Gospodynie z Zaborza doczekały się świetlicy

Trwa przebudowa budynku gminnego przy ul. Grojeckiej w Zaborzu. Kosztem blisko 70 tys. zł zostanie on przekształcony w świetlicę dla miejscowych organizacji pozarządowych ...

Trwa przebudowa budynku gminnego przy ul. Grojeckiej w Zaborzu. Kosztem blisko 70 tys. zł zostanie on przekształcony w świetlicę dla miejscowych organizacji pozarządowych.

Jeszcze do niedawna w remontowanej części obiektu funkcjonował sklep z odzieżą. Od sierpnia nowa świetlica będzie użytkowana przez  tutejsze organizacje społeczno-kulturalne.

– Stałe miejsce znajdzie w niej coraz prężniej działające Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborzu oraz zespół folklorystyczny „Holan” – informuje Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa.

Radości z tego faktu nie ukrywa Bożena Grabowska, przewodnicząca KGW w Zaborzu, a zarazem członkini wielokrotnie nagradzanego w kraju i zagranicą zespołu „Holan”.

– To dla nas wspaniała wiadomość! – cieszy się Bożena Grabowska. – Dotąd korzystaliśmy z uprzejmości pobliskiego gimnazjum, teraz wreszcie będziemy mieć do dyspozycji własne pomieszczenie. Dzięki temu będziemy mogli spotykać się na próbach w godzinach, które pasują członkom zespołu.

Zakres robót obejmuje remont istniejącego pomieszczenia wraz z rozbudową wewnętrznych  instalacji, a także wydzielenie za pomocą ścianek działowych: sali z zapleczem kuchennym, sanitarnym oraz wiatrołapu.

Termin wykonania zadania mija wraz z ostatnim dniem lipca.