Nasze zespoły nagrywają profesjonalne płyty

Skoro najlepsi muzycy seryjnie nagrywają kolejne płyty to dlaczego nie skorzystać ze sprawdzonych wzorców? Tym tropem podążyło dziewięć zespołów śpiewaczych z gminy Oświęcim i działający przy Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Brzezince zespół młodzieżowy „Audiogirls”, nagrywając pod okiem fachowców profesjonalne płyty! ...

Stało się to możliwe dzięki wsparciu z transgranicznego programu „Kultura najlepszą drogą do wzajemnego poznania się i integracji”, którą realizuje Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim.

Nagraniem zajęło się studio z Siemianowic Śląskich. Profesjonalny realizator dźwięku Grzegorz Gutowski, któremu pomaga instruktor muzyki w OKSiR Michał Busek, wyciska z zespołów ile tylko się da. Dla naszych artystów to duże przeżycie, zważywszy na to, że nagrania trwają parę dobrych godzin. Czasem konieczne są powtórzenia, tak by efekt końcowy mógł powalić z nóg ewentualnych malkontentów.

– Nagrywaliśmy cztery utwory przez trzy godziny – zdradziła nam tuż po nagraniu Wanda Heród, kierownik zespołu „Porębianie” w Porębie Wielkiej. – To było bardzo męczące i deprymujące uczucie. Co jakiś czas realizator narzekał, że jakiś głos zaniża mu całość, przez co konieczne były powtórki. Ciężko wystać na nogach w skupieniu przez tyle godzin. Ale warto było pocierpieć, bo po tej ciężkiej pracy zostanie coś konkretnego, czyli płyta, z której na pewno będziemy dumni.

Fot. Robert Grabowski