Koniec roku szkolnego, początek odpoczynku

Podobnie jak w całym kraju, także dla uczniów placówek oświatowych w gminie Oświęcim w piątek 28 czerwca zakończył się rok szkolny 2012/2013. Przed uczniami zasłużony, dwumiesięczny odpoczynek ...

Podobnie jak w całym kraju, także dla uczniów placówek oświatowych w gminie Oświęcim w piątek 28 czerwca zakończył się rok szkolny 2012/2013. Przed uczniami zasłużony, dwumiesięczny odpoczynek.

Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa odwiedziła tego dnia trzy szkoły, by najlepszym uczniom wręczyć nagrody.

Pani wójt gościła w Szkole Podstawowej w Grojcu, Gimnazjum Gminnym nr 1 w Rajsku oraz Szkole Podstawowej w Harmężach. W każdej z nich podziękowała uczniom i nauczycielom za całoroczny wysiłek, a najlepszym absolwentom wręczyła nagrody. Pogratulowała także rodzicom wyróżniających się uczniów.

Najlepszymi absolwentami szkół podstawowych w gminie Oświęcim okazały się Małgorzata Rochowiak ze Szkoły Podstawowej w Harmężach i Angelika Raj ze Szkoły Podstawowej w Grojcu. Obie dziewczęta mogły pochwalić się imponującą średnią 5,55!

W gronie absolwentów gimnazjów klasą dla siebie była Katarzyna Sikora z Gimnazjum nr 1 w Rajsku, której średnia to 5,22.

Na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 udaliśmy się do najmniejszej placówki oświatowej w gminie Oświęcim, czyli Szkoły Podstawowej w Harmężach.

O plany na przyszłość, zainteresowania i plany związane z rozpoczynającymi się wakacjami zapytaliśmy najlepszą absolwentkę tej szkoły, wspomnianą już Małgorzatę Rochowiak. Na świadectwie Gosi widnieje sześć ocen celujących i pięć bardzo dobrych!

– Mam to szczęście, że nauka przychodzi mi łatwo, bo mam dobrą pamięć. Najbardziej lubię przyrodę i muzykę – zdradziła nam Małgosia. – Co po wakacjach? Idę do gimnazjum w Brzeszczach, równocześnie planuję naukę w szkole muzycznej II stopnia w Bielsku. Niewykluczone, że to właśnie w tym mieście będę chciała kontynuować naukę w gimnazjum.

Co ciekawe, Małgosia swoją karierę zawodową bynajmniej nie łączy z muzyką. Twardo stoi na gruncie. I to dosłownie.

– Może zabrzmi to dziwnie, ale chciałabym w przyszłości projektować systemy kanalizacyjne, instalacje wodne itp. Z samej muzyki trudno byłoby wyżyć… – przekonuje.

Absolwentka podstawówki w Harmężach część wakacji spędzi na obozie harcerskim w Juszczynie.
– Dzięki ZHP poznałam dużo ludzi z Brzeszcz i wiem, że spotkam ich po wakacjach w tutejszym gimnazjum. Dlatego będzie mi raźniej w tej szkole – kończy Małgorzata Rochowiak.