Budowa chodnika przy ul. Wilamowickiej w Rajsku

Gmina Oświęcim na podstawie zawartego porozumienia z Powiatem Oświęcimskim sfinansowała 50% kosztów realizacji zadania pn. „Budowa chodnika wzdłuż ul. Wilamowickiej w Rajsku”. W wyniku inwestycji wykonano chodnik wzdłuż odcinka drogi powiatowej – ul. Wilamowickiej w Rajsku, o długości 550 mb ...

Nazwa Inwestycji:

„Budowa chodnika wzdłuż
ul. Wilamowickiej w Rajsku”

Czas realizacji:

lipiec-sierpień 2013

Całkowity koszt:

430.916,36 PLN

Lokalizacja:

Rajsko

Opis Inwestycji:

Gmina Oświęcim na podstawie zawartego porozumienia z Powiatem Oświęcimskim sfinansowała 50% kosztów realizacji zadania pn. „Budowa chodnika wzdłuż ul. Wilamowickiej w Rajsku”. W wyniku inwestycji wykonano chodnik wzdłuż odcinka drogi powiatowej – ul. Wilamowickiej w Rajsku, o długości 550 mb tj. od skrzyżowania z DW 948 do istniejącego chodnika w rejonie żwirowni.

Realizacja zadania obejmowała m.in.:

- roboty rozbiórkowe istniejącego chodnika na odcinku ok. 100 mb (krawężniki, płyty chodnikowe, podbudowa),

- wykonanie odwodnienia (kanały deszczowe, studnie rewizyjne, wpusty deszczowe, ściek przy krawężniku),

-  wykonanie nowej podbudowy,

-  zabudowę krawężników i obrzeży betonowych,

-  wykonanie nawierzchni chodników i zjazdów z kostki betonowej,

-  odtworzenie nawierzchni asfaltobetonowej wzdłuż krawężników.

Końcowy odbiór zadania odbył się w dniu 29 sierpnia 2013 r.