Kolędowali w zabytkowej świątyni w Porębie Wielkiej

Blisko 50 utworów mogli usłyszeć goście przybyli na noworoczny koncert kolęd i pastorałek, który w niedzielę, 12 stycznia zorganizowano w urokliwym, ponad 500-letnim kościółku pw. św. Bartłomieja w Porębie Wielkiej. W świątecznym repertuarze zaprezentowało się 12 zespołów amatorskiego ruchu artystycznego Gminy i Miasta Oświęcim ...

Blisko 50 utworów mogli usłyszeć goście przybyli na noworoczny koncert kolęd i pastorałek, który w niedzielę, 12 stycznia zorganizowano w urokliwym, ponad 500-letnim kościółku pw. św. Bartłomieja w Porębie Wielkiej. W świątecznym repertuarze zaprezentowało się 12 zespołów amatorskiego ruchu artystycznego Gminy i Miasta Oświęcim.

Gości przywitała dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim Jadwiga Szczerbowska. Na koncert przybyli m.in.: wójt Małgorzata Grzywa, zastępca wójta Agata Wiśniowska, radni gminy wraz z przewodniczącym Piotrem Śreniawskim, sołtysi, dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Poręby i okolicznych sołectw.

Jadwiga Szczerbowska przywitała także artystów z dwunastu zespołów, które w tym roku wyraziły chęć wspólnego kolędowania. Słowa podziękowania za gościnę skierowała do proboszcza miejscowej parafii, ks. Stanisława Sadlika.

Koncert rozpoczął zespół „Włosianeczki”, który wraz z grupą „Audiogirls” z Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim, zaśpiewał kolędę „Gwiazdeczka świeci”. Ponadto widzowie oklaskiwali występy zespołów: z Zaborza, Starych Stawów, Dworów Drugich, Grojca, Babic, Brzezinki, Broszkowic, Rajska. Burzę oklasków zebrał także Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca z Poręby „Trojak”.

Na długo zostanie zapamiętany występ gospodarzy, zespołu „Porębianie”, którego śpiew o Dobrej Nowinie w tej przepięknej świątyni zwieńczył VI Noworoczny Koncert Kolęd i Pastorałek.

Na koniec dyrektor OKSiR-u zaprosiła zespoły i wszystkich obecnych w kościele do wspólnego śpiewu kolędy „Bóg się rodzi”, będącej wyrazem jedności ludzi, których łączy wiara w Narodzenie Syna Bożego.