Kompleks sportowy LKS SOLAVIA w Grojcu

Nazwa Inwestycji:

Budowa zaplecza socjalnego boiska wraz z infrastrukturą techniczną i parkingami” oraz roboty towarzyszące

Czas realizacji:

sierpień 2011r. – październik 2012r.

Całkowity koszt:

811.653,60 PLN
w tym dofinansowanie 341.677,00 PLN

Lokalizacja:

Grojec Al. Sportowa
boisko LKS „SOLAVIA”

Opis Inwestycji:

W 2012 roku Gmina Oświęcim zakończyła inwestycję pn. „Budowa zaplecza socjalnego boiska wraz z infrastrukturą techniczną i parkingami” w Grojcu. W wyniku realizacji, dofinansowanego ze środków finansowych UE zadania inwestycyjnego w miejscu przestarzałego, drewnianego budynku wybudowany został nowoczesny, dwukondygnacyjny obiekt murowany, który od tej pory pełnić będzie funkcję zaplecza socjalnego dla miejscowego Ludowego Klubu Sportowego. W nowowybudowanym budynku znajdują się: szatnie dla zawodników gospodarzy i gości, natryski, WC, pokój sędziowski z łazienką oraz magazyn sprzętu sportowego. Budynek został wyposażony w rozwiązania umożliwiające korzystanie z niego przez osoby niepełnosprawne. W ramach projektu wykonano także zagospodarowanie terenu wokół budynku – wybudowano chodniki z kostki brukowej oraz utworzono parking z miejscami postojowymi dla czterech samochodów (w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej).

Całkowite nakłady finansowe to ok. 707 876,00 PLN brutto, z czego dofinansowanie otrzymane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013) wyniosło 341 677,00 PLN (wartość wg umowy o przyznanie pomocy).

W bezpośrednim sąsiedztwie nowego zaplecza sportowego w ramach odrębnych projektów wykonano następujące roboty uzupełniające:

- przy boisku do piłki nożnej utwardzono nawierzchnię płytami chodnikowymi (65 m2), zabezpieczono skarpę oraz wybudowano schody terenowe,

- zamontowano nowoczesne i spełniające normy bezpieczeństwa trybuny stadionowe dla 132 osób,

- przy wjeździe do obiektu, tj. przed bramą główną oraz boczną wykonano nową nawierzchnię z kostki brukowej (ok. 320,00 m2).

Łączny koszt wykonania powyższych zadań to kwota w wysokości blisko 100 000,00 PLN, który w całości został pokryty z budżetu Gminy Oświęcim.

Poza w/w pracami w bezpośrednim sąsiedztwie boiska ulokowane zostały dwa urządzenia do zabaw dla dzieci – huśtawka podwójna i karuzela. Zabawki zakupiono w ramach operacji pn. „Utworzenie miejsc zabaw dla dzieci w gminie Oświęcim”, na realizację której Gmina otrzymała dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013).