Przebudowa ulicy 1 Maja we Włosienicy

Realizowane obecnie zadanie pn. „Przebudowa 1 Maja we Włosienicy” obejmuje drogę o długości ok. 1 km. Koszt wykonania przebudowy jest współfinansowany z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011, w wysokości 30% wartości zadania ...

Nazwa Inwestycji:

Przebudowa ul. 1 Maja we Włosienicy

Czas realizacji:

lipiec - październik 2012

Całkowity koszt:

1.348.115,54 PLN

Lokalizacja:

Włosienica

Opis Inwestycji:

Na terenie Gminy Oświęcim zrealizowano pierwsze zadanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008 – 2011. Wysokość kwoty dofinansowania z tzw. „Schetynówki” wyniosła 354 658,00 PLN.

W ramach zadania pn. „Przebudowa ul. 1 Maja we Włosienicy” modernizacji poddano odcinek drogi o długości ok. 1 km. Podczas przeprowadzonej przebudowy wykonano m.in.:

- ok. 6 300 m2 nawierzchni asfaltobetonowej wraz ze stabilizacją podbudowy,

- ponad 1000 m2 chodników, w tym perony autobusowe z nawierzchnią brukową,

- odwodnienie ulicy m.in. poprzez ułożenie ścieków i zabudowę wpustów deszczowych,

- utwardzenie ok. 525 m2 poboczy,

- remont istniejących zjazdów,

- nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Odbiór końcowy zadania odbył się w dniu 14 listopad 2012 r. Wykonawcą zadania była Eurovia Polska S.A.