Oświetlenie skrzyżowania DK 44 ul. Jezioro oraz ul. Porębska

Na drugą połowę roku 2013 Gmina Oświęcim planuje realizację rzeczową zadania pn. „Budowa oświetlenia ulicznego tarczy skrzyżowania DK44 z ul. Jezioro oraz ul. Porębską w Sołectwie Zaborze”. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe dla przedmiotowego zadania ...

Nazwa Inwestycji:

Oświetlenie skrzyżowania DK 44
ul. Jezioro oraz ul. Porębska

Czas realizacji:

Całkowity koszt:

Lokalizacja:

Zaborze

Opis Inwestycji:

Na drugą połowę roku 2013 Gmina Oświęcim planuje realizację rzeczową zadania pn. „Budowa oświetlenia ulicznego tarczy skrzyżowania DK44 z ul. Jezioro oraz ul. Porębską w Sołectwie Zaborze”. W ubiegłym roku rozpoczęły się prace projektowe dla przedmiotowego zadania. Umowny termin uzyskania dokumentacji pozwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych to koniec czerwca bieżącego roku.

Obecna koncepcja projektowa zakłada wykonanie dwudziestu punktów świetlnych oraz ponad 700 mb kablowej linii zasilającej. Szacunkowe koszty realizacji zostaną poznane w trakcie uzyskania dokumentacji projektowej.

Realizacja przedmiotowej inwestycji jest sprawą szczególnie ważną dla Gminy Oświęcim, z uwagi na dużą liczbę wypadków i kolizji drogowych w rejonie omawianego skrzyżowania.