Był bar, teraz jest świetlica

Do pomieszczeń po byłym barze na parterze budynku strażnicy w Rajsku została przeniesiona z poddasza świetlica środowiskowa. W odświeżonych wnętrzach, przystosowanych do potrzeb dzieci dzięki środkom OKSiR-u, 5 grudnia powitano wyjątkowego gościa, czyli św. Mikołaja ...

Do pomieszczeń po byłym barze na parterze budynku strażnicy w Rajsku została przeniesiona z poddasza świetlica środowiskowa. W odświeżonych wnętrzach, przystosowanych do potrzeb dzieci dzięki środkom OKSiR-u, 5 grudnia powitano wyjątkowego gościa, czyli św. Mikołaja.

W nowym miejscu dzieci mają do dyspozycji jedno duże pomieszczenie, którego część w nieodległej przyszłości ma zostać zaadaptowana na scenę. Jest ponadto gustownie urządzona wnęka oraz kuchnia i toalety.

Świętemu w przekazaniu podarunków dla ponad 20 dzieci regularnie uczestniczących w zajęciach świetlicowych pomagał radny Krzysztof Szudarski.

Zakup prezentów sfinansowała Rada Sołecka w Rajsku – powiedział nam obecny na spotkaniu - i to w dwóch wcieleniach - sołtys Rajska Maciej Majerski

Wójt Małgorzata Grzywa przekazała na rzecz rajskiej świetlicy m.in. gry edukacyjne. Wcześniej dała się też przekonać dzieciom do przeczytania fragmentu „Bajek z Krainy Mikołajów”.