Przebudowa ul. Grojeckiej w Zaborzu

Końcem kwietnia bieżącego roku rozpoczęła się przebudowa ul. Grojeckiej w Zaborzu (droga powiatowa nr 1867 K) na odcinku od skrzyżowania z DK 44 do skrzyżowania z ul. Witaminka. W ramach inwestycji droga zostanie kompleksowo przebudowana na dł. 970m ...

Nazwa Inwestycji:

Przebudowa ulicy Grojeckiej w Zaborzu
(droga nr 1867 K)

Czas realizacji:

V – VIII 2013

Całkowity koszt:

ok 1.400.000,00 PLN

Lokalizacja:

Zaborze

Opis Inwestycji:

Końcem kwietnia bieżącego roku rozpoczęła się przebudowa ul. Grojeckiej w Zaborzu (droga powiatowa nr 1867 K) na odcinku od skrzyżowania z DK 44 do skrzyżowania z ul. Witaminka. W ramach inwestycji droga zostanie kompleksowo przebudowana na dł. 970 m. Planowane jest wykonanie m.in.:

• ok. 6000 m2 nawierzchni asfaltobetonowej wraz z podbudową,
  • ok. 900 m chodników wzdłuż remontowanej drogi,
  • perony autobusowe – 3 szt.
  • oznakowanie pionowe i poziome,
  • remont istniejących zjazdów,
  • odwodnienie ulicy:

-         ok. 800 m kanalizacji deszczowej,

-         ok. 165 m przykanalików,

-         26 szt. studni rewizyjnych

-         40 szt. wpustów deszczowych,

-         ok. 145 m drenażu,

-         ścieki z elementów betonowych

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa ulicy Grojeckiej w Zaborzu (droga nr 1867 K)” zostało sfinansowane w 100 % ze środków Gminy Oświęcim. Rzeczowa realizacja zadania jest finansowana ze środków Powiatu Oświęcimskiego i Gminy Oświęcim, która pokryje 50% wartości zadania.

Wykonawca zadania jest Przedsiębiorstwo Budowlano Drogowo Mostowe „DROG-BUD” ze Spytkowic. Umowny termin wykonania to 30.08.2013 r.