Jasełka i kolędy w szkole w Babicach

Na tradycyjny wieczór kolęd zaprosiła mieszkańców i uczniów, a także samorządowców społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej tutejszej podstawówki w piątkowy wieczór 17 stycznia ...

Na tradycyjny wieczór kolęd zaprosiła mieszkańców i uczniów, a także samorządowców społeczność Szkoły Podstawowej w Babicach. Impreza odbyła się w sali gimnastycznej tutejszej podstawówki w piątkowy wieczór 17 stycznia.

Na uroczyste spotkanie organizatorzy zaprosili rodziców uczniów, mieszkańców Babic i Broszkowic oraz oświęcimskiego osiedla Błonie, jak również przedstawicieli samorządu lokalnego. Wraz z pozostałymi gośćmi kolędy zaśpiewali wójt gminy Małgorzata Grzywa, przewodniczący rady gminy Piotr Śreniawski i naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Broszkowicach Antoni Waliczek.

– Na początku noworocznego spotkania wystąpili uczniowie klas 4-6 należący do Koła Teatralnego, którzy pod kierunkiem nauczycieli - Marty Brzezieckiej i Małgorzaty Wiśniewskiej zaprezentowali jasełka. Występ uczniów nagrodzony został gromkimi brawami – relacjonują organizatorzy wydarzenia w murach babickiej podstawówki.

Potem nastąpiło wspólne kolędowanie. Zgromadzeni w sali gimnastycznej goście przy akompaniamencie zespołu muzycznego, w skład którego wchodzili nauczyciele tutejszej szkoły, zaśpiewali kolędy. Do wspólnego biesiadowania dołączyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Babicach i Broszkowicach.

Miłą atmosferę panującą podczas kolędowania dopełnił „słodki poczęstunek”, który przygotowali rodzice uczniów.