Z Grojecką w Zaborzu zdążą przed końcem wakacji

To jedna z najgorszych dróg w naszym powiecie. Ulica Grojecka, główny trakt, nieremontowany przez wiele lat, przecinający Zaborze, jest pełna dziur, których nie sposób ominąć. Wkrótce ma się to zmienić. Trwa bowiem długo oczekiwana przebudowa tego zniszczonego traktu (droga nr 1867 K), którego zarządcą jest powiat.

Przebudowywany jest blisko kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z DK 44 do skrzyżowania z ul. Witaminka. Oprócz nowej nawierzchni, wzdłuż drogi powstają chodniki z kostki brukowej, wykonane zostanie także odwodnienie traktu (ok. 800 m kanalizacji deszczowej). Wzdłuż drogi powstaną trzy perony autobusowe.

Modernizacja potrwa do końca sierpnia. Całkowity koszt zadania sięga 1,4 mln zł. Wykonanie dokumentacji projektowej dla tego zadania w całości zostało pokryte ze środków Gminy Oświęcim. Z kolei przebudowa drogi jest finansowana ze środków Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim – po 50 proc. wartości zadania.

(lor), Fot. lor