Zmiana wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Oświęcim, dnia 23 lutego 2015 r.

I N F O R M A C J A

18 lutego 2015 r. Rada Gminy Oświęcim podjęła Uchwałę Nr V/29/15 w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty. Jednocześnie Rada Gminy Oświęcim uchyliła dotychczas obowiązującą Uchwałę Nr XLVII/357/13 z dnia 13 grudnia 2013 r. w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty. Podjęcie nowej uchwały w w/w sprawie wynikało z konieczności dostosowania zapisów uchwały do zmienionej w dniu 1 lutego ustawy ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 ze zm.), która to ustawa reguluje sprawy wyboru metody i ustalenia stawek opłat za gospodarowanie odpadami.

Uchwalone zmiany nie wpływają na wielkość ponoszonych przez mieszkańców opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Stawka za selektywne gospodarowanie odpadami komunalnymi pozostała na dotychczasowym poziomie wynoszącym 8,00 zł od mieszkańca za jeden miesiąc a stawka za nie selektywne gospodarowanie odpadami komunalnymi pozostała na dotychczasowym poziomie wynoszącym 15,00 zł od mieszkańca za jeden miesiąc.

Kierownik Wydziału
Zagospodarowania Przestrzennego