Małe Betlejem w Porębie Wielkiej

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej wraz z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń w tej miejscowości zaprosiła mieszkańców naszej gminy do udziału w konkursie szopek betlejemskich. Nazwiska laureatów konkursu poznaliśmy w niedzielę, 15 grudnia w miejscowym Domu Ludowym ...

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Porębie Wielkiej wraz z Radą Sołecką i Kołem Gospodyń w tej miejscowości zaprosiła mieszkańców naszej gminy do udziału w konkursie szopek betlejemskich. Nazwiska laureatów konkursu poznaliśmy w niedzielę, 15 grudnia w miejscowym Domu Ludowym.

Boże Narodzenie to święta najbardziej rodzinne w naszym kalendarzu. Wiążą się z nimi symbole i zwyczaje przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jednym z nich jest szopka betlejemska, symbol narodzin Zbawiciela.

Już od godzin przedpołudniowych można było podziwiać w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej małe dzieła sztuki, które wpłynęły na konkurs. A było co oglądać! Autorzy prac włożyli w nie dużo pracy i wysiłku, więc jury nie miało łatwego zadania.

Przed ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród uczniowie ze szkoły w Porębie wystąpili z krótkim programem artystycznym. Śpiewający występ przygotowany pod opieką Joanny Gałuszki i Agnieszki Mąsior spotkał się z gorącym aplauzem zgromadzonej publiczności. Próbkę swoich umiejętności wokalnych zaprezentowali także członkowie zespołu „Porębianie”, którzy przy akompaniamencie Wojciecha Pieczki wprowadzili wszystkich zgromadzonych w magiczną atmosferę świąt.

Szopki można było zgłaszać w dwóch kategoriach: rodzinnej i indywidualnej. Jury konkursu w składzie: Maria Brombosz, Barbara Ścigaj, Wojciech Pieczka, Joanna Gałuszka oraz Agnieszka Mąsior przyznało następujące nagrody:

Kategoria rodzinna:

IV STOPNIA – Karolina Jarosz

V STOPNIA – Natalia Foks

VI STOPNIA – Michał Zając oraz Sandra Lewandowska

– Nad swoją szopką pracowałam tydzień. Cennych wskazówek udzieliła mi mama. Do budowy użyłam drewna, makaronu, farby, bibuły, siana – powiedziała nam Natalia Krawczyk, uczennica IV klasy w SP w Porębie Wielkiej. – W zeszłym roku dostałam wyróżnienie, teraz wygrałam i bardzo się cieszę z tego powodu.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa. Konkurs szopek to impreza, która integruje mieszkańców naszej gminy. Jest też pretekstem do spotkania i miłego spędzenia wspólnych chwil. A przecież to jest ważne w okresie okołoświątecznym

Organizatorzy konkursu pragną podziękować sponsorom, bez których nie byłoby tak atrakcyjnych nagród tj. :

·         Wójt Gminy Oświęcim Małgorzacie Grzywie

·         Radzie Sołeckiej wsi Poręba Wielka

·         Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp.z.o.o. w Oświęcimiu

·         Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej im. A. Grottgera w Porębie Wielkiej

·         Radnym Gminy Oświęcim –Bernardynie Bryzek i Rafałowi Klisiakowi.

Na zdjęciu:

Natalia Krawczyk zwyciężyła w kategorii indywidualnej. Obok wykonana przez nią szopka.