System Identyfikacji Masowych Płatności dla podatków i opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

Urząd Gminy Oświęcim informuje, że w 2015 roku wprowadził System Identyfikacji Masowych Płatności, polegający na przyporządkowaniu indywidualnego rachunku bankowego, na które należy wpłacać podatki i opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi ...

Informacja o numerze rachunku bankowego

Urząd Gminy Oświęcim informuje, że w 2015 roku wprowadził System Identyfikacji Masowych Płatności, polegający na przyporządkowaniu indywidualnego rachunku bankowego, na które należy wpłacać podatki i opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Indywidualne numery rachunków bankowych zostaną utworzone dla:
- podatników podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego dla osób fizycznych i prawnych,
- zobowiązanych do uiszczenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Osoby fizyczne, będące płatnikami podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego, otrzymają informacje o indywidualnym numerze rachunku bankowego w decyzji podatkowej na rok 2015.

Do pozostałych osób, tj. osób prawnych będących podatnikami podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego oraz płatników opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zostanie wysłana pisemna informacja o indywidualnym numerze rachunku bankowego. Brak doręczenia informacji nie zwalnia z obowiązku uregulowania powyższych zobowiązań.

W razie jej nieotrzymania lub zagubienia, numer indywidualnego konta bankowego można uzyskać w Urzędzie Gminy, pokój nr 11 i 14 (Wydział Finansów i Budżetu Gminy).

Wyjaśnienia w sprawie księgowań dokonanych wpłat udzielane będą pod numerem telefonu:

z tytułu podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego: 33 844 95 54, 33 844 95 74,

z tytułu opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi: 33 844 95 71, 33 844 95 11.

Wójt Gminy Oświęcim
                                                                                                  /-/ Albert Bartosz