację sali widowiskowej w Domu Ludowym w Broszkowicach wraz z utworzeniem Izby Tradycji Ochotniczych Straży Pożarnych Gmina Oświęcim uzyskała dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (podziałanie "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność").