Odnowa Centrum Wsi Poręba Wielka - remont Domu Ludowego wraz z zagospodarowaniem elementów przestrzeni publicznej, w tym pomnika poległych

Nazwa Inwestycji:

Odnowa centrum wsi Poręba Wielka

Czas realizacji:

31.08.2012

Całkowity koszt:

ok. 385 000,00 PLN

Lokalizacja:

Poręba Wielka
teren Domu Ludowego

Opis Inwestycji:

Trwają prace budowlane związane z realizacja projektu pn. „Odnowa centrum wsi Poręba Wielka w gminie wiejskiej Oświęcim – remont Domu Ludowego wraz z zagospodarowaniem elementów przestrzeni publicznej, w tym pomnika poległych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 (PROW 2007 – 2013).

W ramach projektu wyremontowany zostanie Dom Ludowy w Porębie Wielkiej, utworzony nowoczesny plac zabaw dla dzieci, a także odnowiony sąsiadujący z Domem Ludowym pomnik poległych w obu wojnach światowych mieszkańców Poręby Wielkiej.

Remont Domu Ludowego polegać będzie na: wymianie stolarki drzwiowej i okiennej, dociepleniu elewacji, tynkowaniu, wymianie parapetów zewnętrznych i wewnętrznych, obróbki blacharskiej, rynien i opraw oświetleniowych, malowaniu balustrady zewnętrznej oraz wykonaniu na elewacji napisu i herbu.

Na nowym, ogólnodostępnym placu zabaw dla dzieci zlokalizowane zostaną: huśtawka „Ważka”, drążek do wspinaczki, most z talerzyków, mały alpinista, karuzela, piaskownica kryta, bujak sprężynowy i huśtawka ogrodowa. Teren placu zabaw zostanie uporządkowany i zagospodarowany – planuje się wykonanie nowych chodników i zieleni, wyposażenie miejsca zabaw w ławki, kosze na śmieci i donice, a dookoła montaż ogrodzenia.

Wykonawcą robót jest Firma MAXDOM Usługi Remontowo-Budowlane 32-641 Przeciszów, Piotrowice, ul. Pagórkowa 15.