Odbiór inwestycji w Brzezince i Babicach

Budowa chodnika w Brzezince została ukończona w pierwszej połowie lipca, natomiast modernizację ulicy Starowiślnej w Babicach sfinalizowano jeszcze w czerwcu. Odbioru realizowanych od maja inwestycji dokonała 18 lipca komisja z wójtem Gminy Oświęcim Albertem Bartoszem.

W Brzezince zakres prac obejmował budowę chodnika wzdłuż ulicy Brzozowej, od jej południowej strony, na odcinku od ulicy Czernichowskiej do Górniczej oraz budowę kanalizacji deszczowej (zarurowanie istniejącego rowu). Ponadto Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wymieniło wodociąg. Zadanie zrealizowano w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego kosztem ok. 300 tys. złotych. Odbiór potwierdzili również zastępca wójta Mirosław Smolarek, sołtys Brzezinki Andrzej Ryszka i kierownik Wydziału Inwestycji Piotr Kraj.

Modernizacja ulicy Starowiślnej w Babicach objęła wykonanie nowej podbudowy i nawierzchni asfaltobetonowej oraz utwardzenie poboczy na odcinku ok. 200 metrów. Środki zabezpieczone na to zadanie pozwoliły dodatkowo na odcinku o długości ok. 300 metrów ułożyć warstwę kruszywa asfaltowego wzmocnionego emulsją bitumiczną. Całkowity koszt wyniósł ok. 120 tys. złotych. Prócz wyżej wymienionych w odbiorze uczestniczył także radny gminny Grzegorz Hatłas.

Na decyzję o realizacji inwestycji w Babicach wpłynęło dofinansowanie (50% kosztów) z budżetu województwa. Te pieniądze mogły zostać przeznaczone wyłącznie na modernizację dróg dojazdowych do pól uprawnych. Ulica Starowiślna - w przeciwieństwie do innych wymagających naprawy dróg - spełnia ten warunek niezależnie od faktu, że znajdują się przy niej budynki mieszkalne i działki budowlane.