Test o naszej gminie Niemcy zdali celująco

Od poniedziałku przebywa w Polsce 19-osobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionego z naszą gminą miasteczka Auerbach. We wtorek młodzi Niemcy wraz z dwójką opiekunów - Gerhardem Brucknerem i Ursulą Schweiger gościli w Urzędzie Gminy Oświęcim ...

Od poniedziałku przebywa w Polsce 19-osobowa grupa uczniów z zaprzyjaźnionego z naszą gminą miasteczka Auerbach. We wtorek młodzi Niemcy wraz z dwójką opiekunów - Gerhardem Brucknerem i Ursulą Schweiger gościli w Urzędzie Gminy Oświęcim.

Gości w sali sesyjnej urzędu podjęła wójt Małgorzata Grzywa, która opowiadała młodym Niemcom o historii i dniu dzisiejszym gminy Oświęcim. Uczniowie z Bawarii po kolei przedstawiali się, mówili też pokrótce o swoich zainteresowaniach. I tak okazało się, że kilkoro z nich już wcześniej gościło w Polsce. Tym, którzy są u nas po raz drugi najbardziej przypadła do gustu polska  gościnność.

Po części oficjalnej pani wójt wręczyła Niemcom praktyczne upominki z logo gminy Oświęcim, sama też została obdarowana upominkiem z rąk opiekuna grupy Gerharda Brucknera.

Następnie zastępca wójta Agata Wiśniowska zaproponowała młodym gościom mini-quiz wiedzy o gminie Oświęcim na bazie wręczonych im chwilę wcześniej folderów w języku niemieckim. Najlepsi, którzy udzieli właściwych odpowiedzi, otrzymali drobne prezenty.

Podczas kilkudniowego pobytu w naszym kraju goście z Bawarii odwiedzą m.in. Muzeum Auschwitz-Birkenau, zwiedzą oświęcimską synagogę, zjadą na dół zabytkowej kopalni w Wieliczce, obejrzą największe atrakcje starego Krakowa, pojadą do Bielska, pochodzą po górach, odwiedzą Żywiec.

W piątkowy wieczór odbędzie się pożegnalna kolacja. Dzień później goście wyjadą z Polski – miejmy nadzieję, że wyłącznie z pozytywnymi wrażeniami.

Wymiana młodzieży z obu gmin trwa już od 11 lat. Wiosną przyszłego roku planowana jest rewizyta naszej młodzieży w Auerbach.