Tak daleko, (a zarazem) tak blisko

W Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu odbyło się kolejne połączenie przez Skype’a z zaprzyjaźnionym przedszkolem w egipskiej Aleksandrii. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono ...

W Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu odbyło się kolejne połączenie przez Skype’a z zaprzyjaźnionym przedszkolem w egipskiej Aleksandrii.  Do udziału w tym wydarzeniu zaproszono wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza. Od gości z Egiptu sternik naszej gminy otrzymał prezent, jakiego zapewne się nie spodziewał.

Ze strony egipskich przedszkolaków rówieśników z Zaborza powitała pani konsul. Celem wideo połączenia, które miało miejsce 11 marca, było m.in. rozstrzygnięcie „Międzyprzedszkolnego konkursu regionalnego” dotyczącego kultury obu krajów.

Po uroczystym powitaniu i pozdrowieniu, wójt Gminy Oświęcim odczytał listę nagrodzonych dzieci z obu placówek. Uroczystego wręczenia nagród dokonała dyrektor przedszkola w Zaborzu, Jolanta Zapała.

Podczas połączenia, dzieci z Zaborza obejrzały film z „Dnia miłości do Egiptu” przesłany przez koordynatora wymiany, ks. Jana Bednarza. Przedszkolaki obejrzały również prezentację  przedstawiającą współpracę przedszkola w Zaborzu i Aleksandrii, wykonaną przez ks. Jana.

Z kolei dzieci w Aleksandrii oglądały film z „Egipskiego dnia kota”, przesłany z placówki w Zaborzu.

Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz otrzymał w prezencie od ks. Jana… galabiję, czyli  tradycyjną szatę noszoną przez egipskich mężczyzn. Po przymierzeniu okazało się, że pasuje jak ulał. Na zakończenie połączenia wójt Gminy Oświęcim wpisał się do kroniki wymiany.