Szkoła w Porębie za niecałe 6,5 miliona

16 sierpnia spośród dwunastu złożonych w przetargu ofert dokonano wyboru najkorzystniejszej. Szkoła wraz z salą gimnastyczną i częściowym wyposażeniem zostanie wybudowana w Porębie Wielkiej za 6,44 miliona zł.

Plan przewiduje, że uczniowie rozpoczną w niej naukę za dwa lata. To najprawdopodobniej największa i najdroższa inwestycja realizowana przez Gminę Oświęcim w latach 2014 – 2018. Zakład Komunalny, ogłaszając przetarg, zabezpieczył na to przedsięwzięcie 9,7 mln zł.

- Uzyskaliśmy niezwykle korzystną cenę - mówi wójt Albert Bartosz. - Bardzo zaoszczędziliśmy w stosunku do wyliczeń. Realizujemy tę inwestycję w wygodnym dla nas systemie "zaprojektuj i wybuduj". To wszystko powoduje, że ja jako osoba odpowiedzialna za finanse w Gminie Oświęcim, jestem niezmiernie zadowolony. Po prostu wydamy dużo mniej, niż się spodziewaliśmy.